Skocz do zawartości
albanos72

300 z hakiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów w moim temacie.

Akwarium jest 7 miesięcy po restarcie.  Oświetlenie to Ati 8x39w do tego odpienaiacz i grzałka. Balling plus kropelkowany  jod,  czasem dodawałem amino ale zazwyczaj kończyło się to wysypem cyjano. Po ostatnich problemach postanowiłem że na dłuższy czas zapomnę o amino w sumie nigdy nie widziałem różnicy na plus.  Podaję do podniesienia nutrientów reef-roids i to się sprawdza u mnie super.  Wykrywalne nutrienty dają mi pozytywne efekty.  Jakiś czas temu wymieniłem lampę na T5 i to był strzał w 10. Wszystko jest zrobione jak najprościej aby każdy mógł się zaopiekować zbiornikiem w razie mojej nieobecności.  

1634931975946 - Kopia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie I kolorowo. Fajny pomysł na kompozycję talerzówek na środku. Będziesz musiał je formować, ale za to można uzyskać kolorowe tarasy. Czy ta zielona ze złotymi polipami (to chyba Echinopoea) nie parzy Ci montipor ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemne dla oka - gratulacje!!

Widzę, że masz Jebao SLW - który model i jak się sprawuje?


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, norbi2222 napisał:

@albano72 Ładnie:clapping. Szczepy rosną i nabierają kolorków...

Z dobrego źródła to ładnie rosną :-)  

8 godzin temu, Arek77 napisał:

Ładnie I kolorowo. Fajny pomysł na kompozycję talerzówek na środku. Będziesz musiał je formować, ale za to można uzyskać kolorowe tarasy. Czy ta zielona ze złotymi polipami (to chyba Echinopoea) nie parzy Ci montipor ? 

 

Dzięki za miłe słowa :-) Talerzówki zostaną niedługo przeniesione w inne miejsca a wylądują tam akropory. Ta zielona to Space Invaders Chalice, czasem sięga jedną montiporę ale w sumie nic jej nie robi. Jedynie nie chce w tym miejscu rosnąć co nie jest dla mnie problemem. Były nad nią akropory te dostały popalić i zostały przeniesione.

8 godzin temu, SHARK_2 napisał:

Bardzo przyjemne dla oka - gratulacje!!

Widzę, że masz Jebao SLW - który model i jak się sprawuje?

Dziękuję :-) Mam dwie Jebao SLW,  jedna 20 druga 30 jak dla mnie spisują się super i nadają się do akwarium o długości 1 metra. Jedyna wada to ślimaki włażące w szczeliny i blokujące wirnik. Raz w tygodniu trzeba ślimaka wyciągać bo słychać trzeszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam

Piękny zbiornik widać , że nie jest Ci obojętny tak ,  jak Twoje zdrowie .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, albanos72 napisał:

1634931975946 - Kopia.jpg

Fajne, ciekawe 

Przeszkadzają mi tylko, te naleśniki przy przedniej szybie, ale rozumiem, że to szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, JerzyB napisał:

Wtam

Piękny zbiornik widać , że nie jest Ci obojętny tak ,  jak Twoje zdrowie .

Pozdrawiam

Cieszę się Jurek że masz pozytywne zdanie o zbiorniku, dzięki :-)  Co do zdrowia to dbam o nie w sposób który mi pasuje. Dokładnie tak samo prowadzimy zbiorniki.  Jedni leją wszystkie wynalazki jakie tylko wychodzą a ja nie leję nic. Czasem podbiję no3 i po4 wsypując trochę reef -roids. Jak lałem magiczne płyny na wszystkie bolączki w akwarium to zawsze dochodziły kolejne problemy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, albanos72 napisał:

Co do zdrowia to dbam o nie w sposób który mi pasuje. Dokładnie tak samo prowadzimy zbiorniki.  Jedni leją wszystkie wynalazki jakie tylko wychodzą a ja nie leję nic. Czasem podbiję no3 i po4 wsypując trochę reef -roids. Jak lałem magiczne płyny na wszystkie bolączki w akwarium to zawsze dochodziły kolejne problemy.

