Skocz do zawartości
kokomag

Lampa Reef Flare czy Radion

Rekomendowane odpowiedzi

@pj007 Świetna recenzja :) Czegos takiego było mi trzeba! Obawiałem się niedoświetlonych boków. Skałę to oświetli,ale koc i tak słabawa. Czas na zakupy :) Prosiłbym zdjęcia z niebieskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy tak na poważnie porównujecie Radiona z Flare? No ja wiem że Flare ma mocny marketing, ale tech by nawet tvpis nie wymyśliła...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale

Nie rozumiem co insynuujesz.

 

Znajdziesz moje wpisy z przed kilku miesięcy gdzie sam byłem sceptyczny co do Reef Flare Pro. Mało znana firma i do tego nie niska cena (porównywałem ich do chinczyka z naklejką polskiej firmy).

Posiadałeś te lampy ?

Ja miałem poltora roku Radion XR15 Pro i blue G5

Teraz mam 2 x Reef flare Pro L i 1 reef flare S (poprzednia generacja)

 

O ile poprzednia generacja nie robi szału to Pro od strony technicznej jest poprostu lepsza i to zdecydowania. Jeśli będzie nieawaryjna to na ten czas pozamiata konkurencją bo mimo wszystko jest tańsza od Radiona czy Orpheka porównujące wat do ceny zakupu.

 

Używałeś którejkolwiek z tych lamp ?

 

ps o lampach  RF na powaznie to dowiedziałem się od Norbiego, gdyby nie jego spostrzeżenia to dalej bym świecił Radionami i irytował się na białe światło, które w porównaniu do białego w T5 jest po prostu cholernie brzydkie, RF w tym wypadku dużo ładniej świeci dla oka.

 

6 godzin temu, Jarzy2001 napisał:

@pj007 Świetna recenzja :) Czegos takiego było mi trzeba! Obawiałem się niedoświetlonych boków. Skałę to oświetli,ale koc i tak słabawa. Czas na zakupy :) Prosiłbym zdjęcia z niebieskim.

Chodzi o zdjęcia z tylko niebieskimi ledami :)? ciężko będzie to wykonać aparat będzie świrował a jak zastosuje filtry to nie będzie niebieskiego.

Edytowane przez pj007 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pj007 napisał:

Reef Flare ma bardziej naturalny biały

Kilka razy byłem i oglądałem ich lampy ale odstrasza mnie ich fluo daje efekt świecenia wszystkiego...lecz tak wyciągnięte fluo staje się wręcz nienaturalnie. Bieli ich światła niestety nie widziałem, sklepy dążą do cukierkowości fluo  i jego podbicie jest maksymalne. Można odnieść wrażenie iż inaczej świecić się nie da ... Tylko czy każdy chciałby mieć w domu non stop niebieski neon. Mnie ten efekt męczy choć wygląda bajecznoe to 1-2h w ciągu dnia ale non stop?

Druga kwestia to dostęp osób spoza domu do lampy. sprzętu... wygodne ale czy w 100% bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pj007 napisał:

 

Byłem, widziałem jak świeci RF u pj007 i jak dla mnie jest to piękne światło i mocne które świeci szeroko, oczywiście z uruchomionymi barami które równoważą to światło i dodają bardziej niebieskawej barwy. Trzeba mieć na uwadze że jak chcemy wykorzystać pełną moc lampy RF pro musimy liczyć się z dołożeniem światła niebieskiego czy to w barach czy t5 gdyż sam RF pro jest zbyt białym światłem, dlatego czekam na możliwość obejrzenia wersji blue na żywo. A to że korale czują się dobrze w zbiorniku to nie jest tylko zasługa światła.


6833_7811.png

Akwarium 93x50x45h+45l sump. Oswietlenie 5x39w T5. Obieg eheim 1100.Cyrkulacja 2x tunze 6055 1x + kontroler DIY + aquael 10000.

Filtracja 40kg LR + RO ps-1000 int + RO MF-70 z biopellets. SSB "selektywnie suplementuje ballinga"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pj007 napisał:

Dale

Nie rozumiem co insynuujesz.

