Skocz do zawartości
owler

Czyścik magnetyczny do szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy poleci mi ktoś czyścik magnetyczny z ostrzem, który faktycznie "zdziera" glony jak żyletka?

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Flippera. Algi schodzą tak jak żyletka. Plusem jest że Obracasz i z drugiej strony czyscisz osad z szyb.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby mam grubości 12mm, wiec niby dałby radę ten średni co jest dedykowany do max do 12mm. Ale nie wiem czy nie będzie za słaby.

 


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szyby mam grubości 12mm, wiec niby dałby radę ten średni co jest dedykowany do max do 12mm. Ale nie wiem czy nie będzie za słaby.
 

Mam dokładnie ten sam dylemat czy brać średniego czy max’a.

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tunze... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem średni dam znać.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dadario napisał:

Tylko tunze... 

Również polecam Tunze. 

W kostce miałem malutki - w obecnym również daje radę, ale za dużo machania i plan jest by kupić większy.

Ogromny plus Tunze to jego kształt i jak ma się piasek to nie rysuje szyb bo styk jest jedynie w miejscu czyszczenia na kancie a nie całą powierzchnią.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam średniego flippera do szyb 12mm i jest tak 3+/5. Przy 10mm radził sobie znacznie lepiej. Muszę się trochę namachać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2021 o 18:38, owler napisał:

Szyby mam grubości 12mm, wiec niby dałby radę ten średni co jest dedykowany do max do 12mm. Ale nie wiem czy nie będzie za słaby.

 

Zrobiłeś błąd. Trzeba było brać większy. Jak nazbierają sie twarde osady które I tak powstaną nawet jak będziesz czyścił codziennie to nawet przy 10mm średnio idzie. Do końca nie wyczyścisz. Ja raz na 1-2 zakładam do niego ostrze trapezowe i jadę wszytko za jednym pociągnięciem. Tunze to szmelc. Wcale lepiej nie zbiera, do rogów nie dojedziesz chyba ze przerobisz, nie pływa chyba ze dodatkowo dokupisz pływak... każdy tu chwali co ma. Przerabiałem kilka i fliper zdecydowanie najlepszy.


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Rezus napisał:

Tunze to szmelc

Widzisz ja byłem zadowolony , przede wszystkim przez brak rdzy i brak porysowanych szyb.

30 minut temu, Rezus napisał:

Przerabiałem kilka i fliper zdecydowanie najlepszy.

Tu też nie wszyscy są zadowoleni , ma sporo opinii o rysowaniu szyb. I tu mówię o czyściku magnetycznym . Bo ten na wysięgniku / patyku czy jaj to zwał mam i jestem zadowolony . Ale to używam do nalotu a nie do alg wapiennych .

30 minut temu, Rezus napisał:

każdy tu chwali co ma.

Tu się zgodzę , ale są też tacy jak ja co często zmieniają i próbują czegoś innego . 
I tu mogę też coś dodać , bo nie korzystam tylko z czyścika magnetycznego . Obojętnie jaki miałem , korzystam tez z innych rzeczy do czyszczenia szyb . Moim zdaniem to tylko jeden z produktów co powinienem mieć . Ale tak jak mówisz każdy chwali swoje .

W dniu 23.11.2021 o 19:03, owler napisał:

Wziąłem średni dam znać.

To znaczy który dokładnie ? Bo są cztery . 

Edytowane przez Ariel
Zapomniałem coś dodać . (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obydwa. Obydwa robią robotę. Gdybym miał wybrać teraz tylko jeden, to jednak Flipper. Szyby mam 10mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyścik Care Magnet to jak dla mnie najlepszy czyścik jaki w życiu miałem,priorytet to nie rysować szyb natomiast nie wiem,jak ktoś zapuści szyby i potem musi je "odgruzować" czy da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, ile wytrzymuje ostrze we Flipperze? Ja mam Tunze, ale umieszczam w nim ostrze trapezowe. Łatwo się daje zblokować. Korzyść to zawsze ostre i skutecznie czyszczenie. Zauważyłem także, że wyczyszczenie szyby stalowym ostrzem na dłużej zapobiega osądzaniu się zielonego pyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc daje radę ale tylko na części ostrza na jakiś 1cm zdziera wszystko(chyba źle wyprofilowane jak będę miał chwilkę to zdejmę ostrze albo je zmienię. Te najstarsze osady trzeba pociągnąć kilka razy ale idzie wyczyścić. Przy narożach(przy dnie i n górze) taki kwadracik 2x2cm zostaje. Wapienne zdziera na całej szerokości. Ogólnie robotę robi ale trzeba się namachać.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Tunze. Mają teraz te nakładki pływające, przez co robi się duży, ale unosi się na wodzie.
Z minusów to dla mnie te plastikowe zatrzaski, które nie trzymają idealnie - w sensie że plastik pod nimi delikatnie odstaje, ale nie wpływa to na samo czyszczenie


