Skocz do zawartości
kokomag

Lampa Reef Flare czy Radion

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka 

Z góry przepraszam jeśli powtórzył się tamat, ale nic w miarę nowego nie znalazłem na forum

Jakie są wasze doświadczenia/opinie na temat lamp od Reef Factory i Ecotech??? 

Nosze się z zamiarem kupna Reef Flare PRO M160W lub Radiona xr30 G5 Pro 215W.

nie pytam tutaj pod konkretny zbiornik tylko generalnie o jakosc itp:) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam porównanie między  radion xr15 g5, maxspect ethereal i hydra hd24. 

Najlepiej prezentuje się radion później hydra a na końcu maxspect. 

Klasyfikacja pod kątem walorów wizualnych oddawanego światła. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mialem tylko maxspecta mjl 165 generalnie nic jej nie mogę zarzucić ale tez innych nie testowałem. Lampę Reef Factory polecił mi jeden ze sklepów, inny sklep polecił mi Radiona XR30 G5 Pro, w sumie różnicy około 700 pln a w radionie dużo więcej mocy, choć niby Reef Flare daje więcej światła (PAR), choć w radonie jest więcej ledow więc wydaje mi się ze ciekawiej będzie świecić?,  zobaczymy może się ktoś jeszcze wypowie

 

Edytowane przez kokomag (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niej wat a wie ej par :).  Ciekawe jak to zrobili skoro soczewki radiona uważne są za bardzo skuteczne. 

Aa i jeden sklep w Polsce sprzedaje teraz radiony g5 w bardzo dobrej cenie. Xr15 za 1799 zł a xr30 za niecałe 3500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz czasu na eksperymenty to wybierz Radiona. Długie lata na topowych miejscach w branży mówi samo za siebie. Użytkuje 2szt xr30 i 7szt xr15. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kokomag napisał:

Ja osobiście mialem tylko maxspecta mjl 165 generalnie nic jej nie mogę zarzucić ale tez innych nie testowałem. Lampę Reef Factory polecił mi jeden ze sklepów, inny sklep polecił mi Radiona XR30 G5 Pro, w sumie różnicy około 700 pln a w radionie dużo więcej mocy, choć niby Reef Flare daje więcej światła (PAR), choć w radonie jest więcej ledow więc wydaje mi się ze ciekawiej będzie świecić?,  zobaczymy może się ktoś jeszcze wypowie

 

Nie właściwe porównanie. Powinieneś porównywać Radiona  XR30W G5 PRO do Reef Flare PRO L (240 W). Jak chcesz zobaczyć ja świeci Flare to zapraszam do Lubina.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem właśnie ten sklep mi doradził radiona:) cena super podłóg innych sklepów.  Nie wiem może i te reef flary dobre są i beda się spisywać, jednak jak dla mnie trochę mało opinii o tym sprzęcie. Co do tych watów i parów to ciekawe co tam za takie super ledy i soczewki są użyte. 
 

ps Kolego pj007 na jakim zbiorniku masz tego radiona? 

35 minut temu, norbi2222 napisał:

Nie właściwe porównanie. Powinieneś porównywać Radiona  XR30W G5 PRO do Reef Flare PRO L (240 W). Jak chcesz zobaczyć ja świeci Flare to zapraszam do Lubina.

Nie chodziło mi tak dokładnie o porównanie konkretnie obu lamp, bo wiadomo inna moc itp, a bardziej o zebranie jakich informacji ze źródła od osób co miały styczność z obiema markami:)modele podałem takie bo porostu takie rozważam gabarytowo, a Flare L już jest dużo większa

41 minut temu, norbi2222 napisał:

Nie właściwe porównanie. Powinieneś porównywać Radiona  XR30W G5 PRO do Reef Flare PRO L (240 W). Jak chcesz zobaczyć ja świeci Flare to zapraszam do Lubina.

Niestety nie dam rady:( ale dzieki za propozycje:) a którą masz Flare? Masz jakieś odniesienie do innej lampy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

37 minut temu, kokomag napisał:

Niestety nie dam rady:( ale dzieki za propozycje:) a którą masz Flare? Masz jakieś odniesienie do innej lampy? 

