Skocz do zawartości
JerzyB

Elektro-zawór do RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jaki zawór , jakiej firmy jest najlepszy . Co polecacie ?  dla mnie najlepiej na 230 V

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerobiłem trochę zaworów przy okazji CO2, najmniej się grzały droższe modele na 12V. No i bezpieczniej jest, a sporo urządzeń sterujących ma wyjście bezpośrednio na 12V.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór na CO2 mnie nie interesuje , bo miałem  takie  roku nie wytrzymują na RO .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ale cewki z tego co wiem są te same - przynajmniej w tych lepszych CO2 i 12V - sprawdzałem, nawet zamieniałem.

Przecież nie mówię Ci żebyś w zawór gazowy wodę lał :) Bo skończysz, jak ja, z zablokowanym zaworem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też załatwiłem dwa zawory , bo sklep z rybką w dziale odwrócona osmoza ma zawory , ale do CO2 . Nie mam pretensji do sklepu , lecz do siebie , bo spróbowałem jechać na nich skoro są w takim dziale. Chce kupić jakiś sprawdzony zawór i dlatego pytam .

 

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam dwa zawory firmy HP Control podłączone szeregowo na zasilaniu wody . A dlaczego dwa? Oczywiście ze względów bezpieczeństwa ,jak jeden się zawiesi to trzyma drugi.Jeden zawór ma korpus z mosiądzu a drugi ze stali nierdzewnej.Bez prądowo zamknięte.Dodatkowo dołożyłem do nich "Ekonomizer" aby zredukować grzanie cewki i zużycie prądu podczas pracy.

Zawory pracują u mnie dwa lata i jeszcze mnie nie zawiodły,oby tak było dalej:rolleyes:

p5EgGfV.jpg

6xEbtPk.jpg

4Kzw9nU.jpg

mtd1063.jpg

t13gxGP.jpg

Edytowane przez Krzysiek K. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek K. Dziękuje , a gdzie takie kupić można wraz z tym ekonomizerem ?

@inmar  Dziękuje

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JerzyB napisał:

@Krzysiek K. Dziękuje , a gdzie takie kupić można wraz z tym ekonomizerem ?

Ja kupiłem tu https://hpcontrol.pl/ ,możesz sobie skompletować taki jak Tobie odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek  K.   super ,  dziękuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dale napisał:

W Polsce mamy 230V

U mnie na wsi przy niedzieli jest ponad 253 bo mi falownik wywala, więc to 230 jest mocno umowne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz... a Ty 220V proponujesz :)))) Spoko, świadomy jestem takich zjawisk.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, boo12 napisał:

U mnie na wsi przy niedzieli jest ponad 253 bo mi falownik wywala, więc to 230 jest mocno umowne

253V  Chyba żartujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie normy trzyma energetyka i tak jest w umowie 230 +-10% i nawet tym wartościom nie są w stanie sprostać przy takim rozwoju fotowoltaiki, stąd właśnie nowe przepisy żeby ludziom przestało się opłacać zakładać nowych bo linie niskiego i średniego napięcia są w stanie agonalnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.