Skocz do zawartości
Pawel7811

Brak wzrostu Korali

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak sądziłem, białe światło masz skręcone do minimum, a koralowce są dość nisko i w zbiorniku jest ciemno. Ustaw lampy tak, żeby chociaż przez cztery godziny na cykl dzienny świeciły pełną mocą we wszystkich kanałach. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mam 4 radiony pro i 1x blue. W związku z tym pojawiły się dwa ustawienia AB+. Wersja z pro ma biele ustawione na 24% a blue biały zimny na 100%. Włączyłem to drugie i zrobiło się zdecydowanie jaśniej ale seriatopora caliendrum zaczęła tracić tkankę a acropora obok zbielała w jedną dobę wiec wróciłem do poprzednich ustawień. 

Z kolei atlantic świeci wszystkimi kanałami równo. Trochę musiałem ograniczyć 1 i 2 bo za dużo białego ciepłego światła.

Jedni mówią, że białe jest potrzebne inni, że nie. Głęboko penetruje tylko niebieskie. 

Co do ilości światła. Może względem całego zbiornika jest mało. Ale korale bezpośrednio np pod atlantikiem i tak nie będa miały wiecej światła.

4 minuty temu, norbi2222 napisał:

Tak jak sądziłem, białe światło masz skręcone do minimum, a koralowce są dość nisko i w zbiorniku jest ciemno. Ustaw lampy tak, żeby chociaż przez cztery godziny na cykl dzienny świeciły pełną mocą we wszystkich kanałach. 

Dlaczego każdy z fabrycznych programów Radiona pro ma skręcone białe na 25%?? Czytałem też, że czerwone też nie pomaga

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

Milka tak wygląda od 4 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie powinno zacząć się od podniesienia zasolenia, zanim zacznie się zwiększać światlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy nie powinno zacząć się od podniesienia zasolenia, zanim zacznie się zwiększać światlo?
Możesz rozwinąć? Ciekaw jestem

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Rezus napisał:

Możesz rozwinąć? Ciekaw jestem

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka
 

@Pawel7811 pisał, że zasoleniecw akwa wynosi 32-33 ... domyślam się, że chodzi o g/l..... wg mnie to dolna granica normy. Tak więc dobrze by było podnieść do średniej  ok 35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Arek77 napisał:

@Pawel7811 pisał, że zasoleniecw akwa wynosi 32-33 ... domyślam się, że chodzi o g/l..... wg mnie to dolna granica normy. Tak więc dobrze by było podnieść do średniej  ok 35.

Czyli 1.024

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2022 o 21:46, Pawel7811 napisał:

Czyli 1.024

 

32 ppt daje gęstość ok 1,022 w temperaturze ok 26°C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.