Mam porównanie do Orpheka.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, norbi2222 napisał:

 

Mam porównanie do Orpheka.

I powiedz zadowolony jesteś z obecnej lampy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kokomag napisał:

I powiedz zadowolony jesteś z obecnej lampy? 

Świeci dość szeroko co mnie akurat zaskoczyło... Jest dobrze wykona, łatwo sterowalna i sprawia wrażenie, że jest dobrym światłem, na tą chwilę trudno mi coś więcej powiedzieć. Będę ją testował nad kostką i za jakiś czas powiem więcej  jak reagują koralowce.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 3 sztuk w Aquael Glossy 100x50x50 i puszczone sąna 50% mocy 2x PRo i 1x blue.

 

Teraz kompletuję sprzęt do 185x70x60 i tam będzie ich 6 : 4x Pro i 2x Blue wspomagane przez bary blue chińskie (2x 120cm i 2x 60 cm).

 

Jeśli zalezy ci na fluo to petarda :)

Jeśli zależy ci na acroporach to wygląd ich lepszy jest pod T5 :), Ledy wg mnie tłumią kolorystykę Acropor. Chyba że ma się ponad 500 PAR to być może tego już nie widać :)

Mi przy ballingu i karmieniu rosną dobrze i Acropory, Seriatopory jak i LPS i miękkasy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Reef Flare M, jestem bardzo zadowolony z tej lampy. Daje fajne bliki na piachu (nie tak fajne jak Kessil, ale jednak). W pełni sterowalna.

Co prawda nie miałem innej lampy, ale myślałem nad zakupem Kessili a360x. Niestety do mojego litrażu musiałbym 2 sztuki kupić a to już hajs troszku duży.

Jak będzie mi potrzeba więcej światła to na pewno dokupię bary z Reefa - i tu mam porównanie do Orpheka i reefy wyglądają lepiej (ale to moje skromne zdanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawiam się jaka jest różnica w świetle pomiędzy radionem a orphekiem... Ale tak "prawdziwie". Powiedzmy nad zbiornikiem 150x60x60 ile dla dobrego oświetlenia trzeba było by których lamp... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, dadario napisał:

A ja zastanawiam się jaka jest różnica w świetle pomiędzy radionem a orphekiem... Ale tak "prawdziwie". Powiedzmy nad zbiornikiem 150x60x60 ile dla dobrego oświetlenia trzeba było by których lamp... 

Żeby to wiedzieć, trzeba by kupić obie, pojechać do Jacka do Rumii i pomierzyć miernikiem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic, niech sie dzieje wola nieba, Polska firma trzeba wspierac:) ja zamowilem reef flara m w wersji pro i zobaczymy co to bedzie:) w kazdym badz razie bedzie nad malutkim zbiornikiem wiec napewno da rade, jak zaloze to napisze napewno moje pierwsze wrazenie w sporownaniu do maxspecta mjl165

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, katani napisał:

Żeby to wiedzieć, trzeba by kupić obie, pojechać do Jacka do Rumii i pomierzyć miernikiem

No właśnie nie miernik... Ile realnie potrzeba jakich lamp, aby równomiernie pokryć światłem dno, bez ciemnych stref, bez prześwietleń. No i na jakim procencie mocy były by wtedy te lampy...

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kokomag napisał:

Nic, niech sie dzieje wola nieba, Polska firma trzeba wspierac:) ja zamowilem reef flara m w wersji pro i zobaczymy co to bedzie:) w kazdym badz razie bedzie nad malutkim zbiornikiem wiec napewno da rade, jak zaloze to napisze napewno moje pierwsze wrazenie w sporownaniu do maxspecta mjl165

Też tak myślałem ale ponlznjejcpozbieralem trochę za i przeciw. No i sumarycznie wybrałem radiona. Który tańszy,  z dużym doświadczeniem. Za reef przepadał tylko argument że polskie. 

Myślałem nawet nad ich barami. Ale tu nawet orphek tańszy. Owszem reef ma pełna sterowalność lamp tylko do barów po co. 