Insynuował bym, gdybym zapytał czy dostałeś duży rabat na lampy, bądź co masz z reklamy ich produktów - to była by insynuacja. Ale rozumiem twoje starania do zmiany kierunku rozmowy.

A chodzi mi o to, że porównujecie sprawdzoną konstrukcję radiona, dysponującego dopracowanym źródłem światła, zarówno w zakresie barwowym, jak i jego rozkładu, z lampami klasy chińskiej kuli disco, gdzie cały efekt sprowadza się do podbicia fluo, bezrefleksyjnie przechodząc nad całą resztą związaną z tym. 

Że Tobie się bardziej podoba? O gustach się nie dyskutuje, jeden lubi menuety, drugi disco polo. I jest OK. 

Że zmieniłeś radiona na dwie flary? Ja też dołożyłem trzeciego maxspecta - tyle że ja nie skreśliłem marki, bo dwie lampy były na granicy oświetlenia zbiornika, tylko prawidłowo oceniłem sytuację i dołożyłem światło.

 

Konkludując, masz, podoba się? Ok, fajnie, cieszę się, ale to nie oznacza, tak jak próbujesz udowodnić, że radiony to chłam. Bo już prędzej konkurencją dla radiona będzie lampa Pacyfic Sun, ta z pasywnym chłodzeniem. Fakt, przyznaję się miałem wątpliwości co do żywotności ledów w Ich konstrukcji, bo lampy się grzeją, ale do myślenia dał mi fakt że dają na ledy 5 lat gwarancji. Zakładając że nie maja w planach ekonomicznego samobójstwa, chyba wiedzą co robią, a ja się pomyliłem w ich ocenie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pj007 napisał:

O ile poprzednia generacja nie robi szału to Pro od strony technicznej jest poprostu lepsza i to zdecydowania.

Ja dodam swoje 3 grosze :) daj tej lampie podziałać i dotknij jaką ma temperaturę tak odnosząc się do tego szału :) 
Bo ja kumam że lampy mogą się grzać ( ale na 2 przypadkach jakbym patelnie na nich położył myślę że jajka bym usmażył bez problemu) Może to akurat 2 przypadki na jakie źle trafiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PiotrekAT napisał:

Ja dodam swoje 3 grosze :) daj tej lampie podziałać i dotknij jaką ma temperaturę tak odnosząc się do tego szału :) 
Bo ja kumam że lampy mogą się grzać ( ale na 2 przypadkach jakbym patelnie na nich położył myślę że jajka bym usmażył bez problemu) Może to akurat 2 przypadki na jakie źle trafiłem. 

Ze smażeniem jajek to przesadziłeś. Rozumiem, że organoleptycznie mierzyłeś temperaturę:P. Lampy pracują w zakresie 35-42 stopni C. Przy 42 włącza się chłodzenie i zbija temperaturę do około 35. 

@dale jak ja "lubię" Twoje teoretyczne wywody. Lampy na oczy nie widziałeś ale z determinacją się wypowiem. A najlepsze przy tym jest podważanie zdanie osoby, która ma doświadczenie zarówno z jedną jak i drugą lampą...oczywiście jest to subiektywne zdanie, jednak oparte na bezpośrednim porównaniu. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, norbi2222 napisał:

@dale jak ja "lubię" Twoje teoretyczne wywody. Lampy na oczy nie widziałeś ale z determinacją się wypowiem. A najlepsze przy tym jest podważanie zdanie osoby, która ma doświadczenie zarówno z jedną jak i drugą lampą...oczywiście jest to subiektywne zdanie, jednak oparte na bezpośrednim porównaniu. 

W sieci jest wystarczająco dużo materiałów żeby sobie zdanie wyrobić. Wystarczy wiedzieć na co patrzeć. Dacią też nie jeżdżę, a mimo to jedli ktoś porówna ją do toyoty, czy nawet renaulta, będę wiedział że w najlepszym razie, jest to ocena subiektywna, pod wpływem emocji.