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopie temat. Czy ktoś używał może Tunze Care Magnet Long ale na szybie 8mm? Nie będzie za mocny? W specyfikacji jest od minimum 10. 

Chciałbym go bo pływa, ma fajną budowę, ostrza plastik i metal. 

Do 8mm jest teoretycznie Nano, ale do niego znowu nie ma metalowych ostrzy. Może do tego jakiś skrobak jak Resun? 


aquarium62780.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2021 o 10:38, inmar napisał:

Czyścik Care Magnet to jak dla mnie najlepszy czyścik jaki w życiu miałem,priorytet to nie rysować szyb natomiast nie wiem,jak ktoś zapuści szyby i potem musi je "odgruzować" czy da radę.

Inmar który masz dokładnie? Jak często musisz zmieniać ostrza? Bo tanie nie są.

Zastanawiam się nad tym:

https://coralhouse.pl/czysciki-do-akwarium/301782-tunze-0222015-care-magnet-long-plywak

Nożyki metalowe czy z tworzywa?

https://coralhouse.pl/czysciki-do-akwarium/52707-tunze-0220155-care-magnet-ostrza-3szt

https://coralhouse.pl/akcesoria-do-akwarium/52704-tunze-0220153-ostrze-plastik-86mm-2szt

https://coralhouse.pl/akcesoria-do-akwarium/32466-tunze-0220156-ostrze-plastik-45mm-2szt

 

Zastanawiam się jeszcze nad:

https://coralhouse.pl/akcesoria-do-akwarium/319185-new-flipper-max-24mm

 

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam poprzednia wersje Flipper Maxa do szyby 12mm i robi robotę (ten o stopień mniejszy będzie za slaby). Tyle, ze aby w 100% nie rysować szyby, trzeba się naumieć nim operować. Pchać po "brudnym", wracać/ciągnąć zawsze po już wyczyszczonym.


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SHARK_2 napisał:

Ja mam poprzednia wersje Flipper Maxa do szyby 12mm i robi robotę (ten o stopień mniejszy będzie za slaby). Tyle, ze aby w 100% nie rysować szyby, trzeba się naumieć nim operować. Pchać po "brudnym", wracać/ciągnąć zawsze po już wyczyszczonym.

Na ile ostrza wystarczają i jak często czyścisz

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, katani napisał:

Na ile ostrza wystarczają i jak często czyścisz

 

Ja na już używanym ostrzu przejechałem rok (ile było używane wcześniej, nie umiem powiedzieć). Kupiłem w piątek nowe i będę je jutro zakładał. Czyszczę co ok 5 dni albo jak mi się zechce, ewentualnie jak jest za dużo ślimako śladów na szybie. Na szczęście ostatnio nawet za mocno nie zachodzą szyby, wiec nie musze za często czyścić. 

Mam tez Magnet Long'a ale przy szybie 12mm moim zdaniem nie daje rady. W kosteczce z szyba 8mm super.

Edytowane przez SHARK_2 (wyświetl historię edycji)

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, SHARK_2 napisał:

Mam tez Magnet Long'a ale przy szybie 12mm moim zdaniem nie daje rady. W kosteczce z szyba 8mm super.

W sensie Tunze Care Magnet long ?

Grubość szyb od 10 do maks. 15mm,  taki? Kurde właśnie o nim myślałem.

https://coralhouse.pl/czysciki-do-akwarium/301782-tunze-0222015-care-magnet-long-plywak


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam MAG-FLOAT scraper z ostrzem. Mam od kilku lat i jestem zadowolony. Ostrze zmieniłem 1 w ciągu kilku lat.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Steron napisał:

Polecam MAG-FLOAT scraper z ostrzem.

ten jest ciut mniejszy od dwóch pozostalych


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jaki czyścik, skrobak  byście polecili  na wysięgniku dł. tak z 90cm.

Pozdrawiam 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.