Skocz do zawartości
khazad93

Dozowanie mikro przy reaktorze wapnia

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, norbi2222 napisał:

Problem tego człowieka to dodawanie kolejnych poziomów filtracji a zapominanie o podstawowym serwisie, czyli odessaniu od czasu do czasu syfu z sumpa i przepłukaniu mediów

Też tak miałem. U mnie po założeniu pompy do reaktora wszystko się ustabilizowało. PH mam ponad 8, a z tego co wiem, większość ludzi bierze powietrze z poza budynku, żeby stabilizować pH. Adsorbent podobno działa.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absorber   działa     i to bardzo  dobrze     ja mam   pojemnik  i zasyp   z ATI  u  mnie     Ph   na  koniec  dnia   8.40        jak   nie   miałem   absorbera     max    8.00    8.10    Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, dale napisał:

Też tak miałem. U mnie po założeniu pompy do reaktora wszystko się ustabilizowało. PH mam ponad 8, a z tego co wiem, większość ludzi bierze powietrze z poza budynku, żeby stabilizować pH. Adsorbent podobno działa.

A jakie trzymasz pH w reaktorze? Wyczytałem żeby trzymać jak najniższe żeby zagęścić odciek i dozować go jak najmniej. U mnie trzymam 6.2. W Katowicach nie będę ryzykować pobierania powietrza bezpośrednio z zewnątrz jednak sporo syfu lata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6,4 - mam małą konsumpcję. A powietrze, o ile nie masz w domu oczyszczacza lub filtrów, też masz zapylone, natomiast, jak bierzesz z zewnątrz, to zakładasz filtr węglowy na wlot i gąbkę. To wystarczy :)

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było opcji musiałem zjechać do 6.2 ale to w sumie bardziej przez wkład ARM. Po prostu ten typ tak ma. W sumie masz rację bo mieszkanie nie jest izolowane. Nic jeszcze się zastanowię co zrobić z tym pH na spokojnie. Dzięki za rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak zostaje kalkwasser. No nic poczytam o tej metodzie więcej trzeba będzie przeprosić się z baniakami. Albo zainwestować w reaktor o ile jeszcze są na rynku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.