34 minuty temu, norbi2222 napisał:

Ze smażeniem jajek to przesadziłeś. Rozumiem, że organoleptycznie mierzyłeś temperaturę:P. Lampy pracują w zakresie 35-42 stopni C. Przy 42 włącza się chłodzenie i zbija temperaturę do około 35.

Białko denaturuje się już od około 40 stopni, jajko, jak pamiętam około 65 stopni - co biorąc pod uwagę wydajność cieplna chłodzenia, może być temperaturą jaką dioda w tej lampie osiąga. Oczywiście w skrajnych ustawieniach.

I konkludując, człowiek wykształcony, zwłaszcza w dawnym kanonie kształcenia, gdzie norma było samodzielne poszukiwanie materiałów, a następnie ich analiza, nie musi wsadzać gwoździa do kontaktu, żeby przekonać się czy jest tam prąd. Dostęp do wiedzy w obecnych czasach jest duży, jednak marketingowa ściema jest łatwiej przyswajalna. Dlatego rozumiem Twoje stanowisko.

Widzisz, jakiś czas temu wypowiadałem się o pH w zbiorniku, pozwoliłem sobie nawet zrobić zdjęcia z pomiaru - w buforze i w zbiorniku. Pomimo oczywistych danych, usłyszałem że pewnie elektrodę mam uszkodzoną (niezwykłe to uszkodzenie - w buforze działa idealnie, w akwarium - przekłamuje i kij z tym, że drugi, niezależny system monitorowania pH w reaktorze, nie notuje odchyleń). Dlatego nie ma sensu tutaj spinać się i dowodzić czegokolwiek. 

49 minut temu, norbi2222 napisał:

 

@dale jak ja "lubię" Twoje teoretyczne wywody. Lampy na oczy nie widziałeś ale z determinacją się wypowiem. A najlepsze przy tym jest podważanie zdanie osoby, która ma doświadczenie zarówno z jedną jak i drugą lampą...oczywiście jest to subiektywne zdanie, jednak oparte na bezpośrednim porównaniu. 

Ale zaraz, zaraz... według tego wątku,

wynika że porównujemy efekt jednego radiona, i dwóch chinek, gdzie maksymalny obszar oświetlenia wynosi 60 cm, a zalecany 45 cm do dwóch reef flare L i jednej S. I dalej twierdzisz że wnioski wyciągnięte z tego mają sens? Wybacz, ale nie kupuje tego.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, dale napisał:

Widzisz, jakiś czas temu wypowiadałem się o pH w zbiorniku, pozwoliłem sobie nawet zrobić zdjęcia z pomiaru - w buforze i w zbiorniku. Pomimo oczywistych danych, usłyszałem że pewnie elektrodę mam uszkodzoną (niezwykłe to uszkodzenie - w buforze działa idealnie, w akwarium - przekłamuje i kij z tym, że drugi, niezależny system monitorowania pH w reaktorze, nie notuje odchyleń).

O widzisz, zapomniałem. Dopytywałem Cię w tamtym wątku o "tajemnicę sukcesu". Mam na myśli stabilne pH=8.3, o którym pisałeś. Bardzo bym chciał osiągnąć podobny efekt, ale najlepsze, co osiągnąłem dotychczas, to że pH rzadko spada mi poniżej 8. Podpowiesz coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, dale napisał:

W sieci jest wystarczająco dużo materiałów żeby sobie zdanie wyrobić. Wystarczy wiedzieć na co patrzeć. Dacią też nie jeżdżę, a mimo to jedli ktoś porówna ją do toyoty, czy nawet renaulta, będę wiedział że w najlepszym razie, jest to ocena subiektywna, pod wpływem emocji.

I z Twoich "wniosków" w cudzysłowie, bo to nie są wnioski tylko opinia, z której płynie informacja, że nie możemy porównywać firmy o ugruntowanej pozycji z firmą nową i kilka innych bzdur typu disco itp.

Jestem akurat użytkownikiem lamp RF i mam możliwość bezpośredniego porównania ich do innych lamp "renomowanych" marek, które Ty uważasz za nieporównywalne... W ogólnym rozrachunku jakością światła i wykonania nie odbiegają od tych firm. Przewagą nad innymi jest łatwość sterowania i serwis w Polsce, a jak dla kogoś jest to ważne, to również niższą ceną. 

