Skocz do zawartości
Swiezakmorski

Co i jak gdzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy i tak samo w akwarystyce świeżak i Mam do was bardzo duża prośbę, dostałem takie akwarium i nie wiem co i jak gdzie włożyć by to wszystko dało radę. Przepraszam za zdjęcie ale było za duże i musiałem je przyciąć. To jest tył akwarium. Najbardziej mnie zastanawia ta waska komora (2 od góry patrząc) bo ona nie ma dna i czy tamtędy jakieś mają iac kable węże coś?? Ogólnie było to akwarium morskie. I zastanawiam się czy je robić czy zrobić w nim słodkowodne. Ale informacje co i jak tam w tych przegrodach ma być bym potrzebował. 

IMG_20211005_185915.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Swiezakmorski napisał:

ona nie ma dna i czy tamtędy jakieś mają iac kable węże coś??

Ta komora jest prawdopodobnie na kable. Czy tylna szyba jest przeźroczysta? Jeśli tak to zrób jeszcze zdjęcie od przodu i od tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Swiezakmorski napisał:

Cały tył jest przezroczysty a od przodu jest czarny. 

To zrób zdjęcie od strony przeźroczystej szyby tak aby było widać przegrody panela.

Jakie wymiary na to akwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary są 90x60x60

IMG_20211007_090918_edit_689299439494818.jpg

Resztę dodam jutro bo przekraczam cały czas wielkość dodawania pliku. Chyba że możesz podać @ to bym Ci na niego wysłał całe zdjęcie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2021 o 19:04, Swiezakmorski napisał:

dostałem takie akwarium i nie wiem co i jak gdzie włożyć by to wszystko dało radę.

Sądząc po panelu masz te akwarium . 
Instrukcja do niego , tylko musisz link skopiować i wkleić w przeglądarce .

 

https://www.aqua-medic.de/manuals/Percula manual-2010_1540294716.pdf

 

Już działa normalnie .

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Jeszcze jak byś mi powiedział jaki odpieniacz by tam się nadawał. Znalazłem coś takiego 

https://www.google.com/amp/s/akwa-mania.mud.pl/61165-2/%3famp

Edytowane przez Swiezakmorski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Swiezakmorski napisał:

Jeszcze jak byś mi powiedział jaki odpieniacz by tam się nadawał

Teraz do tych baniaków budują te odpieniacze H&S Percula 90 Abschäumer 110-F2000 , ale to przez to by w panel się zmieścił . On ma podstawę 29x13 , można poszukać wieszany odpieniek , który by był mocniejszy od tego H&S . Zrób dobre zdjęcia z wymiarami komór , bo mam wrażenie , że twoje akwarium może być przerobione . Bardzo dużo ludzi przerabiało panel , bo orginalne pompy dużo prądu ciągnęły w porównaniu do wydajności .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka os musi być w pompie cyrkulacyjnej (falownik) Ceramiczna czy może być tytanowa? 

W dniu 8.10.2021 o 08:35, Ariel napisał:

Teraz do tych baniaków budują te odpieniacze H&S Percula 90 Abschäumer 110-F2000 , ale to przez to by w panel się zmieścił . On ma podstawę 29x13 , można poszukać wieszany odpieniek , który by był mocniejszy od tego H&S . Zrób dobre zdjęcia z wymiarami komór , bo mam wrażenie , że twoje akwarium może być przerobione . Bardzo dużo ludzi przerabiało panel , bo orginalne pompy dużo prądu ciągnęły w porównaniu do wydajności .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2021 o 17:07, Swiezakmorski napisał:

Jaka os musi być w pompie cyrkulacyjnej (falownik) Ceramiczna czy może być tytanowa? 

 

O to raczej nie musisz się martwić , dzisiejsze pompy cyrkulacyjne są dostosowane do warunków w naszych baniakach . Mówię o tych z górnej jak i dolnej pułki . Kup coś mocniejszego ze sterowaniem a nie będziesz żałował . 
Sorki że tak długo nie pisałem , ale byłem w kiepskim stanie przez kilka dni , a potem zająłem się moim baniakiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak sadzilem skoro piszą ze dana pompa jest do akwarium morskiego to tak musi być... Jeszcze mam pytanko czy robiąc dolewki to soli nie dodaje? Tylko dodaje przy podmianie? Bo szczerze to już zgłupiałem jak to powinno być. Dziękuję ze odpisales

W dniu 8.10.2021 o 08:35, Ariel napisał:

Teraz do tych baniaków budują te odpieniacze H&S Percula 90 Abschäumer 110-F2000 , ale to przez to by w panel się zmieścił . On ma podstawę 29x13 , można poszukać wieszany odpieniek , który by był mocniejszy od tego H&S . Zrób dobre zdjęcia z wymiarami komór , bo mam wrażenie , że twoje akwarium może być przerobione . Bardzo dużo ludzi przerabiało panel , bo orginalne pompy dużo prądu ciągnęły w porównaniu do wydajności .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Swiezakmorski napisał:

Też tak sadzilem skoro piszą ze dana pompa jest do akwarium morskiego to tak musi być... Jeszcze mam pytanko czy robiąc dolewki to soli nie dodaje? Tylko dodaje przy podmianie? Bo szczerze to już zgłupiałem jak to powinno być. Dziękuję ze odpisales

