Skocz do zawartości
albanos72

300 z hakiem

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Arek77 napisał:

Co to za rybka?

Angielska nazwa to Flame Howkfish, łacińska Neocirrhites armatus a polska to nie wiem :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żagiewki to fajne rybki :) Uwielbiam obserwować jak moja siedzi majestatycznie na koralowcach i łypie to tu , to tam swoimi wielkimi oczami. Twoja wygląda na nieco zdziwioną :clowning Ja mam Falcon Howkfish.

BTW zacny baniaczek. Pozdr., tomko

 

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomko napisał:

Żagiewki to fajne rybki :) Uwielbiam obserwować jak moja siedzi majestatycznie na koralowcach i łypie to tu , to tam swoimi wielkimi oczami. Twoja wygląda na nieco zdziwioną :clowning Ja mam Falcon Howkfish.

BTW zacny baniaczek. Pozdr., tomko

 

Dokładnie tak jak napisałeś, dodałbym jeszcze że są wredne bo siedzą blisko szyby a jak chcę im zrobić zdjęcie to uciekają. :) Dzięki, Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super rybcia :)


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze mandaryn dał ostatnio się sfotografować. 
IMG_20220724_145855.thumb.jpg.1b33c7780e76608f4f8865676a34a151.jpg
IMG_20220724_145915.thumb.jpg.4b6459083644678d241814f0563414d8.jpg

Przepiękny jest, napatrzeć się nie mogę.

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik tylko u mnie nie działa?

Zbiornik świetny, tylko nic już więcej nie ruszaj!;-) Nie ma nic lepszego niż nuda w awkarium.

Mógłbym Cię spytać jakiego ballinga konkretnie lejesz? Też podaję naoh które uratowało mnie z ph no ale dodając drugą tylko butelkę ati pro zostaje to czego nie podaje z 1 czyli chyba właśnie jod i stront?

Pomyślności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Pauollo napisał:

Filmik tylko u mnie nie działa?

Zbiornik świetny, tylko nic już więcej nie ruszaj!;-) Nie ma nic lepszego niż nuda w awkarium.

Mógłbym Cię spytać jakiego ballinga konkretnie lejesz? Też podaję naoh które uratowało mnie z ph no ale dodając drugą tylko butelkę ati pro zostaje to czego nie podaje z 1 czyli chyba właśnie jod i stront?

Pomyślności.

Dzięki za pochwały :) Filmik chyba działa, podesłałem go znajomemu i powiedział że działa. Podaję Ballinga od Tropic Marin.  Przez zimę podawałem też NaOH ale na wiosnę miałem sporo czasu okno otwarte i musiałem zaprzestać bo Ph było za wysokie. Nic już nie mam w planach zmieniać skoro wszystko działa. Jedynie muszę Montipory przycinać bo za szybko rosną. Trochę małe akwarium na te korale. Jeszcze jeden bieda filmik.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy miesiące minęły od ostatnich testów ICP więc trzeba było nowe zrobić nowe  w celu sprawdzenia czy nie dodaję za dużo FM Color Elements. Widząc że wszystko w testach było ok zwiększyłem dawkę o połowę od zalecanej. Trochę się obawiałem czy nie będzie dużych przekroczeń. Przed zwiększeniem dawki wyrównałem poziomy według zaleceń ATI. Po trzech miesiącach mogę stwierdzić że akwarium wszystko konsumuje, dalej są braki. Jedynie pokazała się miedź w ilościach akceptowalnych. Zwiększę jeszcze dawkę o 25% na kolejne dwa miesiące. Wyparowało NO3 więc będzie trzeba podkarmić trochę płatkami ryby aby je podbić. W akwarium kolory akropor są już prawie takie same jakie były u osób od których je dostałem.  Do tego doszedł bardzo duży wzrost korali, można powiedzieć że rosną w oczach. 

