Skocz do zawartości
jar2789

Świetlówki giesemann...

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio obiło mi się o uszy, że te świetlówki można wymieniać rzadziej niż innych firm..Co ile wymieniacie u siebie? To prawda, że giesmana można awet raz do roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz dotyczyła raczej świetlówek ATI. Choć może inny temat czytałem. Te niebieskie Blue Plus najmniej tracą na wydajności i na hardcora można na nich lecieć 2 lata. Jednak zaleca się wymianę 1x w roku. Najszybciej tracą swoje właściwości świetlówki różowe i tu zaleca się wymianę co 6-8 mc. Białe można wymieniać co 6-12 mc. Im dalej w czas tym barwa idzie w żółtą i spada PAR. Jak masz kasę i zależy ci na jak najlepszej wydajności świetlnej i mocy PAR to wymieniaj świetlówki co pół roku. Świetlówki wszystkich firm są raczej porównywalne i można je stosować zamiennie. Różnica jest ale nie jakaś kosmiczna. Zaleca się nie wymieniać wszystkich jarzeniówek na raz by nie stresować korali.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jar2789 napisał:

Ostatnio obiło mi się o uszy, że te świetlówki można wymieniać rzadziej niż innych firm

Jak poszukasz to , co kraj to obyczaj . Czyli zależy też od obsady , miękkie i lps w zależności od ilości W/L wymiana co rok . Sps zaleca się częściej , czyli 6-8 miesięcy . I tu też można dodać ilość świetlówek , bo można mieć 1/2/4/6 …….. , ale wymiana powinna być stopniowa , czyli nie wszystkie na raz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chce tworzyć nowego wątku a mam skromna ale bardzo ważne pytanie od którego zależy reszta moich planów. Posiadam lampę Giesemann 4x54W t5 plus 1x HQI

  Moje pytanie jaki rozmiar akwarium będzie odpowiedni do tej lampy?   z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Emil_007 napisał:

  Moje pytanie jaki rozmiar akwarium będzie odpowiedni do tej lampy?   z góry dziękuje.

Długość 120-140 cm, szerokość ok 50 cm. Głębokość zależy od mocy HQI.

Jako jeden z nielicznych dobierasz akwa do lampy?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz.

  Tak dlatego że ładnych pare lat temu już prawie wystartowałem ale plany nagle musiały zostać zmienione. Lampa została a nie pamiętam wymiaru  baniaka.  Zaczynam zbierać informacje do startu i teraz sobie przeliczę ile ile to będzie litrów.

 

 

 

 Nie jestem pewny ale HQI ma chyba 250W   da ona rade przy wysokosci 60cm zeby twarde korale byly zadowolone ?

Edytowane przez Emil_007 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Emil_007 napisał:

Nie jestem pewny ale HQI ma chyba 250W   da ona rade przy wysokosci 60cm zeby twarde korale byly zadowolone ?

Dobry halogen 250W powinien i ponad 80 cm doświetlić. A korale i tak na skale pewnie umieścisz, a nie na dnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.