Z osobistych doświadczeń mogę powiedzieć, że na tych lampach osiągam porównywalne efekty kolorowania acropor jak na lampie T5. Różnica jest taka, że zużywam około 25% energii mniej, a mimo to konsumpcja jest większa o ponad 30% niż przy T5.

I to są fakty, nie opinie z pseudo analizy, które Ty wypisujesz.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co mogę podpowiedzieć, to odesłać do wątku o Kalkwasser, gdzie wrzuciłem linki do artykułu Testera. Nie wiem jaka będzie "tajemnica sukcesu" u Ciebie, nie wiem nawet który element mojego systemu wpływa na taką, a nie inną zdolność buforową systemu. A na pewno nie jest to pojedynczy czynnik.

6 minut temu, norbi2222 napisał:

W ogólnym rozrachunku jakością światła i wykonania nie odbiegają od tych firm.

To dorzuć jeszcze kilka wykresów PAR, wszak w materiałach reklamowych jest ich dużo, no i wtedy Twoja rzetelna analiza będzie całkowicie wiarygodna, a ja ze swoimi wypocinami zostanę zupełnie pogrążony. Zaś tysiące akwarystów wyrzuci za okno swoje lampy, pędząc do sklepów po ten cudowny, polski produkt. Żeby tylko Chiny nie nałożyły embarga na elektronikę, bo sklepy nie będą miały czego sprzedawać.

Resztę wypowiedzi pominę, nie bardzo mam się do czego odnieść - że co? Że Tobie się bardziej akwarium podoba pod tymi lampami? Brawo, masz, co chciałeś. Fajnie. Że masz mniejsze zużycie? Jak wyżej. 

Zaś co do moich wypowiedzi, to tak, nie przemawia do mnie porównanie i ocena oparta na subiektywnych wrażeniach pomiędzy jednym Radionem (chinki pomijam), oświetlającym obszar ponad dwukrotnie większy niż zalecany i trzech lampach (dwie L i jedna S). Ale najwyraźniej ten drobiazg Ci umknął.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, dale napisał:

Jedyne, co mogę podpowiedzieć, to odesłać do wątku o Kalkwasser, gdzie wrzuciłem linki do artykułu Testera. Nie wiem jaka będzie "tajemnica sukcesu" u Ciebie, nie wiem nawet który element mojego systemu wpływa na taką, a nie inną zdolność buforową systemu. A na pewno nie jest to pojedynczy czynnik.

I znowu nie trafiłeś, jedyną zmianą jaką wprowadziłem to było oświetlenie. Odwołanie się do pH, o którym wspominasz poprzez artykuł Testera też jest kulą w płot, gdyż ja kontroluje ten parametr od przynajmniej dwóch lat i utrzymuję pH w zbliżonej wartości jaka była wcześniej, a nawet trochę niższej, bo znacznie więcej leję odcieku z reaktora a już mocniej nie podkręcałem NaOH.

@dale a propos Twojego bełkotu o "disco" wklejam zdjęcie z białą kartką, która jest umieszczona około 10 cm pod lampą. Efekt na kartce wskazuje na dobre mieszanie światła i brak tak zwanego efektu disco. 

1649931262294.jpg


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, norbi2222 napisał:

@dale a propos Twojego bełkotu o "disco"

Pisałem o lampie klasy chińskiej kuli disco, a nie o efekcie kolorowych plamek. te, powyżej pewnej jasności jednej z dominant barwnych, są niewidoczne, nie ze względu na dobre mieszanie się barw, ale względu na wytłumienie ich barwy przez kolor dominujący. Zwłaszcza jeśli detektorem jest ludzkie oko czy obiektyw aparatu. Jednak, mimo to, zwróć uwagę na obszary, gdzie ilość światła jest mniejsza, na granice kartki, widać tam wyraźnie inną barwę. Co tez sporo mówi o stozku światła takiej lampy.

