Skocz do zawartości
Datecs

Automatyczna dolewka do 64L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy jest sens montażu do tak małego akwa automatycznej dolewki? Nie przerost formy? Tygodniowo ubywa mi z 3-4 l wody. 

Jeżeli tak, co możecie polecić w normalnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jest sens...jak tylko masz miejsce i gdzie to montuj...1 litr odparowanej wody przy np 300litrow to nic ....ale przy mniejszym akwarium to już większy procęt...a co za tym idzie...większy skok i większe zachwiania parametrów i stabilności akwa.

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Datecs napisał:

Jeżeli tak, co możecie polecić w normalnej cenie?

Zależy jak i gdzie masz ustawione akwarium. Ja w kostce miałem dolewkę grawitacyjną. Mały pływak umieszczony był w panelu, w komorze pompy i podłączony był wężykiem z 5-cio litrową butelką schowaną na szafie obok akwarium. Rurka przechodziła przez zakrętkę więc wymiana butli zajmowała paręnaście sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego baniaczka, które wiedziałem w innym temacie, dorzuciłbym coś takiego.

Ewentualne Diy

Bez dolewki będzie raczej słabo.

20150716115023_33413.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Słone akwa mam zrobione kupione na dziko trochę.  Mam już w domu 240 l słodkie i po co Ci słone po co.... Dlatego mała kostka i stoi na jakiejś tam szafce. Dlatego pewnie wolałbym dolewkę z pompką żeby gdzieś schować pojemnik z wodą. Może do szuflady pod akwa :) ale skoro ma to sens rozejrze się, coś kupię też z nadzieją że się przyda kiedyś w większym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz koronę to ta grawitacyjna ujdzie ale jak bez korony i ma ładnie wyglądać to Levelautomatic Eye - rozejrzyj się czasem ktoś sprzedaje używkę w trochę mniejszych pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.