Skocz do zawartości
IceBreen

Przetwornica napięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam pytanie 

Potrzebuje czegoś co da mi prąd w trakcie awarii/burzy więc stwierdziłem że akumulator samochodowy i przetwornica napięcia może dać radę a szczególnie że sprzętu mam  mało skimmer i kaskade

i tu pytanie czy https://allegro.pl/oferta/przetwornica-napiecia-samochodowa-gc-12v-230v-600w-9895371251 nada się do tego typu rzeczy w sensie czy ta konkretna może być stosowana do takich celów bo szukając tej odpowiedniej i czytając opisy innych natrafiłem na "Nie wolno podłączać do nich urządzeń wyposażonych w transformatory lub silniki indukcyjne takie jak: elektronarzędzia, sprzęt AGD, świetlówki ze statecznikami elektromagnetycznymi, zasilacze transformatorowe, pompy itp. " ale to na innej aukcji z inną przetwornicą  a na tej nic o takim czymś nie pisze więc nie wiem zakupić ją?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup za 200 stówki gotowego UPSa i po problemie. Jak masz kaskadę i odpieniacz to z pewnością kilka godzin pociągnie. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry mam pytanie 
Potrzebuje czegoś co da mi prąd w trakcie awarii/burzy więc stwierdziłem że akumulator samochodowy i przetwornica napięcia może dać radę a szczególnie że sprzętu mam  mało skimmer i kaskade
i tu pytanie czy https://allegro.pl/oferta/przetwornica-napiecia-samochodowa-gc-12v-230v-600w-9895371251 nada się do tego typu rzeczy w sensie czy ta konkretna może być stosowana do takich celów bo szukając tej odpowiedniej i czytając opisy innych natrafiłem na "Nie wolno podłączać do nich urządzeń wyposażonych w transformatory lub silniki indukcyjne takie jak: elektronarzędzia, sprzęt AGD, świetlówki ze statecznikami elektromagnetycznymi, zasilacze transformatorowe, pompy itp. " ale to na innej aukcji z inną przetwornicą  a na tej nic o takim czymś nie pisze więc nie wiem zakupić ją?
 
Nie nadaje się poszukaj UPS do akwarium. Na allegro jest tylko trzeba dokupić akumulator żelowy.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to do naszego sprzętu potrzebny jest UPS z „pełnym/czystym sinusem”.


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, SHARK_2 napisał:

Z tego co wiem to do naszego sprzętu potrzebny jest UPS z „pełnym/czystym sinusem”.

Taka przetwornica jest potrzebna do urządzeń zasilanych bezpośrednio z gniazda 230V. Przy większości urządzeń w akwarium które są zasilane 12V i korzystających z zasilacza 12/230V nada się zwykły UPS.

Edytowane przez Pawkuu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tylko akumulator musi być żelowy zwykły 3 razy się rozładuje i szlak go trafi.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2021 o 14:31, tomko napisał:

Kup za 200 stówki gotowego UPSa i po problemie. Jak masz kaskadę i odpieniacz to z pewnością kilka godzin pociągnie. Pozdr., tomko

Zazwyczaj UPS-y podtrzymują tylko przez chwilę, na czas zapisania plików i zamknięcia systemu ok 5 minut


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marbecz napisał:

Zazwyczaj UPS-y podtrzymują tylko przez chwilę, na czas zapisania plików i zamknięcia systemu ok 5 minut

Mam taki u siebie do akwarium za 200 zeta z alledrogo, bez żadnego dodatkowego akumulatora i podtrzymuje wszystkie ważne sprzęty przez około  1h. Zależy tylko i wyłącznie od pojemności akumulatora.


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.