 

Przechwytywanie.JPGssss.JPG

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez albanos72 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium wszystko się kręci bez problemów. Zrobiłem fajną fotkę więc wypada się pochwalić. 

1661641413422-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W akwarium wszystko się kręci bez problemów. Zrobiłem fajną fotkę więc wypada się pochwalić. 
1661641413422-2.thumb.jpg.2f45882a74fe52abcf028a3dbf0734b3.jpg

Co to za koral?

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Favia Yellow Submarine

Bajka.

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium sobie żyje własnym życiem. Dalej Idzie tylko Balling plus mikroelementy. Parametry na stabilnym poziomie od dłuższego czasu. Akropory nabrały kolorów, szkoda że nie ma jak oddać wyglądu przy ledach. 

IMG_20220928_200256.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, albanos72 napisał:

Dalej Idzie tylko Balling plus mikroelementy.

Ile lejesz obecnie na dobę? 

U mnie talerzówki złużywają b. dużo mikroelementów, po ostatnim łamaniu złużycie spadło o 1/3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

50 minut temu, Arek77 napisał:

Ile lejesz obecnie na dobę? 

U mnie talerzówki złużywają b. dużo mikroelementów, po ostatnim łamaniu złużycie spadło o 1/3. 

Leję równo po 300ml dziennie plus podwójna dawka FM Color Elements. W przyszłym tygodniu wyślę ICP aby sprawdzić czy nie przeginam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium były ostatnio porządki związane z przycinaniem największych korali. Balling spadł z 330 do 230. Było wahnięcie parametrów bo za mało go zmniejszyłem.  Niestety korale trochę potraciły kolory. W przyszłości będę robił takie zabawy rozciągnięte w dłuższym okresie czasu. Doszło kilka nowych korali, trzeba będzie niestety poczekać aż urosną. Fotka zrobiona telefonem przy pełnym świetle niestety nie oddaje tego co widać przy ledach wieczorem. 

IMG_20221208_192921.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione akwarium na forum (poza moim własnym ;) )


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mazmaciek napisał:

No akwarium w rok przepięknie zarosło. 

Dziękuję,  strasznie szybko te korale rosną.

Godzinę temu, katani napisał:

Moje ulubione akwarium na forum (poza moim własnym ;) )

Miło to słyszeć, dzięki. Sam moje oceniam na przeciętne akwarium a jeszcze kilka lat temu oceniłbym je poniżej przeciętnej. Szkoda że sporo osób które były na forum i dalej mają przepiękne akwaria nie wrzucają chociaż fotki z aktualnego stanu. Czekam aż akropory podrosną do takich jak ty masz bo jeszcze słabo wyglądają w porównaniu do twoich. Może kiedyś przy okazji zajadę na jakąś kawę do Wrocławia i zobaczę je na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, albanos72 napisał:

Może kiedyś przy okazji zajadę na jakąś kawę do Wrocławia i zobaczę je na żywo.

Zapraszam. Jak będziesz w PL to z Lubina niedaleko.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, albanos72 napisał:

Dziękuję,  strasznie szybko te korale rosną.

Miło to słyszeć, dzięki. Sam moje oceniam na przeciętne akwarium a jeszcze kilka lat temu oceniłbym je poniżej przeciętnej. Szkoda że sporo osób które były na forum i dalej mają przepiękne akwaria nie wrzucają chociaż fotki z aktualnego stanu. Czekam aż akropory podrosną do takich jak ty masz bo jeszcze słabo wyglądają w porównaniu do twoich. Może kiedyś przy okazji zajadę na jakąś kawę do Wrocławia i zobaczę je na 

Przesadna skromność;) Gratki, tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium dalej bez żadnych zmian w funkcjonowaniu, wszystko się kręci jak kręciło. Parametry stabilne więc i korale w dobrej formie.  

DSC_1588-2.jpg

DSC_1598.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta goniopora na ostatnim zdjęciu ma ciekawy kolor.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.