Skocz do zawartości
Tadoris

Lampa uv a dojrzewanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mój nowy baniaczek około 450 l w obiegu kręci się już prawie 2,5 mc. 

Po 1 mc weszły do akwarium korale z kostki oraz 5 kg rocznej skały poszło do sumpa wraz z resztą mediów, połowę przełożyłem startując nowy zbiornik.

Cała góra to około 30 kg suchej skały Marco rocks oraz Fiji.

 

Wraz z koralami czyli ponad miesiąc temu trafiły do akwarium dwa błazenki, dwa pteropogony i 3 krewetki.

Od dwóch tygodni glony włoskowate które jeszcze się pojawiają wcina solarias 

Za kilka dni planuje zakup hepatusa. Lubi go dość często wysypać i zastanawiam się co będzie lepsze:

1. Lampa uv 36w, tylko tu obawa czy z racji na dość świeży system nie zachwieje to biologii.

2. Jeżeli zacznie go wysypywać to podać Herbtane od ML

3. Liczyć że w razie co samo przejdzie lub załatwia sprawę krewetki czyszcząca mam dwie małe sztuki plus jeszcze szkarłatna. Sam hepatus będzie malutki wielkości 5 zł 

 

 

Edytowane przez Tadoris (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przekładałem cały zbiornik z lampa UV 24h/7 nie miałem problemów po 2 msc odłączyłem i odpalam tylko wtedy kiedy wpuszczam nowa rybę

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podaję Polyp Lab Medic. Drogi ale jedna butelka starcza na bardzo długo. Stosowałem Herbtane i u mnie była nieskuteczna i odpieniacz pieni jak szalony.

Ostatnim razem jak na moim Hepciu pojawiło się kilka kropek nic nie robiłem. Obserwowałem. Po kilku dniach samo zeszło.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Moje akwa też kręci się 2,5 miecha. Miałem zakwit fito. Lampa UV świeciła 24h/7 i wyłączyłem ją jak woda się wykrystalizowała, odpieniacz szedł na bardzo mokro (co 4 h pół kubka do wyrzutu i wata co 2 h zmieniana). Zacząłem lać bakterie na nowo. Na razie nic się nie dzieje, tzn. drobne życie kiełże, wieloszczety i wszystko co w piachu żyje dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa zamówiona Aqua Nova 36W + osobna pompa do tego Aqua Nova N-RMC 1200 (ze sterownikiem). Pompa trochę na "bogato", na spokojnie wystarczyłaby jakaś za 50-60 zł, ale nie chciałem się bawić w złączki redukcyjne, plus jak coś może wykorzystam za jakiś czas również do wpięcia jakiegoś dodatkowego filtra. 

UV włączę jedynie jeżeli zacznie wysypywać Hepatusa - plan na odbiór ze sklepu jest na piątek/sobotę. Jeżeli nie to za 2-3 mc odpalę ją w cyklach nocnym na 3-4 h.

Co do Polyp Lap Medic czytałem i są różne opinie, jednym pomaga a innym nie. Póki co będzie w razie "W" jakby się ospa pojawiła, ale też dodatkowo na wypadek innych kuracji lub zakwitu fito/bakterii. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.