Skocz do zawartości
Hoom

Vibrant vs ZEOvit

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium prowadzone metodą ZEOvit od kilku tygodni zauważyłem znaczny wzrost valoni po tym jak podniosłem parametry . Nie przejmowałem sie wcale valonią bo pokolce czyściły ja ładnie ale teraz zauważyłem ze zalega ona pomiędzy SPSami i obawiam sie ze będzie je drażnić . Mógł bym kupić mitraxa ale z zakamarków chyba tego nie wyciągnie . Zostaje tylko chemia . Mam w domu flucofast ale nie wiem czy działa on na valonie a vibrant który chyba działa to mieszanka bakterii i obawiam sie jej wpływy na ZEOvit . 
próbował ktoś z was flucofast na valonie ? Lub co sądzicie o wpływie vibrantu na zeo 

A może by kupić  Salarias fasciatus  
może  on da radę wyciągać valonie z zakamarków  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mitrax gdzieś nie sięgnie, to salarias tym bardziej. Do tego nie wiem, czy salarias żywi się valonią. Jakoś nie pamiętam, żeby ktoś się chwalił.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po stosowaniu Vibranta walonia zanikła (na jakiś czas) ale pojawiło się cyjano, ktorego nigdy nie miałem (3 lata). Osobiście uważam, że najlepszy jest krab Percnon gibbesi. Zeo vs. Vibrant nie pomogę bo nie mam doświadczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hoom napisał:

Mam akwarium prowadzone metodą ZEOvit od kilku tygodni zauważyłem znaczny wzrost valoni po tym jak podniosłem parametry . Nie przejmowałem sie wcale valonią bo pokolce czyściły ja ładnie ale teraz zauważyłem ze zalega ona pomiędzy SPSami i obawiam sie ze będzie je drażnić . Mógł bym kupić mitraxa ale z zakamarków chyba tego nie wyciągnie . Zostaje tylko chemia . Mam w domu flucofast ale nie wiem czy działa on na valonie a vibrant który chyba działa to mieszanka bakterii i obawiam sie jej wpływy na ZEOvit . 
próbował ktoś z was flucofast na valonie ? Lub co sądzicie o wpływie vibrantu na zeo 

A może by kupić  Salarias fasciatus  
może  on da radę wyciągać valonie z zakamarków  

Nie tylko będzie je drażnić a będzie je powoli zabijać. W sklepie z valonią radzą sobie Percnon gibbesi.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, norbi2222 said:

Nie tylko będzie je drażnić a będzie je powoli zabijać. W sklepie z valonią radzą sobie Percnon gibbesi.

Mi sie odkłada w miejscach niedostępnych . Jak komin z tyłu cyrkulatorow itp. Krab nie sięgnie z tych miejsc , może sięgnie z pomiędzy korali ale tez nie z wszystkich . Dla tego zastanawiam sie nad vibranem . A stosował ktoś z was fluco na valonie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hoom napisał:

Mi sie odkłada w miejscach niedostępnych . Jak komin z tyłu cyrkulatorow itp. Krab nie sięgnie z tych miejsc , może sięgnie z pomiędzy korali ale tez nie z wszystkich . Dla tego zastanawiam sie nad vibranem . A stosował ktoś z was fluco na valonie ? 

Przetestowałem Vibrant i Fluco, niestety oba zawiodły.  Vibrant trochę dał jej popalić ale koniec końców na padających glonach wybuchła plaga cyjano. W sumie musiał zabić nie tylko valonię ale inne glony rosnące na skałach . Na cyjano poszedł chemiclean zabił cyjano ale w jego miejsce wskoczyły jakieś glony włochate. Walka z valonią zakończyła się restartem. Jakiś czas temu przytargałem ją znowu tym razem do szczepkarium. Zastosowałem fluco które zrobiło porządek z większością glonów jaka tam była niestety valonia prztrwała.  Poprawiłem jeszcze raz,  ponownie bez efektu. Uporałem się z nią wyciągając wszystkie szczepki do czyszczenia, dwa takie zabiegi chyba dały efekt bo nie widzę jej od ponad miesiąca. Niestety ten manewr jest raczej niemożliwy do wykonania w akwarium. Odsysanie wężem dawało fajne efekty ale wracała. Może gdyby jeszcze dołożyć do tego kraba plus borsuka to by poskutkowało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, albanos72 said:

