Skocz do zawartości

Historia edycji

Artur Tokajuk

Artur Tokajuk

31 minut temu, Jacek56 napisał:

Co jest najgorsze w tym wpisie. Pełen skrótów myślowych, wniosków na wyrost i wprowadzająca akwarystów z mniejszym doświadczeniem, w błąd.

Faktycznie troszkę się rozpędziłem. Przede wszystkich aby było stałe ph to pienidło musi chodzić cały czas. Jeśli chodzi o tłuste plamy, to on ich nie likwiduje, lecz zapobiega powstawaniu. Oczywiście wszystko zależy od obsady ryb i koncepcji akwarium. Posiadam baniaki z samymi makroglonami oraz prostymi koralami, wszystko pięknie rośnie bez pienidła. Kiedyś prowadziłem 400 litrowy zbiornik 7 lat bez pienidła i wszystko fajnie rosło. Po prostu naznaczam koledze po latach prowadzenia akwariów morskich, że z odpieniaczem jest tylko lepiej. Jeśli uważasz, że bez odpieniacza jest lepiej, to podaj argumenty dlaczego nie warto mieć odpieniacza w akwarium morskim. 

Artur Tokajuk

Artur Tokajuk

23 minuty temu, Jacek56 napisał:

Co jest najgorsze w tym wpisie. Pełen skrótów myślowych, wniosków na wyrost i wprowadzająca akwarystów z mniejszym doświadczeniem, w błąd.

Faktycznie troszkę się rozpędziłem. Przede wszystkich aby było stałe ph to pienidło musi chodzić cały czas. Jeśli chodzi o tłuste plamy, to on ich nie likwiduje, lecz zapobiega powstawaniu. Oczywiście wszystko zależy od obsady ryb i koncepcji akwarium. Posiadam baniaki z samymi makroglonami oraz prostymi koralami, wszystko pięknie rośnie bez pienidła. Kiedyś prowadziłem 400 litrowy zbiornik 7 lat bez pienidła i wszystko fajnie rosło. Po prostu naznaczam koledze, że po latach stwierdzam, że z odpieniaczem jest tylko lepiej. Jeśli uważasz, że bez odpieniacza jest lepiej, to podaj argumenty dlaczego nie warto mieć odpieniacza w akwarium morskim. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.