Jest ogólnie kilka marek polskich. 

Twistman super jakość, cena konkurencyjna. Wiem co mówię. Przykładem odpieniacze: miałem magus bubble, mam delteca, bubble Kinga i twistman jakością plastików zbliżony do bk. 

Aquaforest - kiedyś im kibicowałem ale robią podstawowy błąd. Wprowadzili na rodzimy rynek towar oklejony anglojęzycznymi sloganami. Wstydzą się ze sa polska firma? 

Zoolek produkty do akwarystyki roślinnej tanie i dobre i do tego z daleka widać że to polski produkt. 

 

Itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pj007 napisał:

Też tak myślałem ale ponlznjejcpozbieralem trochę za i przeciw. No i sumarycznie wybrałem radiona. Który tańszy,  z dużym doświadczeniem. Za reef przepadał tylko argument że polskie. 

Myślałem nawet nad ich barami. Ale tu nawet orphek tańszy. Owszem reef ma pełna sterowalność lamp tylko do barów po co. 

Jest ogólnie kilka marek polskich. 

Twistman super jakość, cena konkurencyjna. Wiem co mówię. Przykładem odpieniacze: miałem magus bubble, mam delteca, bubble Kinga i twistman jakością plastików zbliżony do bk. 

Aquaforest - kiedyś im kibicowałem ale robią podstawowy błąd. Wprowadzili na rodzimy rynek towar oklejony anglojęzycznymi sloganami. Wstydzą się ze sa polska firma? 

Zoolek produkty do akwarystyki roślinnej tanie i dobre i do tego z daleka widać że to polski produkt. 

 

Itd. 

Ktoś musi testować:) u mnie będzie świecić na baniaczku 65L więc za bardzo się nie martwię czy dobry wybór czy nie bo mocy będzie aż nadto (taka mam nadzieje hehe), pomiędzy Reef flare a Radionem wybór oparł się o uchwyt tak naprawdę, porostu w miejscu gdzie stoji ta piko solniczka uchwyt reef flar reguluje jak mi się podoba a uchwyt radiowa już nie, a ze nie lubie kombinować z przeróbkami itd zdecydowałem się na reef factory, najwyżej pójdzie na sprzedaż:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz porównanie po prawej  orphek or3 blue  i  po lewej reef flare bar. Zmierzone było i pod or3 200 par a pod bar 316 :)

FB_IMG_1637016462034.jpg

Screenshot_20211115_235340.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jesli chcesz sprawdzona, przetestowana lampe to wybierz Radiona, nie maja konkurencji. 

Z radionami mialem doczynienia i sa rewelacyjne. Reef flare widzialem tylko nad zbiornikami w sklepie.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, lampę dostałem, ale jako że nie ma mnie w domu to narazie nie mam możliwości montażu na zbiorniku, jedyne co mogę powiedzieć na obecną chwile że uchwyt na szybę to jest przegięcie pały, lampa ma około 30x16cm jest dosyć lekka a sam uchwyt to mam wrażenie że jest przewidziany do nie wiem jakiej wielkiej lampy, zasilacz jak transformator na pół miasta:(  wiem że to ma świecić i taka jest tego rola a nie wyglądać, jednak szczerze dla mnie osobiście już bez odpalania nad zbiornikiem to jest porażka, nie wiem na kiego h…. taki uchwyt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj czekam na krótką ocenę znad zbiornika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, kokomag napisał:

A więc tak, lampę dostałem, ale jako że nie ma mnie w domu to narazie nie mam możliwości montażu na zbiorniku, jedyne co mogę powiedzieć na obecną chwile że uchwyt na szybę to jest przegięcie pały, lampa ma około 30x16cm jest dosyć lekka a sam uchwyt to mam wrażenie że jest przewidziany do nie wiem jakiej wielkiej lampy, zasilacz jak transformator na pół miasta:(  wiem że to ma świecić i taka jest tego rola a nie wyglądać, jednak szczerze dla mnie osobiście już bez odpalania nad zbiornikiem to jest porażka, nie wiem na kiego h…. taki uchwyt. 

