Skocz do zawartości
Luca197

Nietypowa plaga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Mam pytanie może ktoś borykał się z podobnym problemem i jest w stanie mi pomóc.

Jak w temacie występuje u mnie plaga wężowideł i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Od dłuższego czasu nic nie zmieniam w akwarium jak również nic nie dokładam i nie mam pojęcia skąd się to wzięło, ale jest tego w akwarium mnóstwo. Może jest jakiś zwierz lub jakiś preparat który w jakiś sposób pozbędzie się tego dziadostwa, są tego chyba setki. Wygląda to mega nie estetycznie i doprowadza mnie do szału. Z góry dziękuję za jakie kolwiek sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo działa to akwarium? Wężowideł jest tyle na ile wystarcza im pokarmu. Może za dużo karmisz? Z czasem powinno być ich mniej. 

Osobiście nie znam stworzenia nadającego się do akwarium, które by miały wężowidła w swoim jadłospisie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Halichoeres hortulanus. Tylko licz się z tym że to zbój. Może zaganiać inne ryby. Również hexatenia może pomóc. U mnie wytłukły wszelkie wieloszczety, nawet te 4-5 razy większe od niej ! :)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dalehexa tłukła ci wieloszczety ? Czyli może i chrysus tez powinien to robić . Tylko u mnie pojawiły sie wieloszczety i jakoś nie jest nimi zainteresowany 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tłukł też, tyle że długo się zastanawiał czy zacząć. Ale jak zaczął, czy jeden czy drugi, to nie klękał przed żadnym. Tyle że wszystkie, poza hexateniami, prędzej czy później musiałem oddać bo za bardzo dominowały inne ryby.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.