Skocz do zawartości
PiotrMi

ATI Straton ?

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze, 

Czy ktoś z Was używa u siebie lampy ATI STRATON i mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie użytkowania/awaryjności/wzrostu koralowców?

Poszukuję szczerej informacji od faktycznego użytkownika takiej lampy.

PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, PiotrMi napisał:

Drodzy Forumowicze, 

Czy ktoś z Was używa u siebie lampy ATI STRATON

Albo chociaż czy ktoś wie, kto ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba ciezko swego czasu słyszałem ze praktycznie nie wiadomo kiedy beda dostawy :P Jako ze kopiuje ta lampe jej zamysł w wykonaniu diy troche mozna poczytac na zagranicznych forach i ludzie chwalą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, sith114 napisał:

Oj chyba ciezko swego czasu słyszałem ze praktycznie nie wiadomo kiedy beda dostawy :P Jako ze kopiuje ta lampe jej zamysł w wykonaniu diy troche mozna poczytac na zagranicznych forach i ludzie chwalą ;)

HyperLink or it never happend :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sith114 napisał:

https://www.reef2reef.com/threads/ati-straton-led-light-comments-review-par-coverage-discuss.762808/

Chyba ten czytałem kiedys praktycznie cały. Nie mam w pracy linka tego co w domu :D

Widziałem ten wątek. Lampa była oceniana dość obiecująco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sith114 napisał:

https://www.reef2reef.com/threads/ati-straton-led-light-comments-review-par-coverage-discuss.762808/

Chyba ten czytałem kiedys praktycznie cały. Nie mam w pracy linka tego co w domu :D

Ten z domu mi podeślij. Tymczasem pytanie pozostające w oczekiwaniu na odpowiedź to dalej: ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sagerrak1 napisał:

Ten z domu mi podeślij. Tymczasem pytanie pozostające w oczekiwaniu na odpowiedź to dalej: ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. 

To chyba dokladnie ten temat po prostu nie mam tu go zapisanego w zakladkach ale jak cos podesle. Jakbym miał cos innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PiotrMi napisał:

Drodzy Forumowicze, 

Czy ktoś z Was używa u siebie lampy ATI STRATON i mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie użytkowania/awaryjności/wzrostu koralowców?

Poszukuję szczerej informacji od faktycznego użytkownika takiej lampy.

PM

No nie dziwię się że pytasz, bo tłumaczenie dostępne w jednym ze sklepów  jest zrobione "na odpier...l"

"Straton może wytworzyć ponad 1000 Par na powierzchni wody na powierzchni 40 x 40 cm.
Dla porównania: lampa T5 8x24 Watt miałaby mniej więcej taki sam obszar światła, ale o 30-40% mniejszą moc promieniowania.
Dlatego dobrym wymiarem planowania jest powierzchnia 70 x 70 cm na Straton, gdy lampa wisi 13-15 cm nad powierzchnią wody.
Oczywiście zawsze możliwe są mniejsze (do 50 x 50).
Straton to z. Idealny do akwarium 60x60 lub 70x70.
Dzięki dwóm akwariom Straton o wymiarach 1,00 m - 1,50 m x może być oświetlone.
Od 1,60m do 2,10 długości miednicy trzy Straton byłyby idealne."

Zwłaszcza ta miara długości "miednice"  mnie bardzo frapuje... czy to nowy trend w akwarystyce? taka miara długościo-objętości?

 

Zasadniczo, nawet jeśli są to multichipy, to była by to jakaś alternatywa dla moich ulubionych lamp, ale znowu przestrzelili w rynek. Bo sterowanie i powierzchnia daje nieosiągalne do tej pory dla innych lamp możliwości, ale dla zbiorników wielkopowierzchniowych - wyobraź sobie akwarium długie na 4-5 metrów oświetlone 8 lub 9 modułów ... I teraz program z symulacją przepływajacych chmur... Miazga i masakra :) No ale jak policzysz sobie cenę w Polsce takich 9 lamp... tanie to nie będzie :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wreszcie widać układ ledów, równomiernie rozłożone. Tylko nie wiem na ile to pasywne chłodzenie się sprawdzi.

... edycja - źle przeliczyłem cenę.

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dale napisał:

O wreszcie widać układ ledów, równomiernie rozłożone. Tylko nie wiem na ile to pasywne chłodzenie się sprawdzi, no i ponad 1000 pln różnicy w cenie pomiędzy "zachodem" a nami.

