Skocz do zawartości
dale

Czy ktoś stosuje jakiś tani zamiennik adsorbentów fosforanów?

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Piotr1 napisał:

Mariusz a czy możesz dowiedzieć się od dystrybutora czy ta żywice Maxpect będzie można regenerować?

Pewnie producent napisze, że regeneracji nie zaleca się;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie weźmie odpowiedzialności za efekt :)  Normalne.

Ale Mariusz da znać pewnie. W każdym razie, trzeba by poświęcić dwa testy ICP i zrobić jeden z wody po płukaniu zwykłej żywicy i drugi z wody po płukaniu regenerowanej. A potem, jak wyjdą OK - bez szkodliwych jonów - sprawdzić wydajność w odniesieniu do pierwotnej. No i przeliczyć koszty.

Ja nie mam zaplecza do profesjonalnej regeneracji.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie ta żywica to nic nowego ogólnie na rynku akwarystycznym jest już kilka takich samych produktów jak np brightwell ExtraxPhos, Reef Interests PO4x4 Phosphate Remover i jeszcze parę innych firm ma to. Jak dla mnie to żadna nowość a do tego wyglądają identycznie jak żywica FO36 czyli regeneruje sie w silnej zasadzie i soli. Różnica oczywista inny brand na opakowaniu. ;) Jeszcze tak powiem że ogólnie genialną sprawą na po4 jest algae scrubber tylko trzeba poświęcić troszkę czasu żeby zrobić i zaprojektować go porządnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2021 o 14:10, dale napisał:

Być może będę potrzebował czegoś na dłuższą chwilę do baniaka, czy ktoś zna może i używa jakiś bezpieczny zamiennik adsorbentów fosforanów? Bo firmowe są co prawda skuteczne (niektóre) ale cena też jest spora. Nie pogniewał bym się też o coś takiego na azotany...

 

Kurczę albo mnie pamięć nie myli albo c-19 mnie zżera :D 

Tak sobie przypomniałem . Nie pisałeś kiedyś że po co używać zamienniki kiedy mamy markowe produkty . 

 

Po za tym może bym się zastanowił nad skała , może to już już jej wystarczy , a tak w ogóle nie mogę znałeś akwa twego tak z ciekawości popatrzeć .

Nie lepiej przemyśleć co źle dział w systemie w akwa i podjąć kroki w tym temacie . 

Szukanie zamiennika ok , ale w jakim celu i czy na pewno zrobi z tym porządek co chcemy , i będzie gitara , jakie ma elementy uboczne itp . 

Wieczne sypanie czegoś co nie chcemy i z tym walczymy cały czas to .....

Ok , tyle marudzenia , ale odchodzę od tematu . - sry . 

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, AnT napisał:

Kurczę albo mnie pamięć nie myli albo c-19 mnie zżera :D 

Tak sobie przypomniałem . Nie pisałeś kiedyś że po co używać zamienniki kiedy mamy markowe produkty .

Nie zżera :) Tak pisałem i dalej nie polece nikomu np. wody utlenionej na cyjano czy jodyny na podbicie jodu. Bo nie wezmę na siebie odpowiedzialności za efekt czy dawkę :) Oraz za skuteczność. W wypadku produktów przeznaczonych do akwarium, już ktoś inny wziął na siebie tą odpowiedzialność.

Poza tym, ja nie stosuję "w  czambuł" tylko analizuję i wyciągam wnioski według posiadanej wiedzy. No i stosuję na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Ale że zapamiętałeś... no czuję się normalnie jak jakiś celebryta lub influencer :))))

17 godzin temu, AnT napisał:

a tak w ogóle nie mogę znałeś akwa twego tak z ciekawości popatrzeć .

Poglądowe zdjęcie wrzuciłem w wątku o konikach, lepszych muszę poszukać.

17 godzin temu, AnT napisał:

Po za tym może bym się zastanowił nad skała , może to już już jej wystarczy ,

Nie lepiej przemyśleć co źle dział w systemie w akwa i podjąć kroki w tym temacie .

