Skocz do zawartości
PiotrMi

ATI Straton ?

Rekomendowane odpowiedzi

@Robin_PL Jak tam się sprawuje Straton? Co jest na plus co na minus? Myślę o zakupie kilku sztuk, ale zanim wydam kilkanaście tysięcy, staram się zebrać max. informacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Po kilkunastu miesiącach jestem nadal bardzo zadowolony ;)

Tym niemniej miałem przedziwną awarię i producent (ATI) nie stanął na wysokości zadania. Były problemy z kontaktem, a potem naprawa trwała bardzo długo (4tyg. albo dłużej, nie pamiętam już dokładnie). Padła elektronika sterująca jedną z lamp.

Jak już pisałem, konfiguracja tych lamp, by pracowały w sieci  były kontrolowane wszystkie jednocześnie jest dość dziwaczna (wg mnie sprzeczna z intuicją), ale to się robi raz.

Na plus:

- estetyka wykonania (są po prostu ładne i w dotyku sprawiają wrażenie solidnych)

- funkcjonalność (z wyjątkiem przedziwnego braku zegara wewnętrznego i nieintuicyjnej konfiguracji wielu lamp w trybie master - slaves)

- bardzo dobre i równomierne pokrycie światłem dużego obszaru (70x70cm bez najmniejszych problemów)

- świetne presety. Wybrałem po prostu jeden z nich i jedynie zmniejszyłem trochę ogólną moc świecenia. Tego mi bardzo brakowało w Hydrach.

- absolutna cisza ;) Brak ruchomych części. Maksymalna temperatura w granicach 50 stopni Celsjusza (85% mocy). Lampy pracują w klimatyzowanym pomieszczeniu i nie są szczelnie zabudowane.

Na minus:

- podobno to przez covid, ale źle wspominam jakość kontaktu i tempo naprawy zepsutej lampy

- no i sama awaria po ok.7 miesiącach używania (padła jedna z czterech lamp)

- nie da się zaprogramować faz księżyca (można bez tego żyć, w AI Hydrach to miałem i było fajne) ;)

- po braku zasilania lampa nie wie, która jest godzina, więc "jedzie dalej" z programem. To może być problem w specyficznych sytuacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.09.2022 o 13:34, Robin_PL napisał:

Po kilkunastu miesiącach jestem nadal bardzo zadowolony

Robin jak tam wrażenie po kolejnym roku użytkowania?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, katani napisał:

Robin jak tam wrażenie po kolejnym roku użytkowania?

Cześć, nie miałem już żadnych problemów. Jestem bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.