Skocz do zawartości
rufik

9/11 Aqua Medic Armatus

Rekomendowane odpowiedzi

Nadejszla wiekopomna chwila, aby pochwalić się tym co ja mam (choć nie do końca jest się czym chwalić, od 3 dni walczę z zakwitem fito - przez własną głupotę).

Akwarium to gotowy zestaw Aqua Medica Armatus 250 czyli 190 litrów akwa + 55 litrów sump + dolewka grawitacyjna 10 litrów (troszku mała). Wymiary 75x50x55 wysokość słupa wody 51-52 cm. Z pozostałych gratów:

- światło Reef Flare M 140w

- odpieniacz Twistmann Integra 100

- obieg Jebao DCP 6500

- cyrkulacja Wavebox Tunze 6208

 

Szkło zalane w 20 rocznicę zamachów na WTC w Nowym Yorku, na świeżej solance + żywa woda ze sklepu, skała ceramiczna i "żywy" piach Blue Treasure 0,5 - 1 mm. Zalane ATM Colony i zgodnie z opisem producenta po ok. 2-3 godzinach wpuszczone pierwsze życie (2 błazny). Typowe dojrzewanie zaczęło się po ok. tygodniu, czyli okrzemki. Po zejściu okrzemek zjawiły się glony brązowe i zielone. Z czasem do zbiornika zaczęło trafiać kolejne życie. W tej chwili to:

Ryby:

- 2 błazny

- 2 Pterapogony

- 1 Midas

- 1 Valenciennea Sexguttata

Koralowce:

- Briareum

- 4x szczepki Zoanthusów - jedna niestety padła z mojej głupoty - postawiona za blisko skałki uszkodziła stopę i kiełże dopełniły reszty

- 2x szczepki Caulastrea - jedna padła z braku doświadczenia - uszkodziłem tkankę przy wkładaniu do akwarium

- 3x Euphyllia - mają się git

- 1x Duncanopsammia (z Dunką w gratisie przyszły 2 wieloszczety i 3 węzowidła)

- 3x grzybki (2 Rhodactisy i 1 Discosoma Red)

- 1x Clavularia Papaya Tricolor

- 1x Blastomussa

- 1x Acantastrea

- 1x szczepka Stylophora Milka ( tydzień temu się zjawiła na próbę i jest ok - polipuje i nabrała koloru)

- 1x Montipora talerzowa czerwona (taki sam przypadek jak Milka)

- 1x Lobophyllia

Pozostałe bezkręgowce:

- 1x Lysmata Amboinesis

- 1x Lysmata Debelius

- 1x Parasalenia Gratosa

Kilka Strombusów i garść ślimaków Turbo.

large.IMG_20211105_121320.jpg.077905ec03262aa81fcfc734eda32756.jpglarge.IMG_20211102_115703.jpg.9b3c4bafe79c2b1fc71dbc166091b1a9.jpglarge.IMG_20211013_141545.jpg.8648b834baeef055b80172a0be1d9fe8.jpg

 

large.IMG_20211019_093523.jpg.9b5fb838c96273bf5cebc7d9c719eb25.jpg

Edytowane przez rufik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PTemat dodaje do obserwowanych , bo mam ten baniak tylko XD . Jak mocno rozkręciłeś pompę obiegową ? Ja co prawda mam Maxspect jump , ale jest na 8 . Nasze baniaki różnią się przelotami , ja mam 3 pod rury 40mm i będę przerabiał hydraulikę , ze względu na gąbkę w kominie której chcę się pozbyć , rezerwy puszczonej w komorę pompy i filtra na złoże biologiczne . W sumpie po całości mam zamiar mieć glony . Z resztą w głównym też będą . Wavebox starczy tobie za cyrkulację ? Ja mam 2x AM 4.3 i słabo , zamówiłem jeszcze Maxspect gf4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Ariel napisał:

PTemat dodaje do obserwowanych , bo mam ten baniak tylko XD . Jak mocno rozkręciłeś pompę obiegową ? Ja co prawda mam Maxspect jump , ale jest na 8 . Nasze baniaki różnią się przelotami , ja mam 3 pod rury 40mm i będę przerabiał hydraulikę , ze względu na gąbkę w kominie której chcę się pozbyć , rezerwy puszczonej w komorę pompy i filtra na złoże biologiczne . W sumpie po całości mam zamiar mieć glony . Z resztą w głównym też będą . Wavebox starczy tobie za cyrkulację ? Ja mam 2x AM 4.3 i słabo , zamówiłem jeszcze Maxspect gf4k.

Pompę obiegową mam teraz ustawioną na 20w, wcześniej byłą na 16w (to jest minimum tej pompy), czyli w obecnej chwili na 1/3 mocy i sumpie jest wichura.

Wavebox skręcony na minimum, ale raz na jakiś czas robię małą burzę. Jak będzie mało to dokupię jakiś falownik (patrz wejdzie więcej SPS), żeby dmuchał.

Jutro jadę jeszcze UV dokupić, więc będzie znów zabawa w hydraulika.

Edytowane przez rufik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV nie ma potrzeby dawać na stałe w obieg . Też mam , będzie podłączana jak zajdzie potrzeba na osobnej pompie . A jak przerobię hydraulikę to powrót będzie mógł zasilać 2-3 inne filtry / lampy itp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam potrzebę wpięcia UV ze względu na moją głupotę. W niedzielę zamieszałem piachem, a wszystko to podlałem fito i witaminami. Usuwałem to całe ustrojstwo watą, odpieniaczem, węglem i podmianą wody ale niestety dziś zielono mi (w wodzie widać może na 20 cm). 

Chciałem usunąć cały bałagan, który narobiłem naturalnymi metodami ale niestety muszę sięgnąć po radykalne rozwiązanie. UV-kę podepnę na powrocie z zaworami więc w razie potrzeby się ją załączy. Ewentualnie myślę jeszcze nad zainstalowaniem timera żeby w nocy załączył lampę na 1-2 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u Ciebie z głośnością waveboxa? Czy masz ten charakterystyczny dźwięk jakby uderzenia fal ? 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Danielj napisał:

Jak u Ciebie z głośnością waveboxa? Czy masz ten charakterystyczny dźwięk jakby uderzenia fal ? 

Myślałem, że będzie ciszej. Dokładnie mam ten charakterystyczny dźwięk. W ciągu dnia nie jest tak bardzo uciążliwy ale wieczorem mam go już dość. Jednak sam chciałem żeby falowało w akwarium więc pretensji mieć nie mogę (drugi raz bym nie kupił, a przynajmniej nie za taką kwotę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też się go pozbyłem :) Podobny, choć nie taki sam efekt mam teraz na dwóch pompach Tunze 6095 sterowanych multikontrolerem .


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest niedzielą są i testy

Zasolenie 1.024 spadło mi z 1.025 ale  miałem zmianę soli z Tropicala Base na Red Sea.

temp. 25 C

NO3 - 10 - jest ciągle od 3 tygodni

PO4 - 0

Ca - 410

Mg - 1230

KH - 8.3 i tu wzrost z 7.8 podejrzewam sól

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w miarę doszedłem do ładu składu z moją rafą.large.1764921812_IMG_20211121_1033161.jpg.643438ad24ba150bea14072808defb57.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam baniak ? Przerabiałeś już hydraulikę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak jeszcze istnieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.