Skocz do zawartości
Pawel7811

Microbe lift herbtana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pytanie jak się pozbyć Herbtany z wody. Odpieniacz przelewa. Woda mętna. Korale bieleją (Montipora talerzowa prawie biała, acropory również). Obecne parametry

Zasolenie 1,024

PH - 7,8

KH - 8,3

CA - 435

MG 1260

T 25 C

PO4 - 0

No3 - 2,5

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam,

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lać :)

Ogólnie węgiel, podmiany ...raczej nie ma innej metody.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką dawkę dałeś? Cała butelka ci się wlała? Jest to lek naturalny. Ciężko jest nim zabić zwierzaki w akwa. Chyba, że dałeś go naprawdę dużą ilość lub razem z nim inny lek, co spowodowało złą reakcje. 

Najlepszym  ratunkiem są oczywiście duże podmiany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała duża butelka po 60ml dziennie. Wiem, że jest neutralny. Problem w tym, że odpieniacz nie działa. Leje tak, że mogę robić podmiany prze, kubek odpieniacza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Pawel7811 napisał:

Problem w tym, że odpieniacz nie działa. Leje tak, że mogę robić podmiany prze, kubek odpieniacza.

A próbowałeś podnieść odpieniacz wyżej albo skręcić pompę (nie wiem jakie masz pienidlo) aby pracował na minimum(sucha piana)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem z 10 lat temu, nie widziałem żeby to w czymś pomagało. Fakt kojarzę "zasyfioną" tłustą wodę ale nie pamiętam jak było z odpieniaczem.

 

Przy różnych tego typu dodatkach do wody odpieniacz może szaleć po jakimś czasie się uspokoić.

Ciężko ocenić czy bielenie może być od herbrany czy tez działo się cos innego.

 

Jak się da skręć max odpieniacz tak żeby nic nie przelewał, można też zdjąć kubek. Bez kubka będzie przelewać górą i będzie dużo bąbli, można dać watę w ostatniej przegrodzie żeby łapała bąbelki. Przy skręceniu nie wywala syfku ale choć natlenia, syfek wywalisz też podmianą.

Zrób 10-15% podmiany... Zależy jaki masz duży zbiornik. Próbuj po podmianie włączyć, regulować odpieniacz.

Podmiana raczej nie zaszkodzi jeśli nie obiega parametrami od tych w zbiorniku.

Kontroluj zasolenie i kh... staraj się nie robić dużych korekt tylko stopniowo.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2021 o 15:09, Jarek GRZESZCZAK napisał:

Hej

 

Wszystko zależy od docelowej obsady, przy sps z ilością planowanego światła raczej będzie słabo, dla lps i miękkich już w miarę, ja mam mieszane swiatło led t5 przy ciut mniejszym zbiorniku , jak bedziesz miał ochotę możemy się umówić na jakiś dzień daleko nie masz to sporo Ci się rozjaśni.

pozdr.Jarek

 

W dniu 4.10.2021 o 18:39, J@cekWro napisał:

Używałem z 10 lat temu, nie widziałem żeby to w czymś pomagało. Fakt kojarzę "zasyfioną" tłustą wodę ale nie pamiętam jak było z odpieniaczem.

 

Przy różnych tego typu dodatkach do wody odpieniacz może szaleć po jakimś czasie się uspokoić.

Ciężko ocenić czy bielenie może być od herbrany czy tez działo się cos innego.

 

Jak się da skręć max odpieniacz tak żeby nic nie przelewał, można też zdjąć kubek. Bez kubka będzie przelewać górą i będzie dużo bąbli, można dać watę w ostatniej przegrodzie żeby łapała bąbelki. Przy skręceniu nie wywala syfku ale choć natlenia, syfek wywalisz też podmianą.

Zrób 10-15% podmiany... Zależy jaki masz duży zbiornik. Próbuj po podmianie włączyć, regulować odpieniacz.

Podmiana raczej nie zaszkodzi jeśli nie obiega parametrami od tych w zbiorniku.

Kontroluj zasolenie i kh... staraj się nie robić dużych korekt tylko stopniowo.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Tak jak napisałeś. Herbtana raczej nie działa. Mętna woda, nie działający odpieniacz i NO3 skoczyło. Spsy i motipora talerzowa padły. Odpieniacz po podniesieniu o prawie 10cm do góry przelał ponad 100L (wiec od razu mała podmiana). Mimo, że herbtana  teoretycznie obojętna to przyniosła więcej szkód niż pożytku.

 

Dzięki za rady i pozdrawiam,

W dniu 4.10.2021 o 18:39, J@cekWro napisał:

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.