Co do chłodzenia wyczytałem gdzieś przeglądając tematy ze jednak w ciepłe dni lampa trochę sama się kastruje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne też mają podobne zabezpieczenie, ale u siebie, przy ajtywnym, ale nie słyszalnym, nie zauważyłem by nawet w najcieplejsze dni zmniejszała natężenie, a omyłkowo ustawiłem wszystkie kanały na 100% - i tak świeciło przez parę dni. Na szczęście bez ofiar.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, sith114 said:

https://www.reef2reef.com/threads/ati-straton-led-light-comments-review-par-coverage-discuss.762808/

Chyba ten czytałem kiedys praktycznie cały. Nie mam w pracy linka tego co w domu :D

No na, nawet Ci go podsyłałem ;)

W każdym razie Straton jest bardzo ciekawa lampa i jeśli pójdę w 60x60 to pewnie u mnie zawiśnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam Straton, ale mam lampy o podobnym pomyśle - Philips Coral Care. u mnie w najcieplejsze dni były dosyć gorące. Niby tych lamp nie powinno isę używać, jak temperatura powietrza wokół utrzymuje się powyżej 37 stopni. W tym roku w mieszkaniu bywało cieplej. nic się nie stało. Nie zauważyłem, żeby przygasały, albo żeby coś innego dziwnego się działo.

U mnie po przejściu z 8x54W nastąpiła rewolucja jeśli chodzi o wzrost korali.

Nie wiem jakie widmo ma straton. Sądząc po rozkładzie LEDów, będzie zdecydowanie bardziej niebieski niż philipsy, które dają światło kolorem bardzo zbliżone do mieszanki ATI B+ i C+.

IMO w niedługiej przyszłości wszyscy pójdą tą drogą. Już jest trzecia generacja philipsów, ATI straton, teraz pojawił się neptune Systems Skye, Nowe Radiony G5 też już mają LED rozłożone po całej powierzchni. Wydaje mi się, że przyszłość lamp jest właśnie w zachowaniu zalet T5 i dodaniu zalet LED, unikając wad świecenia punktowego.

No i oczywiście są Orpheki, któraś już wersja, które również świecą na znacznej powierzchni.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katani napisał:

Ja nie mam Straton, ale mam lampy o podobnym pomyśle - Philips Coral Care. u mnie w najcieplejsze dni były dosyć gorące. Niby tych lamp nie powinno isę używać, jak temperatura powietrza wokół utrzymuje się powyżej 37 stopni. W tym roku w mieszkaniu bywało cieplej. nic się nie stało. Nie zauważyłem, żeby przygasały, albo żeby coś innego dziwnego się działo.

U mnie po przejściu z 8x54W nastąpiła rewolucja jeśli chodzi o wzrost korali.

Nie wiem jakie widmo ma straton. Sądząc po rozkładzie LEDów, będzie zdecydowanie bardziej niebieski niż philipsy, które dają światło kolorem bardzo zbliżone do mieszanki ATI B+ i C+.

IMO w niedługiej przyszłości wszyscy pójdą tą drogą. Już jest trzecia generacja philipsów, ATI straton, teraz pojawił się neptune Systems Skye, Nowe Radiony G5 też już mają LED rozłożone po całej powierzchni. Wydaje mi się, że przyszłość lamp jest właśnie w zachowaniu zalet T5 i dodaniu zalet LED, unikając wad świecenia punktowego.

No i oczywiście są Orpheki, któraś już wersja, które również świecą na znacznej powierzchni.

Dobrze ujęte. Tylko ten radion to niby rozłożony, ale dalej mała ta powierzchnia co dla doświetlenia sps może być trochę gorsze. Jak na razie marzę równo o Coral Care jak i Stratonie, jeśli ten drugi będzie bardziej niebieski to tylko wyjdzie na prowadzenie. Radion G5 za drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze.... Ale nadal poszukujemy końcowego użytkownika w Polsce, który (mam nadzieję) powie nam coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎2021‎-‎08‎-‎30 o 13:34, PiotrMi napisał:

Drodzy Forumowicze, 

Czy ktoś z Was używa u siebie lampy ATI STRATON i mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie użytkowania/awaryjności/wzrostu koralowców?

Poszukuję szczerej informacji od faktycznego użytkownika takiej lampy.