Ale dalej nie odniosłeś się do sedna tematu, czyli wniosków opartych na porównaniu jednego radiona z trzema flarami.

38 minut temu, norbi2222 napisał:

I znowu nie trafiłeś, jedyną zmianą jaką wprowadziłem to było oświetlenie

Czyżby? Zmieniłeś ilość dostarczanej energii świetlnej, i oczekujesz że wszystkie pochodne tego procesu pozostaną bez zmian? Pyszne...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dale napisał:

Pisałem o lampie klasy chińskiej kuli disco, a nie o efekcie kolorowych plamek. te, powyżej pewnej jasności jednej z dominant barwnych, są niewidoczne, nie ze względu na dobre mieszanie się barw, ale względu na wytłumienie ich barwy przez kolor dominujący. Zwłaszcza jeśli detektorem jest ludzkie oko czy obiektyw aparatu. Jednak, mimo to, zwróć uwagę na obszary, gdzie ilość światła jest mniejsza, na granice kartki, widać tam wyraźnie inną barwę. Co tez sporo mówi o stozku światła takiej lampy.

Przestań już teoretyzować. Wszystkie kanały rozkręcone na tą samą moc.

6 godzin temu, pj007 napisał:

Ja miałem poltora roku Radion XR15 Pro i blue G5

Teraz mam 2 x Reef flare Pro L i 1 reef flare S (poprzednia generacja)

Wniosek wynikał z użytkowania jak powyżej. Kolejna sprawa to wielkość zbiorników. Dyskusja toczy się wokół jakości światła i jakości wykonania lamp w kontekście porównania do wiodących firm. I na tym skończmy, po nie podajesz żadnych argumentów, jedynie filozofujesz...niestety w źle tego słowa znaczeniu, bo szanuję filozofów, a kilku znanych w Polsce i na świecie znam osobiście i miałem wielokrotną okazję dyskutować z tymi ludźmi na konferencjach i po....


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, norbi2222 napisał:

Przestań już teoretyzować. Wszystkie kanały rozkręcone na tą samą moc.

No właśnie, gratuluje wzroku, sporo przy 100% kanału białego i niebieskiego jesteś w stanie dostrzec wpływ kanału uv czy innego "barwnego"" wyrażanego często jedna diodą - mająca zwykle znaczenie wyłącznie przy dokładnych pomiarach, lub, co częściej spotykane, marketingowo...

32 minuty temu, norbi2222 napisał:

Wniosek wynikał z użytkowania jak powyżej. Kolejna sprawa to wielkość zbiorników. Dyskusja toczy się wokół jakości światła i jakości wykonania lamp w kontekście porównania do wiodących firm. I na tym skończmy, po nie podajesz żadnych argumentów, jedynie filozofujesz...niestety w źle tego słowa znaczeniu, bo szanuję filozofów, a kilku znanych w Polsce i na świecie znam osobiście i miałem wielokrotną okazję dyskutować z tymi ludźmi na konferencjach i po....

Szkoda tylko że nie wyniosłeś wiele z tych spotkań, zwłaszcza w kontekście logicznego rozumowania, skoro nadal nie dostrzegasz wady w porównaniu jednej lampy o efektywnym pokryciu 45cm x 45 cm do trzech lamp innej marki. Podpowiem, aby coś porównać trzeba stworzyć identyczne warunki wyjściowe. Inaczej będziemy mogli udowodnić jedynie że autorowi tematu lepiej podoba się akwarium oświetlone trzema flarami, niż jednym radionem (i to nie przystosowanym do zbiornika o długości 100 cm).

ps. to jest ta chwila, kiedy możesz już przestać mnie obrażać personalnie i strzelić fochem, bo ja dalej nie zamierzam ciągnąc tej farsy.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dale napisał:

No właśnie, gratuluje wzroku, sporo przy 100% kanału białego i niebieskiego jesteś w stanie dostrzec wpływ kanału uv czy innego "barwnego"" wyrażanego często jedna diodą - mająca zwykle znaczenie wyłącznie przy dokładnych pomiarach, lub, co częściej spotykane, marketingowo...

Będziesz udowadniał, że białe jest czarne...