Od razu widać, że dobry rocznik 72 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Raff 2020 napisał:

Fajne, ciekawe 

Przeszkadzają mi tylko, te naleśniki przy przedniej szybie, ale rozumiem, że to szczepki

Kiedyś był tam ogródek zoa ale mi się znudziło dbanie o niego. Wbrew opiniom zoa to jedne z korali na które trzeba "dmuchać i chuchać" aby super wyglądały przez cały czas. Wpadły mi w oko favie i chalice,  zoasy poszły do szczepkarium gdzie też cieszą oko. W sumie to te placki fajnie wyglądają i bezproblemowo rosną. Też mi z początku przeszkadzały ale się przyzwyczaiłem. 

1631037740494.jpg

1633811873275.jpg

1633811888402.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, albanos72 napisał:

1631037740494.jpg

 

 

Jesteś rozgrzeszony:o

Pewnie tak wygląda poletko na marsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium nudy, korale rosną. Kolejny miesiąc bez lania czegokolwiek poza Ballingiem i podmian wody. Wyszły mi dwie fajne fotki więc wypada się nimi podzielić

1637618668329.jpg

1637618689257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym robisz zdjęcia? Zarąbiście to wygląda.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, katani napisał:

Czym robisz zdjęcia? Zarąbiście to wygląda.

Xiaomi mi 9, fajne filmy nim zrobiłem ale jakoś czasu brak i trochę umiejętności aby posklejać i wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie bajka. Daj fotę całego akwarium.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2021 o 21:37, chris_ek napisał:

Ja nie wiem ile bym się nie pocił to czegoś takiego nie dam rady zrobić. Robi wrażenie :clap:

Dzięki :D, spróbuj ustawić balans bieli na 10000 lub najwięcej ile możesz, zgaś światło w pokoju,  dodaj też białego światła bo zdjęcie wyjdzie bez kolorów. Jeśli chcesz zrobić tylko w niebieskim świetle to bez filtra się nie obejdzie bo będzie dominował kolor niebieski. 

W dniu 26.12.2021 o 22:25, dziadziol6 napisał:

Fajne fotki:clapping

Dzięki :D

4 godziny temu, katani napisał:

Zdjęcie bajka. Daj fotę całego akwarium.

Dzięki :D Dałem na początku tematu. W sumie niewiele zmian w akwarium w porównaniu do pierwszej fotki. Jedynie doszła półka na przedniej szybie gdzie ulokowałem wszystkie akropory do cotygodniowych kąpieli. Przyplątało się AEFW i muszę je wytępić. Na szczęście w porę zobaczyłem ugryzienia i chyba będzie bez strat. W pierwszych dwóch tygodniach było trochę robactwa w wodzie, teraz kąpię dalej aby te co się wyklują też zdechły.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, albanos72 napisał:

WWC C3PO

??? Co to za symbole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Arek77 napisał:

??? Co to za symbole?

World Wide Corals to sklep który nazwał sobie korala C3PO, kolor korala zapewne im się skojarzył z bohaterem Gwiezdnych wojen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde... A wygląda jak ciekawa odmiana kolorystyczna leptastrea...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, dadario napisał:

Kurde... A wygląda jak ciekawa odmiana kolorystyczna leptastrea...

JF John Deere Leptastrea też ciekawie wygląda jak obrasta skałę.   W sumie trochę podobne zwłaszcza na zdjęciach "makro"

1632511304120.jpg

Edytowane przez albanos72 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, albanos72 napisał:

World Wide Corals to sklep który nazwał sobie korala C3PO, kolor korala zapewne im się skojarzył z bohaterem Gwiezdnych wojen.

Dzięki za wyjaśnienie :)

W dniu 23.10.2021 o 00:46, albanos72 napisał:

 

1634931975946 - Kopia.jpg

A jak wyglądają talerzówki na dzień dzisiejszy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.