PM

Cześć, ja używam tych lamp od maja. Póki co bezawaryjnie. Oprogramowanie dość wygodne, ale kilku rzeczy mi tam brak po przesiadce z Hydr

1) brak wewnętrznego zegara. Można ustawić czas, ale przy wyłączeniu zasilania lampy, jej czas się zatrzymuje. To bardzo głupie.

2) brak możliwości zaprogramowania faz księżyca w oświetleniu nocnym. Można ustawić nocne oświetlenie, ale będzie każdego dnia takie samo. Generalnie można programować cykl 24-godzinny i tyle.

3) ustawienie kilku lamp (w moim przypadku 4) w taki sposób, że łączą się do LAN i jedna z nich jest kontrolerem pozostałych, jest bardzo nieintuicyjne. Musiałem z tym chwilę powalczyć

Światło dają wspaniałe, można oświetlić równomiernie sporą powierzchnię. U mnie 4 lampy oświetlają powierzchnię 250x70. Są bezgłośne (brak ruchomych części). Nie było latem problemów z ich temperaturą, ale są w klimatyzowanym pomieszczeniu (temperatura powietrza nie przekracza nigdy 25 stopni).

Koralowce rosną...normalnie ;)

Polecam te lampy. Jeśli masz jakieś pytania, wal śmiało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2021 o 20:03, Robin_PL napisał:

Koralowce rosną...normalnie ;)

Polecam te lampy. Jeśli masz jakieś pytania, wal śmiało ;)

Hej, przepraszam ale jakoś nie widziałem Twojego wpisu. Chciałem kupić do siebie dwa Stratony nad akwarium 120x70.

Napisz proszę czy po przesiadce z hydr zmienił się pobór makro?

Czy możesz wrzucić jakieś fotki akwarium żeby porównać jak się zmienilo akwarium na przestrzeni pracy tych lamp.

Bardzo mocno rozważam zakup ale dwie sztuki to jednak wydatek na poziomie 8k a nie widziałem ich światła na żywo i obawiam się kupować je "w ciemno".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie była przesiadka, a uruchomienie nowego akwarium ;) Dlatego niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na te pytania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Robin_PL napisał:

To nie była przesiadka, a uruchomienie nowego akwarium ;) Dlatego niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na te pytania.

 

To pierwsze Twoje akwarium? Chyba nie...

Pisałeś coś, że wcześniej były Hydry.... A jak w porównaniu do nich?

Chodzi o wzrost korali i ich kondycję.

EDIT

Rozumiem teraz. STratony były  od razu na większym akwarium.

Możesz wrzucić jakieś fotki akwarium pod tymi lampami?

Edytowane przez PiotrMi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że uruchomiłem nowe, znacznie większe akwarium i w nim używam stratonów. Nie zmieniłem lamp. Zmieniłem wszystko. Dlatego nie jestem w stanie powiedzieć, czy po zmianie wzrosło zapotrzebowanie na makro...

Do 120x70 aż się proszą dwa stratony ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Robin_PL napisał:

Chodzi o to, że uruchomiłem nowe, znacznie większe akwarium i w nim używam stratonów. Nie zmieniłem lamp. Zmieniłem wszystko. Dlatego nie jestem w stanie powiedzieć, czy po zmianie wzrosło zapotrzebowanie na makro...

Do 120x70 aż się proszą dwa stratony ;) 

Wrzuć proszę jakieś fotki zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że nie znam się na robieniu zdjęć. Telefon, trym automatyczny.

Światło na 80% (u mnie max). Używam schematu producenta o nazwie "SPS Plakativ". Miły dla oka, nie ma wiele niebieskiego.

Ale można ustawić naprawdę dowolne światło.

IMG_0727 (500x500).jpg

IMG_0730 (500x500).jpg

IMG_0723 (500x500).jpg

IMG_0724 (500x500).jpg

Edytowane przez Robin_PL
Dodałem zdjęcia. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Robin_PL napisał:

Zaznaczam, że nie znam się na robieniu zdjęć. Telefon, trym automatyczny.

Światło na 80% (u mnie max). Używam schematu producenta o nazwie "SPS Plakativ". Miły dla oka, nie ma wiele niebieskiego.

Ale można ustawić naprawdę dowolne światło.

IMG_0727 (500x500).jpg

IMG_0730 (500x500).jpg

IMG_0723 (500x500).jpg

IMG_0724 (500x500).jpg

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.