6 minut temu, dale napisał:

efektywnym pokryciu 45cm x 45 cm

I tu się zdziwisz. W porównaniu do np.  Orphek atlantik V2, a Orphek świeci znacznie szerzej niż Radion i zawieszeniu lampy na identycznej wysokości, to pokrycie światłem  do efektu   odcięcia, wyraźny cień w lampach RF jest o kilka centymetrów przesunięty na zewnątrz. 

I proszę przestań się doszukiwać i udowadniać wydumaną tezę. Ja konkretnie odniosłem się do Twoich powyższych twierdzeń związanych z niemożnością porównywania lamp i stawiania tezy, że lampa RF jest lampą gorszą. Niestety bez żadnego merytorycznego argumentu, tylko przekazałeś swoje przekonania. 

Godzinę temu, dale napisał:

Czyżby? Zmieniłeś ilość dostarczanej energii świetlnej, i oczekujesz że wszystkie pochodne tego procesu pozostaną bez zmian? Pyszne...

A na oczywistości nie odpowiadam, bo szkoda mi szczepić sobie klawiatury. Niestety jesteś typem adwersarza, który nie przyjmuje dostarczanych faktów, tylko próbuje udowodnić swoją tezę. 

 

Tu jest dosyć wiarygodny test z użyciem mierników.

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas zastanawiam się co trzeba mieć w głowie aby dawać osądy na temat produktów nie posiadając ich co gorsze nawet nie przechodząc obok nich. Mam na myśli wszystkie produkty. Po co to ludzie to robią,  zazdrość frustracja czy próba udowodnienia jestem najmądrzejszy i wszytko wiem.  Osobiście stawiam na ból d.. z zazdrości czyjegoś sukcesu. Zwłaszcza wtedy jak to jest Polska firma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dale napisał:

zwróć uwagę na obszary, gdzie ilość światła jest mniejsza, na granice kartki, widać tam wyraźnie inną barwę

Jeszcze nie odniosłem się do tego stwierdzenia. I tu znowu kula w płot. Efekt niebieskiego światła wynika z powieszonych wzdłuż lamp FR barów Orpheka. Miałem od razu to napisać przy  tym poście ale głupio uznałem, że nie będziesz się doszukiwał...jak zwykle przy Twoim sposobie dyskusji  myliłem się. Jak mi się zechce to zrobię zdjęcie z wyłączonymi belkami. Ale  na obecną chwilę nie widzę sensu...


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dale napisał:

W sieci jest wystarczająco dużo materiałów żeby sobie zdanie wyrobić. Wystarczy wiedzieć na co patrzeć. Dacią też nie jeżdżę, a mimo to jedli ktoś porówna ją do toyoty, czy nawet renaulta, będę wiedział że w najlepszym razie, jest to ocena subiektywna, pod wpływem emocji.

Białko denaturuje się już od około 40 stopni, jajko, jak pamiętam około 65 stopni - co biorąc pod uwagę wydajność cieplna chłodzenia, może być temperaturą jaką dioda w tej lampie osiąga. Oczywiście w skrajnych ustawieniach.

I konkludując, człowiek wykształcony, zwłaszcza w dawnym kanonie kształcenia, gdzie norma było samodzielne poszukiwanie materiałów, a następnie ich analiza, nie musi wsadzać gwoździa do kontaktu, żeby przekonać się czy jest tam prąd. Dostęp do wiedzy w obecnych czasach jest duży, jednak marketingowa ściema jest łatwiej przyswajalna. Dlatego rozumiem Twoje stanowisko.

Widzisz, jakiś czas temu wypowiadałem się o pH w zbiorniku, pozwoliłem sobie nawet zrobić zdjęcia z pomiaru - w buforze i w zbiorniku. Pomimo oczywistych danych, usłyszałem że pewnie elektrodę mam uszkodzoną (niezwykłe to uszkodzenie - w buforze działa idealnie, w akwarium - przekłamuje i kij z tym, że drugi, niezależny system monitorowania pH w reaktorze, nie notuje odchyleń). Dlatego nie ma sensu tutaj spinać się i dowodzić czegokolwiek. 

