Skocz do zawartości
kokomag

Lampa Reef Flare czy Radion

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, kokomag napisał:

A więc tak, lampę dostałem, ale jako że nie ma mnie w domu to narazie nie mam możliwości montażu na zbiorniku, jedyne co mogę powiedzieć na obecną chwile że uchwyt na szybę to jest przegięcie pały, lampa ma około 30x16cm jest dosyć lekka a sam uchwyt to mam wrażenie że jest przewidziany do nie wiem jakiej wielkiej lampy, zasilacz jak transformator na pół miasta:(  wiem że to ma świecić i taka jest tego rola a nie wyglądać, jednak szczerze dla mnie osobiście już bez odpalania nad zbiornikiem to jest porażka, nie wiem na kiego h…. taki uchwyt. 

"Ciekawa" opinia...jaki dostałeś uchwyt do lampy? W chwili obecnej są nowe uchwyty, gdyż ich pierwsza wersja jest słaba - mało stabilna. Jeżeli dostałeś pierwszą wersję, to zgłoś się do sprzedawcy lub dystrybutora i dostaniesz nowy uchwyt.

Co do lamp, wykonane są  solidnie z bardzo dobrych podzespołów, moc świecenia jest naprawdę imponująca. Porównując je do Orpheka, tak na oko, bez pomiarów, to mam wrażenie, że daje więcej światła . Ja mam lekkie zastrzeżenie do ilości białych i kolorowych diod. Sterowanie lampą przebija Orpheka o lata świetlne.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, norbi2222 napisał:

Ja mam lekkie zastrzeżenie do ilości białych i kolorowych diod.

Za dużo białego czy niebieskiego? :)

Są maniacy niebieskiego dla których biały mógłby nie istnieć... Znam natomiast takich którzy są zakochani w bieli... Bo jak pływali na rafach to tam słoneczko nie świeci na niebiesko :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie że nadal uważam że wpływ niebieskiego na wybarwienie jest ogromny 
Jedna z firm zrobiła mały test. Z doświadczenia może marnego ale też moge potwierdzić że tak właśnie jest :)
Jeśli miałbym iść w Radiona to jeśli w planie jest mix korali BLUE a jeśli acropory w Pro :)

259450992_1078632839630760_4004874101698272767_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem blue :). 

Mam pro. 

 

I kolejny zbiornik będzie miał 4x pro 2x blue. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PiotrekAT napisał:

Ja dodam od siebie że nadal uważam że wpływ niebieskiego na wybarwienie jest ogromny 
Jedna z firm zrobiła mały test. Z doświadczenia może marnego ale też moge potwierdzić że tak właśnie jest :)
Jeśli miałbym iść w Radiona to jeśli w planie jest mix korali BLUE a jeśli acropory w Pro :)

259450992_1078632839630760_4004874101698272767_n.jpg

Skad to "doświadczenie"? Kto je robił podeślesz coś wiecej? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc powracam po jakimś czasie z tematem reef flare m pro, jak we wcześniejszych postach każdy zauważył ze strasznie narzekałem na to na tamto bez zawieszenia lampy nad zbiornikiem to teraz mogę wypowiedzieć się już po zawieszeniu nad zbiornikiem:) 

Powiem tak generalnie lampa mocy ma, nie powiem. ale żeby nie było tak różowo to potwierdzam słowa "Kolegi tak" (tak mogole dzięki za schemat itd:thumbsup:)  ze chyba ma jednak trochę za dużo białych diod:( i pewnie to od ustawień zależy ale jak się daje więcej mocy na niebieskie a mniej białe to ja mam ciagle wrażenie ze kolory są takie trochę landrynkowate, niestety zdjęcia tego nie oddają, więc nawet nie ma sensu gdzieś wrzucać. Wentylator dosyć cichy. odnośnie sterowania i połączenia to faktycznie wszystko prosto i przejrzyście, Ja mialem problem ponieważ niefortunnie dostałem nowa lampę ale w wersji demo dla sklepów i nie mogłem się połączyć z aplikacja smart reef, po kontakcie ze sprzedawca i suportem Reef Factory lampa została aktywowana do normalniej wersji zdalnie. Powiem ze w tym wypadku reakcja sprzedawcy i producenta była na najwyższym poziomie, byłem naprawdę mile zaskoczony:) wydaje mi się ze muszę odpokutować za pochopne zdanie i z czystym sumieniem mogę polecić i lampę i serwis, ale wiadomo to mój przypadek i odnośnie samego światła każdy ma swoje gusta i upodobania. Ja na obecna chwile jestem zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, kokomag napisał:

ja mam ciagle wrażenie ze kolory są takie trochę landrynkowate,

A to oto nie chodzi aby ludzkie oko widziało przepiękne kolory naszych cukiereczków oraz landrynek i aby korale rosły na potęgę? :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak, odnoszę się do mojego doświadczenia z lampa maxspecta, tam jak dla mnie oczywiście, światło było bardziej naturalne, ale to i napewno trzeba się samemu przyzwyczaić do każdego oświetlenia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, żeby nie zakładać nowego tematu, zapytam tutaj.

Moje akwarium ma wymiary 150x50x50 ogóle obsada mieszana miękkie lps I kilka SPS, świecę lampą giesseman 8x80w, używam tylko 6x80w, chcę zmienić na ledy i zastanawiam się między 3x radion rx15 g5 pro, a 2x reef flare pro M.

