Skocz do zawartości
Margolee

Co lepsze

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Potrzebuję porady w sprawie lampy.

Mam lampe diy na cree plus 2x54w t5. Nie jestem za bardzo zadowolony z kolorków korale mi blakną, robią się przeźroczyste. Choć nie wszystkie, zielone acry, caluastrea, ukwiał quadri reinbow wyglądają fajnie. Ale np: montipora talerzowa zielona, pavona zielona już są blado zielone.

Chcę spróbować zmiany oświetlenia.

1- giesman aurora 4x80w plus 4x 85w led ( ta mi wejdzie na styk)- używka.

2- pacyfik san 8x54w t5 i do tego dokupić 2 x orphek belki or3. Lampa używka, orpheki nowe.

Chciałbym zobaczyć jak ktoś ma akwa pod tymi lampkami no i w co iść.

Akwarium do oświetlenia 150x60x70h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Margolee napisał:

Mam lampe diy na cree

Jakie spectrum i moc mają te diody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Margolee napisał:

Ale np: montipora talerzowa zielona, pavona zielona już są blado zielone.

A jakie masz parametry ?

Pomyśl jeszcze o ATI 8x54W + do tego belki Orphek.

Sam mam taką lampę i za jakiś czas planuje dokupić belki - może na BF będą jakieś promki pod koniec listopada.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Arek77 napisał:

Jakie spectrum i moc mają te diody?

72 diody cree xpe- royal blue/ blue 3W

20x xpg- white 5W

Czyli w sumie jakieś 310w z tym że świece na 50%.

Godzinę temu, Tadoris napisał:

A jakie masz parametry ?

Pomyśl jeszcze o ATI 8x54W + do tego belki Orphek.

Sam mam taką lampę i za jakiś czas planuje dokupić belki - może na BF będą jakieś promki pod koniec listopada.

 

No3- 0,2

Po4- 0.00

Ca- 470

Mg- powyżej 1500 ( ati essensial pro)

Kh- 8,5

Mam też icp z 19.10- które przyszło 2 dni temu.

Przekroczony lit, stront.

Niedobór żelaza- już podwoiłem dawkę, kobalt, chrom, molibden.

Lece na tropic marine k+,A-.

Chciałbym podbić kobalt, chrom, molibden ale w tej samej butelce jest też STRONT- który jest już przekroczony. I bądz tu mądry.

Korale blakną i nie pompują się, marnieją o jakieś 50% mowa o euphylliach np. Jak ją kupiłem była pod samymi t5 piękna napompowana- u mnie wyblakła dość znacznie i nie pompuje się tak super.

 

 

Edytowane przez Margolee
Text (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Margolee napisał:

No3- 0,2

Po4- 0.00

 

25 minut temu, Margolee napisał:

marnieją o jakieś 50% mowa o euphylliach

Jeśli chodzi o euphyllie to przy takich nutrienach trzeba je regularnie i dość obficie dokarmiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Arek77 napisał:

 

Jeśli chodzi o euphyllie to przy takich nutrienach trzeba je regularnie i dość obficie dokarmiać.

Karmie je raz w tygodniu, pipetą. Mało? Zwìększyć ilość? Zastanawia mnie tez algeascrabber żelazo mam 0 na icp a dodaje w środy i niedziele po 7, znaczy się już po 14 kropli bo zwiększyłem dawkowanie jak zobaczyłem wynik. Wcześniej też było 0.

Zauważyłem tylko ze teraz szyby musze czyścić co 2-3dni. Przedtem był spokój na tydzień. Z tym że wywaliłem soczewki z lampy bo świeciła punktowo/ łuny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbij no3 do poziomu około 3 do 5 i problemy z blaknięciem się skończą, jak wypiłowałem wodę tak nisko też była lipa ,możesz sztucznie  kno3 lub jakimś gotowym suplementem ze sklepu 


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jarek GRZESZCZAK napisał:

podbij no3 do poziomu około 3 do 5 i problemy z blaknięciem się skończą, jak wypiłowałem wodę tak nisko też była lipa ,możesz sztucznie  kno3 lub jakimś gotowym suplementem ze sklepu 

Proponujesz wstrzymać się ze zmianą lampy i spróbować podbić no3?

A acry nie ucierpią na takim zabiegu? Mam kilka pięknych szczepek które z 1cm urosły w 2 miesiące ( piękne zielone)

Co tam spróbuje Tak zrobie i dam znać za jakiś czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zbiornik sps w 90% zera prawie  zniszczyły mi cenne acry , po podbiciu wracają do formy.


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Jarek GRZESZCZAK napisał:

mam zbiornik sps w 90% zera prawie  zniszczyły mi cenne acry , po podbiciu wracają do formy.

Cenna informacja. Dzięki za nią.

Właśnie jedna szczepka acry poszła na wieczną rafe. 

A czym podbijałeś? Tym kno3? Czy czymś innym.

Możesz podać jak to rozrabiałeś jeśli podbijałeś tym kno3? Chodzi mi o proporcje.

No i o dawkowanie potem np: 1ml / 100l

Edytowane przez Margolee
Text (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Margolee napisał:

Cenna informacja. Dzięki za nią.

Właśnie jedna szczepka acry poszła na wieczną rafe. 

A czym podbijałeś? Tym kno3? Czy czymś innym.

Możesz podać jak to rozrabiałeś jeśli podbijałeś tym kno3? Chodzi mi o proporcje.

No i o dawkowanie potem np: 1ml / 100l

Większość produktów / gotowców opiera się na KNO3 i z tyłu na etykiecie jest zazwyczaj dawkowanie 1ml/50 litrów podnosi No3 o 1 a K o 0,60 . Ale pewnie można trafić coś innego . Osobiście to co ja stosuje jest na półce do słodkowodnych akwari i kosztuje trochę mniej . Proszki w zależności jak rozrobimy 

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Ariel napisał:

Większość produktów / gotowców opiera się na KNO3 i z tyłu na etykiecie jest zazwyczaj dawkowanie 1ml/50 litrów podnosi No3 o 1 a K o 0,60 . Ale pewnie można trafić coś innego . Osobiście to co ja stosuje jest na półce do słodkowodnych akwari i kosztuje trochę mniej . Proszki w zależności jak rozrobimy 

Ok, znalazłem stary temat na forum o kno3. Zakupie jednak gotowca. Oby podbicie do 3-5 ppm coś pomogło.

Edytowane przez Margolee
Text (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.