Ale zaraz, zaraz... według tego wątku,

wynika że porównujemy efekt jednego radiona, i dwóch chinek, gdzie maksymalny obszar oświetlenia wynosi 60 cm, a zalecany 45 cm do dwóch reef flare L i jednej S. I dalej twierdzisz że wnioski wyciągnięte z tego mają sens? Wybacz, ale nie kupuje tego.

3 radiony xr15 2x pro 1x blue plus 2 bary Chinki dla uściślenia twoich teoretycznych wywodów nie podparny h żadnymi doświadczeniami :).  Przypomina mi to rozmowy z młodymi o sektorami nadzoru. Nie da się zrobić a po wykonanym zadaniu jednak się dało. A nie dało się bo nie miał doświadczenia i tak też powiem w twoim wypadku nie użytkowałeś żadnej z tych lamp a jesteś znawca obu :)

 

Dodam iż porównanie które opisałem nie ma wpływu na wielkość zbiornika. 

Posiadałem 100x50x50 i świeciłem 3x radion i 2x Chinka 115 cm

Teraz mam 200x70x70

Swiece rf pro l x2,  rf s oraz 8 x Chinka blue bary. 

 

I tu dodam iż chińskie badziewne lampy potrafią pozadnie świecić. Porównując cenę do jakości. 

Kupując rf pro mam odpowiednią ilość światła białego a dodając ok 260w chiński blue mam też zapas światła niebieskiego. 

 

Dla mnie najlepszy stosunek ceny do jakości. Wszystko co mam to się wybarwia i rośnie coraz szybciej. Ale to już w osobnym wątku na który się zbieram od 3 miesięcy :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako założyciel tematu, wypowiem się po kilku miesiącach użytkowania RF PRO160W, jak dla mnie lampa bardzo, bardzo przyzwoita, aplikacja poezja. Przy zakupie również wachalem się nad radionem, ale padło na RF i  nie żałuje, obecnie z RF posiadam jeszcze KH keepera i pompę dozującą. wszystko śmiga elegancko, od jakiegoś czasu posiadam drugi zbiornik o takich samych wymiarach  (57x47x35) na panelu filtracyjnym i tutaj mam zalozongo radiona xr30 G5pro, porównujac obie lampy na kanałach na 100% Radion idzie troszkę bardziej w niebieski, RF w biały - takie moje prywatne odczucie, ale szczerze której by nie wybrał to obie są genialne. 

Odnośnie wywodów jednego z Kolegów na temat lamp itp, z całym szacunkiem ale jeśli nie Miales kontaktu z jedna i druga to po co wogole się produkujesz w takim temacie??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kokomag napisał:

jako założyciel tematu, wypowiem się po kilku miesiącach użytkowania RF PRO160W, jak dla mnie lampa bardzo, bardzo przyzwoita, aplikacja poezja. Przy zakupie również wachalem się nad radionem, ale padło na RF i  nie żałuje, obecnie z RF posiadam jeszcze KH keepera i pompę dozującą. wszystko śmiga elegancko, od jakiegoś czasu posiadam drugi zbiornik o takich samych wymiarach  (57x47x35) na panelu filtracyjnym i tutaj mam zalozongo radiona xr30 G5pro, porównujac obie lampy na kanałach na 100% Radion idzie troszkę bardziej w niebieski, RF w biały - takie moje prywatne odczucie, ale szczerze której by nie wybrał to obie są genialne. 

Odnośnie wywodów jednego z Kolegów na temat lamp itp, z całym szacunkiem ale jeśli nie Miales kontaktu z jedna i druga to po co wogole się produkujesz w takim temacie??? 

Witam 

To można zobaczyć jakieś foto tych zbiorniczków ? 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na weekend wrzucę fotki że światłem białym jak i niebieskim. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, norbi2222 napisał:

Rozumiem, że organoleptycznie mierzyłeś temperaturę

Tak tak, aleee mialem troche ledów w ręce i kurcze żaden z nich nie był tak gorący - pytanie jak to działa na podzespoły lampy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.