No właśnie ja to rozumiem tak że skała, złoże i bakterie potrzebne są do wyprodukowania, na końcu łańcucha jonów azotanowych i fosforanowych, teraz trzeba to wyeksportować poza system, albo wbudować. Przyrosty żywej masy nie zużywają całości, natomiast eksport w postaci mokrego odpieniania jest niewystarczający i wiąże się z utratą mikroelementów. Adsorbenty są często stałym elementem systemu filtracji, Dla mnie to ostateczność, bo nie stanowi ona uzupełnienia cyklu, takiego, jak np. produkcja masy bakteryjnej przy dozowaniu pożywki...

17 godzin temu, AnT napisał:

Nie lepiej przemyśleć co źle dział w systemie w akwa i podjąć kroki w tym temacie . 

Szukanie zamiennika ok , ale w jakim celu i czy na pewno zrobi z tym porządek co chcemy , i będzie gitara , jakie ma elementy uboczne itp . 

Wieczne sypanie czegoś co nie chcemy i z tym walczymy cały czas to .....

Założyłem że eksport jest za mało wydajny, mam nadzieję że poprawnie, właśnie zależy mi na długofalowym rozwiązaniu, sypania (w moim wypadku - lania microbe lift phos-out) chciałbym uniknąć.

Co najciekawsze, azotany mam powyżej normy, fosforany na poziomie 0,44, a koralowce i ukwiały napompowane jak na obrazku. Ukwiał właśnie wczoraj mi się podzielił (i oczywiście schował w takie miejsce że nie ma szans na eksmisję - czyli 3 czerwone mam i jeden zielony - łącznie 1/3 baniaka).

 

I nie marudzisz, bo takie rozmowy wiele wnoszą, uzupełniając obraz sytuacji. Poza tym mamy okazję się lepiej poznać :)

18 godzin temu, MayFly napisał:

jak dla mnie ta żywica to nic nowego ogólnie na rynku akwarystycznym jest już kilka takich samych produktów jak np brightwell ExtraxPhos, Reef Interests PO4x4 Phosphate Remover i jeszcze parę innych firm ma to. Jak dla mnie to żadna nowość a do tego wyglądają identycznie jak żywica FO36 czyli regeneruje sie w silnej zasadzie i soli. Różnica oczywista inny brand na opakowaniu. ;) 

No właśnie diabeł tkwi w detalach. Ostatnio znajomy serwisant walczył z klientem i jego akwarium, bo fosfor skakał w kosmos. Poradził sobie jak zamienił produkt AF, którego wrzucał jakieś koszmarne ilości, na jego odpowiednik "innej firmy" - identyczny co do składu - według internetów. No i teraz stosuje ułamek dawki AF, a problem się rozwiązał. Z resztą, sam pewnie też znasz podobne przypadki.

18 godzin temu, MayFly napisał:

Jeszcze tak powiem że ogólnie genialną sprawą na po4 jest algae scrubber tylko trzeba poświęcić troszkę czasu żeby zrobić i zaprojektować go porządnie 

Mam refugium i glony u koników. Przypuszczam że AS zadziała podobnie, tylko może nieco szybciej z racji specyfiki, ale też wyżre mikro.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Piotr1 napisał:

Mariusz a czy możesz dowiedzieć się od dystrybutora czy ta żywice Maxpect będzie można regenerować?

odpowiedz producenta brzmi "nie" 


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dale napisał:

 

Mam refugium i glony u koników. Przypuszczam że AS zadziała podobnie, tylko może nieco szybciej z racji specyfiki, ale też wyżre mikro.

Ogólnie jak robiłem ICP to mikro aż tak bardzo nam nie zżarło jeśli mam być szczery. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też zawsze wychodzi w normie, ale jak nie robię podmian i nie leję śladowych, korale mi marudzą, część nawet zanika (zoa np.. :( )


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, AnT napisał:

To co powiecie o tym  i jak cena ? 

BioPorif 1l - Redukcja fosforanów    

BioPorif 1l - Redukcja fosforanów (plantagarden.pl) 

Zeolit ? Tylko co dokładnie będzie adsorbował i co stanie się w momencie nasycenia. Ewentualnie jak wpłynie na PH wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.