Jeśli masz na myśli reef flare pro M... to ja teraz wymieniłem swoje 2x reef flare L na 3x reef flare M i widać jakościowo jak dobrze świeci - całość planuję mieć nad nowym zbiornikiem ;)

Faktycznie zasilacz mega duży, ale znając podstawy elektroniki, jeśli ma mi coś przetworzyć prąd zmienny na stały oraz wygenerować moc i stabilność to musi swoje zajmować. Tutaj nie ma mowy o jakiejś fałszywej mocy i byle jakim chińskim zasilaczu, tylko coś te 160W musi wyprodukować i jeszcze oddać to ciepło (a zasilacz chyba max ma 220W) ;)

Nie wiem jaki masz do tego uchwyt, ja póki co oparłem na zrobionym przez siebie dawno stelażu DIY ;) będę w weekend przerabiał i usuwał uchwyty po zwykłych flare ;)

Co by nie było jest moc i podejrzewam, że będziesz zadowolony z jakości oraz ze sterowalności ;)

 

large.1393155543_Zrzutekranu2021-11-22232441.jpg.54a5d8ef48f466e9cf6d4bcdf6f1ae19.jpg

 

large.1424111889_Zrzutekranu2021-11-22232556.jpg.63b4b3c2a636688075e379fd90e37f14.jpg

 

large.1351192708_Zrzutekranu2021-11-22233023.jpg.1f22baae5e21ddc68e2003919fc21fed.jpglarge.1679696123_Zrzutekranu2021-11-22233034.jpg.ff4fe65c126895e250bdea01fbdd0b6b.jpg

large.2041885175_Zrzutekranu2021-11-22233343.jpg.b57358371e081a42b9a29415bf7bf1c1.jpglarge.1999602229_Zrzutekranu2021-11-22233458.jpg.c1ca340ec8a859d542ffedaa7f91e9b4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt mam na szybę oryginalny reef factory,  może i moc jest ciężko powiedzieć, jak tylko dostałem paczkę  i odpaliłem lampę na sucho to już wiedziałem że dałem się omamić przez sprzedawce że to takie cacy i wogóle, ale odrazu zaznaczam że to jest moja prywatna opinia,  dla mnie towar nie warty tych pieniędzy. ja będe odsyłał towar lib poprostu sprzedam. Ostatni raz kupiłem coś rzekomo polskiego. Temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kokomag - nie żebym się czepiał jakoś, wiadomo zrobisz co uważasz za słuszne i jak to napisałeś to Twoja prywatna opinia... natomiast jeśli oceniasz lampę po uchwycie i odpaloną jak to piszesz na sucho (oświecałeś sobie ścianę/sufit? :D jakakolwiek chińska lampa czy też orphek/radion/maxspect będzie oświecał scianę podobnie :D) to wydaje mi się to odrobinę krzywdzące, zwłaszcza po tekście "ostatni raz kupiłem coś rzekomo polskiego"... Zrozumiałbym, jakbyś zarzucił lampie zamontowanej nad akwarium złe kolory, nadmierny hałas wentylatora, grzanie się, problem z instalacją, czy cokolwiek innego praktycznego, a tutaj odpalenie na sucho i kwestia uchwytu :D 

Jak pisałem zakupiłem dla siebie 3 lampy m pro bo wymieniam poprzednie i moim skromnym subiektywnym zdaniem jest kolor i jest moc, są ciche, grzeją się do około 55 stopni a potem wentylator cyklicznie je schładza, korale wyglądają bajecznie, co prawda nie mocowałem je na żadne "firmowe" uchwyty tylko nad swoim stelażem który zrobiłem samodzielnie ;) jak postawię nowe akwarium, przeniosę wszystko co trzeba, poużytkuję trochę, to będę się dzielił fotkami i subiektywnymi opiniami :D 

I mimo wszystko jestem naprawdę dumny z tego, że polacy ogarneli i produkują taki sprzęt na globalną skale, a nie jest to jakiś chińczyk czy też korpo międzynarodowa produkcja z gigantycznym giełdowym kapietałem :) :) :)

Pozdro ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.