Przetestowałem Vibrant i Fluco, niestety oba zawiodły.  Vibrant trochę dał jej popalić ale koniec końców na padających glonach wybuchła plaga cyjano. W sumie musiał zabić nie tylko valonię ale inne glony rosnące na skałach . Na cyjano poszedł chemiclean zabił cyjano ale w jego miejsce wskoczyły jakieś glony włochate. Walka z valonią zakończyła się restartem. Jakiś czas temu przytargałem ją znowu tym razem do szczepkarium. Zastosowałem fluco które zrobiło porządek z większością glonów jaka tam była niestety valonia prztrwała.  Poprawiłem jeszcze raz,  ponownie bez efektu. Uporałem się z nią wyciągając wszystkie szczepki do czyszczenia, dwa takie zabiegi chyba dały efekt bo nie widzę jej od ponad miesiąca. Niestety ten manewr jest raczej niemożliwy do wykonania w akwarium. Odsysanie wężem dawało fajne efekty ale wracała. Może gdyby jeszcze dołożyć do tego kraba plus borsuka to by poskutkowało. 

Niestety muszę działać szybko bo mam jej coraz więcej . Poszukam w piątek kraba jak nie znajdę w sklepie to kupię vibrant . Cyjano sie nie boje przy ZEOvit nigdy dłużej niż dwa trzy dni z nią nie walczyłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Hoom napisał:

Mi sie odkłada w miejscach niedostępnych . Jak komin z tyłu cyrkulatorow itp. Krab nie sięgnie z tych miejsc , może sięgnie z pomiędzy korali ale tez nie z wszystkich . Dla tego zastanawiam sie nad vibranem . A stosował ktoś z was fluco na valonie ? 

Fluco na valonię nie zadziała. Fluco zabije Ci co najwyżej "włosowate" zielone. U mnie vibrant wyciął całą valonię ze zbiornika tylko potrzebował trochę czasu. Po wlaniu stopniowo całej butelki za dużo się nie zmieniło ale po moim przykładzie mogę powiedzieć że nawet jak przestałem lać to jeszcze działał bo valonia powoli znikała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minutes ago, Gr4b3Q said:

Fluco na valonię nie zadziała. Fluco zabije Ci co najwyżej "włosowate" zielone. U mnie vibrant wyciął całą valonię ze zbiornika tylko potrzebował trochę czasu. Po wlaniu stopniowo całej butelki za dużo się nie zmieniło ale po moim przykładzie mogę powiedzieć że nawet jak przestałem lać to jeszcze działał bo valonia powoli znikała.

Zauważyłeś jakieś skutki uboczne stosowania vibrantu . Np. Spadek lub wzrost parametrów . 3,5% zawartości butelki to ocet . Zapewne jako pożywka dla bakterii 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem vibrant jutro powinien dojść . Przetestuje jak zachowa sie przy zeo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem przy metodzie zeovit. Lalem bo mialem problem z glonem włosowatym na który to Vibrant miał pomoc, oczywiście nie pomógł, wlalem cała butelkę x2 zalecana dawka,  dwa razy w tygodniu, po miesiącu wyskoczylo dino i cyjano. Parametry mialem NO3 i PO4 = 0. Jak przestałem lac Vibrant, usunąłem ręcznie glony i jak na razie nie wróciły. Dino po około miesiącu zniknęło, cyjano w kilku miejscach się pojawia, ale są to małe placki wielkości 1-2cm. Żadna akropora nie ucierpiała podczas lania podwójnej dawki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2021 o 07:25, Hoom napisał:

Zauważyłeś jakieś skutki uboczne stosowania vibrantu . Np. Spadek lub wzrost parametrów . 3,5% zawartości butelki to ocet . Zapewne jako pożywka dla bakterii 

szczerze to i tak leję VSV więc u mnie to bez znaczenia raczej było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.10.2021 o 07:46, Hoom napisał:

Mam akwarium prowadzone metodą ZEOvit od kilku tygodni zauważyłem znaczny wzrost valoni po tym jak podniosłem parametry .

Dokładałeś nowe korale w ostanim czasie?


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, arrowb said:

Dokładałeś nowe korale w ostanim czasie?

Tak. Padło mi 70% SPS  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

to pewnie przyniosłeś z nowym koralami.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.