Skocz do zawartości
Hoom

Poletko goniopor

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od początku a było to około 6 miesięcy temu . Była sobie duża goniopora 

 

jakieś 6 miesięcy temu pociąłem ją na 3 części 

https://youtube.com/shorts/nkSZoljE_YA?feature=share

 

w piątek każda z nich pociąłem na 4 części 

https://youtube.com/shorts/xpp_khVmlCo?feature=share

i przykleiłem do skali razem jest 15 goniopor jeszcze w pełni nie otwarte śle efekt jest mega az szczeka opada . Przez 6 miesięcy każda z goniopor powiększyła sie o około 300% 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda, jak znajdę fajną gonioporę to też  u siebie posadzę.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minutes ago, pj007 said:

Jakie parametry, światło i cyrkulację masz? 

To jest u mnie bardzo drażliwy temat :( . Bo miałem , przepraszam wciąż mam pomór acropor . Straciłem około 80% w trzy miesiące . Wcześniej miałem PO4 0,02 i no3 0,6 . Od trzech miesięcy podnoszę parametry i mam je gdzieś no3 skoczyło do 2-4 a PO4 0,1-0,3 . Po za tym raz w tygodniu robie z akwarium zupę . Biorę 10 kostek mrożonek ( ikrę ryb i krabów i widlonogi ) miksuje je do tego dodaje dużą łyżeczkę reef roids i 50ml red sea AB+ A półgodziny wcześniej wlewam reef boster. I wlewam to do akwarium . Woda sie robi biała tylko płatków owsianych brak :) . Wszystkie korale najpierw dostają to do dzioba a później tylko cyrkulacja chodzi przez dwie godziny . Po dwóch godzinach bez pompy obiegowej woda kryształ , a korale napompowane ze szok . Np, galaxea przyrosła mi w ciągu 6 miesięcy o 500% . Wczoraj ją ofragowałem i mam 100 szczepek a galaxea nie wiele sie zmniejszyła po tym 

szkoda ze acry padają no cóż 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxea chyba najbardziej łatwy koral LPS do fragowania :) 

Pinceta i można po polipie wyciągać z większej , wychodzą jak szpilki z poduszki . 

I do tego twardy trzpień do klejenia jest od razu  . 

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, AnT said:

Galaxea chyba najbardziej łatwy koral LPS do fragowania :) 

Pinceta i można po polipie wyciągać z większej , wychodzą jak szpilki z poduszki . 

I do tego twardy trzpień do klejenia jest od razu  . 

 

To prawda i mega ładnie wyglada 

CBCAAD58-D014-4DCD-9E96-ECC5377EE609.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie też zauważyłem że goniopory bardzo lubią wysokie azotany i fosfor - np. często miewam 0,4 fosforanów i wszystkie korale poza jedną eufilią są prze szczęśliwe. No ale idzie do mnie glikol, spróbuję nieco zbić, zobaczymy jak się to na koralach odbije.

Szkoda że mieszkasz daleko, bo korale masz śliczne.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Hoom napisał:

To jest u mnie bardzo drażliwy temat :( . Bo miałem , przepraszam wciąż mam pomór acropor . Straciłem około 80% w trzy miesiące . Wcześniej miałem PO4 0,02 i no3 0,6 . Od trzech miesięcy podnoszę parametry i mam je gdzieś no3 skoczyło do 2-4 a PO4 0,1-0,3 . Po za tym raz w tygodniu robie z akwarium zupę . Biorę 10 kostek mrożonek ( ikrę ryb i krabów i widlonogi ) miksuje je do tego dodaje dużą łyżeczkę reef roids i 50ml red sea AB+ A półgodziny wcześniej wlewam reef boster. I wlewam to do akwarium . Woda sie robi biała tylko płatków owsianych brak :) . Wszystkie korale najpierw dostają to do dzioba a później tylko cyrkulacja chodzi przez dwie godziny . Po dwóch godzinach bez pompy obiegowej woda kryształ , a korale napompowane ze szok . Np, galaxea przyrosła mi w ciągu 6 miesięcy o 500% . Wczoraj ją ofragowałem i mam 100 szczepek a galaxea nie wiele sie zmniejszyła po tym 

szkoda ze acry padają no cóż 

To dlatego chyba u mnie marudzą. 

Po4 na, hance 0,00 0,03

Azot ok 2

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.