Skocz do zawartości
Tomek1987

Hydra 32hd

Rekomendowane odpowiedzi

Hej...

Jedna za malo na taka wysokosc, musisz miec dwie...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Tomek1987 napisał:

Witam do 100x40x50 wystarczy ? 180l

Jedna to zdecydowanie zbyt mało. Niezależnie od tego jakie będą koralowce, bo taka powierzchnia nie zostanie w całości oświetlona. Ja miałem nad akwarium 90x60x50h trzy hydry 32hd a później jeszcze do tego 4x 39 w T5.

Problem z hydrami jest taki, że raczej nie wykorzystasz wszystkich kanałów na 100 proc. i z 95w świeci np 70w. Ale światło dają bardzo ładne. Jest tu wątek mojego akwarium z tym oświetleniem. 270 Brutto plus sump.

Dwie hydry to niestety minimum ew dwa Ai Prime. Moc mniejsza będzie ale pokryją cała powierzchnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie, to ja bym wziął dwa ethereale maxspecta. Bardzo fajne spektrum i barwa, przy dwóch, miałbym idealne pokrycie, można by świecić ułamkiem mocy,.

Przy okazji, ostatnio niechcący wykąpałem jednego ethereala (stare zawiesie przycięło się). Wyłączyłem, rozebraliśmy, został wyczyszczony i świeci dalej :) A od zanużenia do wyłączenia upłynęło kilka ładnych sekund.  Mój szacunek do projektantów wzrósł wymiernie. Konkretnie o cenę nowej lampy :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dale napisał:

W tej cenie, to ja bym wziął dwa ethereale maxspecta

Też można albo te wersje jump albo dwa Radiony.

W każdym przypadku podobnej konstrukcji (tzn. relatywnie nieduża lampa) będą potrzebne przynajmniej dwie sztuki żeby mieć dobre pokrycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ethereala mialem chwile, wiec sie nie wypowiem, ewentualnie ktorys Razor RSX (300W?)

jumpa nie polecam - na refugium sie nadaje (tam mam) i to tyle

aktualnie mam hydry 52hd a druga lampa ktora moge smialo polecic to red sea reefled - jak byly po 1600zl (minus 10% rabatu - 1440) to byla cena kosmos. Aktualnie juz w tej cenie ma tylko coralhouse zakladam ostatnie sztuki a reszta po 1900zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomek1987 napisał:

Witam do 100x40x50 wystarczy ? 180l

Ja bym się poważnie zastanawiał nad trzema.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, katani napisał:

Ja bym się poważnie zastanawiał nad trzema

Też tak myślę. Ale minimum to dwie takie lampki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jump jest ekonomiczną wersją ethereala, mam go nad konikarium i tam się sprawdza, bo mam tam glony i jakieś miękkie, poza tym zależało mi na cieplejszym świetle.

Razory nowe można, choć ja bym ich bez dodatkowych t5 nie powiesił - nie lubię punktowego światła.

Pamiętajcie że aby doświetlić całą powierzchnię zbiornika, punktowe lampy trzeba powiesić relatywnie wysoko, co wymusza zwiększenie ich mocy i sprawia  że sporo światła ucieka górą, no i lampa potrafi razić w oczy, albo generować łunę. Natomiast lampy o wielu punktach, można zawiesić bardzo nisko, w obrębie korony, uzyć części ich mocy, co przekłada się wymiernie na  rachunki za prąd i  żywotność lampy.

 

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje nabyc lampę dobra na ten wymiar, moze byc uzywka, gdyby ktos mial na handel to chetnie przyjmę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet, będzie łatwiej doradzić. Chcesz nowy/używany sprzęt?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.