Czy 3 radiony dają radę ogarnąć mój zbiornik czy lepiej np 2 reef flare M pro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

tylko Radiony, 3 Ci wystarcza.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, arrowb napisał:

Hej,

tylko Radiony, 3 Ci wystarcza.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszyscy zwolennicy reef flate zadowolenie bo kolega usatysafkcjonowany zakupem.

A na powaznie jesli ktos bedzie kiedys czytal to tylko radion vs reef flare to tylko radion swiatlo bez porownania jest mega ....

Kolega ktory pyta o zniornik 150cm tak 3sz wystarcza w zupelnosci .....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, xeon napisał:

No i wszyscy zwolennicy reef flate zadowolenie bo kolega usatysafkcjonowany zakupem.

A na powaznie jesli ktos bedzie kiedys czytal to tylko radion vs reef flare to tylko radion swiatlo bez porownania jest mega ....

Kolega ktory pyta o zniornik 150cm tak 3sz wystarcza w zupelnosci .....

 

No powiem Ci Kolego ze to tak chyba nie do końca że tylko radiony, postawiłem drugi baniaczek z radionem xr30 g5 pro, i szczerze to przy porównywalnych ustawieniach kanałów nie jestem w stanie wskazać która lepiej czy gorzej świeci,  nie mówię tutaj pod którą będzie lepiej rosło bo na to wiele rzeczy się składa, napewno reef flare m szerzej swieci niż radion u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Reef Flare jest już jakiś czas na rynku a opinii nie za dużo i do tego podzielone. 

Jak się Wam sprawują? Jak wypadają w stosunku do ugruntowanych marek? Szczególnie interesuje mnie Reef Flare M/L vs Red Sea Reef Led 90. Światła nie do końca równoważne,ale przed takim wyborem stoję.

@kokomag Mógłbyś rozwinąć opinie o tej lampie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jarzy2001 ciężko wyrobić sobie opinię po produkcie który jest 2lata na rynku i wypuszczają już 3wersję... 

Chociaż może właśnie to coś świadczy o marce... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dadario Może próbują zwojować rynek mocnym uderzeniem? Czytam rozbieżne opinie. Lampa trochę kosztuje w stosunku do znanych firm. Zastanawiam się co wybrać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy tanie nie są , jednak sporo na ebay można znaleźć na sprzedaż bo co jakiś czas się pojawią.  Praktycznie za każdym razem spalony niebieski kanał , lub stara została wysłana na serwis i przysłali nową . Więc jak dla mnie serwis działa skoro zaraz nową wysyłają.  No ale szybko się palą i tu widzę dlaczego szybko wypuścili nowy model . Może problem rozwiązali , bo nowych modeli nie widziałem na sprzedaż.  To że ładne światło dają można również znaleźć . Czasami pojawią się za 1/4 ceny już po naprawie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam przeżyłem kilka lamp od T5 po radiony ostatecznie zostałem z 3x reef flare pro M... 

@dadario - faktycznie 3 wersję... Pierwsza zwykła reef flare i nowa wersja pro i to w dwóch wariantach full spectrum i blue...

Według mnie znaczy to tyle, że firma mocno inwestuje w rozwój i możliwości dla użytkowników :)

Generalnie lampy trzeba zobaczyć na własne oczy... Usilnie nie namawiam... mnie urzekło to, że oglądając korale w sklepie pod tymi lampami i kupując tego właśnie korala... Tak samo pięknie cukierkowo wygląda u mnie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie Reef Flare Pro M. Święce nimi niezbyt długo ale lampy mają moc! 

Też myślałem o Radionach, ale Reef Flare świeci szerzej, wentylatory tak nie hałasują i serwis jest praktycznie na miejscu (oby nie był potrzebny).


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | Deltec 1000i | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej przekonuje się do RF :) pytanie brzmi: do zbiornika 100x60x40 wziąć M czy L? Wersja blue. Plan: miękko i MOŻE proste LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M może być za mała- możesz mieć niedoświetlone boki....ale na grzybki wystarczy. Jak masz fundusze to bierz L. Ja mam zbiornik 120 długości to L była by za mała - musiałbym wziąść dwie M i trochę za drogo by to wyszło więc kupiłem Maxspecta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę porównać radion xr15 pro i blue z reef flare pro 

Światło widzialne: 

Na biało : zdecydowanie ładniej w rf pro

Na niebiesko: radion xr15 pro i reef flare pro to wizualnie podobnie. Radion xr15 blue ma tego więcej ale z nastawieniem na głęboki niebieski kolor. 

Hałas: radion głośniejszy i to sporo. 

Aplikacja : tu zdecydowanie reef flare.

Moc światła : reef flare wydaje ze że daje więcej światła i na dodatek szerzej swieci. 

Niezawodność : radion ani razu nie miał problemów, reef flare pro po 4 miesiącach miała z 4 przypadki gdzie światło wariowało i trzeba bo poczekać aż zaskoczy. To ja sam wyłapałem a jak było gdy mnie nie było tego nie wiem. 

Wzrost korali i wybarwienie : pod jednymi i drugimi korale ładnie rosną i się wybarwiają. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pj007 a pod którą wygląd jest bardziej naturalny?

 Całe dnie świecisz na podbijająco niebiesko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda. 

 

Na radionie nie podobały mi się kolory w białym, zbyt zimne światło. Reef Flare ma bardziej naturalny biały. 

Screenshot_20220413_232147_com.reeffactory.smartreef.jpg

Edytowane przez pj007 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.