Skocz do zawartości
Datecs

Moje pierwsze akwa morskie 64L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czytam was od kwietnia. wiem że moje akwa jest jakie jest ale uczę się, dużo przy nim pracuje, sprawia mi to mega przyjemność. Mam już z zoną akwa słodkowodne 240l i nie ma szans na to żebym założył tak duże morskie z sumpem. Tą kostkę i tak mi się udało po długich jojczeniach. Na szczęście żonie bardzo spodobał sie morski świat i mam zielone światło - w granicach rozsądku.

Akwarium założone w kwietniu, na żywej skale, żywym piasku i wodzie z podmianki. Przy mniejszych i większych problemach dotrwało do dziś. Jak narazie nic mi nie padło (nie licząc ślimaka turbo którego kupiłem już chyba padniętego i jednego korala zjedzonego przez krewetki gdy byłem na wakacjach - po tym zmieniłem sposób karmienia) Podmianki robię co tydzień.

 

Mój sprzęt:

akwa 64L

odpieniacz QQ1

FNZ3

2x cyrkulator

lampy 2x aquael 10 W (we wtorek przyjdzie mi w końcu THOR 60W)

grzałka 100w

Planuję dokupić automatyczną dolewkę.

 

Obsada: 2 x błazenek, 1x doktorek, 1x mandaryn wspaniały(je mrożonki i suchy pokarm), 2 krewetki Lysmata Seticaudata, kilka ślimaków turbo, jeden kopiący i jedna rozgwiazda.

Korale jak na foto. Celowo na podstawkach.

Wiem że obsada duża, myślę cały czas o większym szkle - chciałbym coś w granicach 150 l - cały czas zastanawiam się nad optymalnymi rozwiązaniami. Podobają mi się kostki - ale to chyba zły pomysł. Jaki byłby najlepszy wymiar?

Dokładać skały? Mam skałę ale na razie nie dokładałem żeby nie zabierać miejsca rybom.

Mam nadzieję że zmiana tych lampek na Thora 60 zwiększy przyrost korali.

Pozdrawiam, proszę o rady

 

 

 

akwa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te lampy od aquaela mają za dużo białego - dobrze że je wymieniasz , fajny baniaczek - a co Ci tam pływa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tapajos32 napisał:

Te lampy od aquaela mają za dużo białego - dobrze że je wymieniasz , fajny baniaczek - a co Ci tam pływa?

 

I chyba za słabe na tyle litrow

Obsada: 2 x błazenek, 1x doktorek, 1x mandaryn wspaniały(je mrożonki i suchy pokarm), 2 krewetki Lysmata Seticaudata, kilka ślimaków turbo, jeden kopiący i jedna rozgwiazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz tam euphyllie ? czy mi się wydaje - uważaj na seticaudata - bo one mogą w niej zasmakować ( ja miałem podobnie z pokrewnymi wurdemanii) karm je dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Tapajos32 napisał:

masz tam euphyllie ? czy mi się wydaje - uważaj na seticaudata - bo one mogą w niej zasmakować ( ja miałem podobnie z pokrewnymi wurdemanii) karm je dobrze ;)

Mam,  krewetki zjadły mi o dziwo takiego grzybka. Euphylli się nie czepiają narazie. Karmie ostatnio aż za dużo bo pojawia się delikatnie cyjano. Ale nie chce żeby krewetki i rozgwiazda głodowały.

Jak myślisz dokładać skały? Czy niepotrzebnie zabiorę miejsce rybom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 5 miesięcy ? możesz jeszcze trochę dołożyć - ale najlepiej takiej która jest z ustabilizowanego zbiornika i ma w sobie dużo mikro życia - mandaryn będzie Ci wdzięczny, z drugiej strony łatwo można sobie też dołożyć nieproszonych gości (np aiptasia ) - dlatego skała z tylko z naprawdę sprawdzonego miejsca......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.