Skocz do zawartości
chris_ek

Poparzona micromussa?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zobaczyłem jakiś brązowy glut na brzegu jednej z Micromuss. Przedmuchałem i pokazał się szkielet. Zachodzę w głowę co się mogło stać (wczoraj cały dzień mnie nie było) i jedyne co mi przychodzi go głowy to że została poparzona przez Rhodactisa. Inne Micromussy obok normalnie się pompują.

Poniżej zdjęcie na szybko jak to wygląda

micromusa2_Easy-Resize_com.thumb.jpg.a9a1960f862137038a25ec0401d08769.jpg

Pytanie co w takim przypadku mogę jeszcze zrobić? - już ją przeniosłem w inne miejsce z dala od innych korali. I czy tama mała główka jest bezpieczna czy jak poleci cała tkanka dużej to potem przeniesie się na małą?

micromusa1_Easy-Resize_com.thumb.jpg.1c5cfcc389b7d8d2e7dec0e2b20ab629.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na Brown Jelly.

Wysłane z mojego CPH2025 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, romi napisał:

Wygląda mi to na Brown Jelly.

Też zastanawiałem się czy to czasem nie to ale:

- zdmuchnąłem część zainfekowanej tkanki w akwarium i na żadnym innym koralu się nie pojawiłe

- wyjmowałem go do dipowania i nie poczułem jakiegoś smrodu - choć muszę przyznać, że specjalnie też go nie wąchałem

Sam nie wiem do końca jaka była przyczyna.

Tak czy inaczej koral nie przetrwał :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz obserwuj czy coś się będzie dalej działo.


Wysłane z mojego CPH2025 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, romi napisał:

Wygląda mi to na Brown Jelly.

Wysłane z mojego CPH2025 przy użyciu Tapatalka
 

zdecydowanie nie to, Brown Jelly nie jest chorobą więc nie może być przyczyną zejścia Twojego korala. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć dlaczego umiera. Powodów jest cała masa od złych parametrów przez infekcje po fragowaniu  po niewłaściwe oświetlenie. Czasem tak jest z acanami że jedne pocięte chcą pęknąć tak są na pompowane  inne obok nietknięte zaczynają lecieć. Bywa, że kąpiele w kilku różnych dipach nic nie pomagają dopiero dettol zatrzymuje umieranie. Kupując małe szczepki należy liczyć się w początkowym okresie z ryzykiem zgonu koralowca.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Micromussy są u mnie już od dwóch miesięcy więc nie to, że zaraz po fragowaniu. Natomiast fakt, że wszystkie to malutkie szczepki.

24 minuty temu, berklej napisał:

Bywa, że kąpiele w kilku różnych dipach nic nie pomagają dopiero dettol zatrzymuje umieranie

Stosowałeś ten specyfik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ostatnio właśnie acana mi leciała i nic nie chciało zatrzymać, dopiero po dettolu stanęło


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, berklej napisał:

tak ostatnio właśnie acana mi leciała i nic nie chciało zatrzymać, dopiero po dettolu stanęło

Dettol w jakiej formie i gdzie kupujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.