Skocz do zawartości
dale

Ile się czeka obecnie na wyniki ICP?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak długo obecnie czeka się na wyniki ICP w AF i Trytonie? Bo wiem że jakiś czas temu był z tym problem, pojawiały się informacje że wyniki były dosyć późno względem wysyłki.

Mam te dwa testy i chciałem zrobić porównanie, wraz z pomiarami hankami, ale to ma sens tylko wtedy gdy testy będą robione na bieżąco. W innym wypadku, porównanie nie będzie wiarygodne.

jak długo obecnie się czeka na wyniki?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF - przesyłka dotarła w piątek, w poniedziałek w południe miałem wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dale napisał:

Jak długo obecnie czeka się na wyniki ICP w AF i Trytonie? Bo wiem że jakiś czas temu był z tym problem, pojawiały się informacje że wyniki były dosyć późno względem wysyłki.

Mam te dwa testy i chciałem zrobić porównanie, wraz z pomiarami hankami, ale to ma sens tylko wtedy gdy testy będą robione na bieżąco. W innym wypadku, porównanie nie będzie wiarygodne.

jak długo obecnie się czeka na wyniki?

Problem jest z przesyłkami do AF a nie po stronie samego MarinLabu. Do nich rutynowo idzie pocztą polską a to bez sensu, bo nie wiadomo kiedy dostarczą. Ja dopłacam parę groszy i wysyłam paczkomatem. Pn wieczorem wsadzam w paczkomat, w śr. mam potwierdzenie doręczenia, w czwartek do południa wyniki. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre doświadczenia z Pocztą Polską. Wysyłam przesyłki służbowe co miesiąc od kilku lat jako priorytet polecony z potwierdzeniem SMS i zawsze dochodzą na miejsce następnego dnia roboczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z dopłatą, wyślę paczkomatem (kurierem) :) Dzięki.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Trurl napisał:

Mam dobre doświadczenia z Pocztą Polską. Wysyłam przesyłki służbowe co miesiąc od kilku lat jako priorytet polecony z potwierdzeniem SMS i zawsze dochodzą na miejsce następnego dnia roboczego

Tak tylko przy umowie hurtowej jaką ma AF, przesyłka idzie listem ekonomicznym, bez możliwości potwierdzenia odbioru. Oczywiście można dopłacić za priorytet i potwierdzenie doręcznia i wtedy dochodzi na następny dzień ale... Ja poczty unikam jak mogę, znając jej jakoś obsługi w placówkach i najczęściej kolejki akurat wtedy jak mógłbym skorzystać. Stawiam więc na paczkomaty jak mam dopłacić.

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, tomko napisał:

Tak tylko przy umowie hurtowej jaką ma AF, przesyłka idzie listem ekonomicznym.

Umowa obejmuje również wysyłkę priorytetem, jak i poleconym priorytetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja przesyłka nierejestrowana dotarła do Aquaforest po siedmiu dniach. Jak ktoś chce wysyłać za pośrednictwem poczty to tylko listem poleconym. Zdecydowanie lepiej wysłać Inpostem bez stania w długich kolejkach. Wyniki zwykle otrzymuje po dwóch dniach od doręczenia.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do af zawsze wysyłam priorytetem i nic nie dopłacam, wysyłka w poniedziałek a wyniki w czwartek miałem ostatnio.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.11.2021 o 12:09, DiabLen napisał:

Umowa obejmuje również wysyłkę priorytetem, jak i poleconym priorytetem.

Oo, tego nie wiedziałem! Ale i tak zostanę przy paczkomacie. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zrobilem ten blad i wyslalem przed dlugim weekendem, normalnir poczta... czy priorytetem czy normalnie nie wiem, potwierdzenia tez nie ma. Lepiej jakby AF mial umowe z inpostem niz PP.  Wyslalem we wtorek dzisiaj probke odebrali. Z tego co widze, nie powinno miec to wiekszego  wplywu na badana wode. Czekam na wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem próbkę w środę (23.11) do Marinlabu via Poczta Polska listem priorytetowym poleconym. Próbka doszła w piątek - potwierdzenie sms z Poczty i na stronie Marinlabu statusem " zaakceptowane". Wyniki mam dzisiaj. 

Jest to 5-te  ICP. Przesyłka priorytetowe polecone zawsze docierały po jednym- dwóch dniach. Po dotarciu przesyłki do labolatorium wyniki zawsze były na drugi dzień roboczy. 

Raz tylko wysłałem próbkę wrzucając ją do skrzynki na koszt odbiorcy (zgodnie z napisem na kopercie) - przesyłka "szła" równe dwa tygodnie.

Często piszecie w tym temacie, że dopłacacie do przesyłki priorytetowej..... mi na poczcie mówią, że jeśli chcem wysłać priorytetem poleconym to nie mogę dopłacić do formy przesyłki proponowanej przez MarinLab tylko muszę zapłacić pełną kwotę za polecenie i priorytet. Czy w innych placówkach PP dopłacacie tylko różnicę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwukrotnie wysłałem bezpłatnie priorytetem  próbkę do Marinlab. Przy trzeciej wysyłce w dwóch placówkach otrzymałem informację, że nie mają z nimi podpisanej umowy. Za wysyłkę priorytetową zapłaciłem 8,60 zł.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wysyłałem poleconym priorytetem i musiałem zapłacić mimo, że na stronie jest informacja że taka przesyłka powinna być na koszt AF. Wysłana 21, dotarła 24, 25 wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, chris_ek napisał:

Ja też wysyłałem poleconym priorytetem i musiałem zapłacić mimo, że na stronie jest informacja że taka przesyłka powinna być na koszt AF.

Z tego co ja wyczytałem to na koszt MarinLabu jest przesyłka zwykła nierejestrowana, która zazwyczaj idzie ponad tydzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem to co jest napisane na stronie Aquaforestlab ale wygląda na to, że jest informacja nieaktualna.

af.jpg

Edytowane przez chris_ek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.