Woda na dolewkę jest bez soli , czyli samo RO po żywicy . Podmiany robimy już z solą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ok. Mam jeszcze jeden problem. Dostałem wodę ro i podłączyłem pompę w wiadrze z tą woda do niej podłączyłem zasobnik z żywicą i leciało 00ppm teraz chciałem tak samo zrobić i leci jako odpad. O co tu chodzi? Bo nie ukrywam ze zgłupiałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Swiezakmorski napisał:

A ok. Mam jeszcze jeden problem. Dostałem wodę ro i podłączyłem pompę w wiadrze z tą woda do niej podłączyłem zasobnik z żywicą i leciało 00ppm teraz chciałem tak samo zrobić i leci jako odpad. O co tu chodzi? Bo nie ukrywam ze zgłupiałem. 

Nakręć filmik , bo mimo że się staram to nie rozumiem . Nagraj wstaw na YouTube i tu daj link a jutro sobie usuniesz . 
Normalnie to kupuje się filtr RO i jak to napisałeś zasobnik na żywice , dobrze mieć do tego czujnik TDS wtedy wiesz czy leci czysta woda . Ale to podłącza się pod kran / bieżąca wodę z wodociągów , oczywiście można inaczej , ale jest to nie opłacalne .

Dawaj filmik dopóki oglądam nudny film , w przeciwnym razie jutro rano też będę na forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Swiezakmorski napisał:

A ok. Mam jeszcze jeden problem. Dostałem wodę ro i podłączyłem pompę w wiadrze z tą woda do niej podłączyłem zasobnik z żywicą i leciało 00ppm teraz chciałem tak samo zrobić i leci jako odpad. O co tu chodzi? Bo nie ukrywam ze zgłupiałem. 

Chyba jeszcze raz musisz napisać o co chodzi innymi słowami....bo, przynajmniej ja, nie zrozumiałem (a śledzę wątek od początku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ok. Mam jeszcze jeden problem. Dostałem wodę ro i podłączyłem pompę w wiadrze z tą woda do niej podłączyłem zasobnik z żywicą i leciało 00ppm teraz chciałem tak samo zrobić i leci jako odpad. O co tu chodzi? Bo nie ukrywam ze zgłupiałem. 

Mam zestaw tych filtrów rodi ale woda leci 023ppm na to wygląda ze musze filtry wymienić. Membrana nówka dziś założona i swieza zywica. Chodzi mi o to ze miałem wodę ro czyli nie szła przez zywice i pokazywało 010ppm ja ta wodę wlałem do wiadra włożyłem pompę podłączyłem do niej zasobnik z zywica i leciała woda 00 ppm teraz też tak chciałem zrobić i pokazuje 265ppm i leci znacznie szybciej niż normalnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Swiezakmorski napisał:

eraz chciałem tak samo zrobić i leci jako odpad

Co rozumiesz pod słowem odpad? Dużo ppm?

Po co podłączasz pompę do wiadra aby ro przepuścić przez żywicę? Nie możesz filtra z żywicą podłączyć na wylocie z membrany?

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Swiezakmorski napisał:

A ok. Mam jeszcze jeden problem. Dostałem wodę ro i podłączyłem pompę w wiadrze z tą woda do niej podłączyłem zasobnik z żywicą i leciało 00ppm teraz chciałem tak samo zrobić i leci jako odpad. O co tu chodzi? Bo nie ukrywam ze zgłupiałem. 

Z tego rozumiem masz pompę ciśnieniową do filtra RO . I podłączyłeś pod pompę filtr RO z żywicą i leci odpad ? 
Albo masz zwykła pompę akwarystyczną i zrobiłeś to samo . Dawaj filmik bo mimo że rozumiem po polsku , to mimo to nie trybie jak to zrobiłeś .

 

12 minut temu, Arek77 napisał:

Chyba jeszcze raz musisz napisać o co chodzi innymi słowami....bo, przynajmniej ja, nie zrozumiałem (a śledzę wątek od początku).

Filmik będzie lepszy , bo będzie widać co jest 5 i potem usunie . A wstawienie zajmuje kilka minut . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem. Teraz wiecie o co mi chodzilo? Wiadro z pompka ma 19ppm a drugie wiaro po zywicy ma 11ppm. Zamówiłem już filtry nowe. Mam nadzieję ze będzie już ok. Amatorka ale chciałem się uratować by zrobić dolewkę. Trudno muszę poczekać aż przyjdą filtry

IMG_20211212_122540.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko masz korpus odwrotnie podłączony , ale to szczegół . Nie miałeś drobnej gąbki w korpusie ? I powinien być zasypany do pełna .

ps : myślałem , że masz cały filtr skręcony , ale się myliłem :P

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wstaw fotkę samej membrany i jak wygląda spływ wody do tego pierwszego wiadra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak włączycie świetlówki t5 ( ja mam 2x24w 25000K Marine blue) to macie takie ciemne jak to pokazują np inni na YouTubie? Bo ja tak nie mam. Jeżeli mam złe świetlówki to proszę podajcie jakie powinny być. Orginalnie były o takiej mocy i długości 55 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz oryginalne oświetlenie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.