Skocz do zawartości
dadario

Pomiar pH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Tak, wiem, było (jest) to ciągle wałkowane czyli pH... 

Szukam urządzenia do pomiaru tego parametru w trybie ciągłym. Nie są mi potrzebne wodotryski, bardziej zależy mi pewności pomiaru oraz niezawodności (chińskie sondy myślę, że odpadają).

Jest coś co możecie polecić??? 
Znane mi urządzenia: AT-pH BOT, Milwaukee MC110, Reef Factory pH meter, Mirekkon uPH-02. Każdy z nim ma małe plusy i minusy... Dlatego pytam... A może jest coś innego???Dostępnego i godnego zakupu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profilux 2 plus (oczywiście sprzęt używany dostaniesz w przystępnej cenie) z sondą hydromet ERH-AQ1.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, chwialek napisał:

Profilux 2 plus (oczywiście sprzęt używany dostaniesz w przystępnej cenie) z sondą hydromet ERH-AQ1.

Tu masz działający zestaw od sprawdzonego uzytkownika forum https://www.olx.pl/d/oferta/komputer-akwarystyczny-ghl-profilux-2-plus-mega-zestaw-CID103-IDJWhzM.html#521fdb59f1

Sam bym wziął, ale Nemo jest bardziej intuicyjne, no i nie mam jakoś presji na zmianę.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale @chwialek to już jest kombajn... Większość funkcji nie do wykorzystania, albo w mojej ocenie niepotrzebna... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jest coś polecanego, co pozwoli na zapisywanie danych historycznych i dostęp do wykresów z kilku dni chociażby? Może być po wi-fi ale też po kablu, byleby nie było kombajnem jak profilux?
Kontrola pH tylko przez obserwacje bieżącego odczytu nie pozwala przeanalizować wpływu czynników na ten parametr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doser AT-1 z pomiarem Ph, były na forum opinie że się sprawuje.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, dadario napisał:

@dale @chwialek to już jest kombajn... Większość funkcji nie do wykorzystania, albo w mojej ocenie niepotrzebna... 

Nie wiem czy to @dale ale ktoś polecał ph bota z sonda hydrometu. Ale to jest w sumie urzadzenie do odczytu. Jak już coś montować to ja przynajmniej skłaniałbym się do stałego monitorowania zapisem danych, ale to juz raczej wydatek 1000zł w przypadku gotowych urządzeń.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sagerrak1 napisał:

To może jest coś polecanego, co pozwoli na zapisywanie danych historycznych i dostęp do wykresów z kilku dni chociażby?

W Nemo mam z ponad roku :), wyświetlane zz konkretnego dnia, ale tylko na urządzeniu - interfejs jest, ale trzeba by soft zrobić.

2 godziny temu, sith114 napisał:

Nie wiem czy to @dale ale ktoś polecał ph bota z sonda hydrometu

Ja mam go przy reaktorze na razie, fajny i stabilny zestaw, ale trzeba uważać na czujnik temperatury, bo jak dostanie przebicia, to pomiar idzie w diabły, ale wystarczy koniec nad poziomem wody trzymać.

 

36 minut temu, ilarios napisał:

Weź pod uwagę jeszcze taki sprzęt: http://www.mirekkon.skysoft.pl/pages/product/71

Używam od kilkunastu lat, do zbiorników roślinnych, aktualnie do obsługi reaktora wapnia. Jak dla mnie super.

Też słyszałem o tym sprzęcie pozytywne opinie, podobno jest bardzo dobrze zaprojektowany i wykonany.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ph-bot z aquatrendu z wymienioną elektrodą na hydromet. Polecam.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ilarios również mam sterownik od Mirka w reaktorze, złego słowa nie mogę powiedzieć co ciekawe, ma On w swojej ofercie sterownik z logami o wyniku pomiaru do odczytania na kompie
@katani zakup nowego bota po to aby wymienić od razu elektrodę (może niepotrzebnie nie ufam tej oryginalnej)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dadario prof 2plus za 500+ można nabyć  (mi się tak udało) do tego wystarczy sonda i masz coś sprawdzonego a o taką rzecz się pytałeś. Ten którego zakupiłem nie był rozbudowany do tego stopnia jak podesłał Ci dale... także czasami warto poszukać, poczekać.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dadario napisał:

@katani zakup nowego bota po to aby wymienić od razu elektrodę (może niepotrzebnie nie ufam tej oryginalnej)

Ja nie chcę pisać, że oryginalna jest zła. Może trafi ci się dobra. Ale mi się zepsuła. I jak się tym pochwaliłem tym faktem na forum, to się okazało, że więcej osób miało taki sam problem. Co za tym idzie zamiast reklamować elektrodę zakupiłem jedną z hydrometu, która ma 5 lat gwarancji i daje dużo wierniejsze wyniki.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze Apex Neptune pomiar ciagly i dziala naprawde rewelacyjnie.

 

Pozdrawiam Grzegorz 

Screenshot_20211130-173522_APEX Fusion.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smuciu nie powiem... Jest to coś co korci strasznie... Ale budżetu nie mam z gumy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, dadario napisał:

@smuciu nie powiem... Jest to coś co korci strasznie... Ale budżetu nie mam z gumy...

Z tego samego powodu bawię się innymi rozwiązaniami.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik każdy będzie dobry. To tylko urządzenie elektroniczne. Ważniejsza od miernika jest elektroda i jej prawidłowe skalibrowanie oraz konserwacja. Do tego potrzebne są elektrolity i płyny pH.
Bufory pH do kalibracji miernika pH to specjalnie przygotowane roztwory o znanych i stabilnych wartościach pH. Są one używane do dostosowywania mierników pH, zapewniając im punkty odniesienia do dokładnych pomiarów. Najczęściej stosowane bufory pH do kalibracji obejmują roztwory o pH 4 7 i 9, choć dostępne są również inne wartości w zależności od konkretnego zastosowania.

Aby przeprowadzić kalibrację, miernik pH jest zanurzany kolejno w roztworach o różnych wartościach pH. Miernik jest następnie dostosowywany tak, aby wskazywał dokładne wartości pH tych buforów. Kalibracja powinna być regularnie wykonywana, aby zapewnić precyzję i dokładność pomiarów miernika pH. Elektrodę zawsze należy przechowywać w elektrolicie, nigdy na sucho!!! i nigdy w wodzie. Najczesciej zalecany jest roztwór chlorku potasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.