Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was pytanie odnośnie po4 akwarium  po przesiadce która była w sierpniu

Obsada głównie 90% lps mój problem  polega na zerowym po4 niby korala to nie przeszkadza ale mam ciągły problem z brązowym nalotem na piasku i skale 

W sumpie  mam 

Absorber na krzemiany bo mialem podniesione i wegiel  trochę skaly z poprzedniego akwarium  i kulki maxspect 1kg

Ryb jest sporo  bo 3 pokolce borsuk i drobnica 

Cyrkulacja  maxspect Jump  gf4k  i 2x aqua medic ecodrift 4.3 obiegowka jebao DCP-8000  leci na 80%

Odpieniacz  buble magnus curve 5

Ustawiony na sucho

No3-2

Po4 0 mierzone hanna  i ati kropelkowym 

Lałem już microbe-lift phosphat, grotech phosphat plus i colombo 

Nie płucze mrożonek dość sporo  karmie i nic 

Macie jakiś pomysł?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brązowy nalot to zazwyczaj właśnie krzemiany. Jaka sól?

 

Sprawdziłbym tez wodę RODI czy jest zero na TDS.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, REEFEK napisał:

Macie jakiś pomysł?

Jakiego ballinga używasz? ATI PRO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PiotrMi napisał:

Jakiego ballinga używasz? ATI PRO?

Używałem ati pro ale zrezygnowałem z niego bo właśnie  czytalem ze obniża....

Teraz balling light 

1 godzinę temu, J@cekWro napisał:

Brązowy nalot to zazwyczaj właśnie krzemiany. Jaka sól?

 

Sprawdziłbym tez wodę RODI czy jest zero na TDS.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Skończyłem wiadro TM Pro reef i leci microbe-lift pro reef (robiło mi się to już na TM

Tds pokazuje 0.002 zywica wymieniana z miesiąc temu wklady 3 miesiące temu a dodatkowo  założyłem  dodatkowy korpus z absorberem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, REEFEK napisał:

Używałem ati pro ale zrezygnowałem z niego bo właśnie  czytalem ze obniża....

A ile czasu minęło od odstawienia ATI PRO? Jeśli ono rzeczywiście stanowi źródło węgla organicznego, to będzie zbijało nutrientu do momentu wyzerowania któregoś. Ja też jadę na ATI Pro i mam problemy z zerowaniem po4.

Edytowane przez PiotrMi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PiotrMi napisał:

A ile czasu minęło od odstawienia ATI PRO? Jeśli ono rzeczywiście stanowi źródło węgla organicznego, to będzie zbijało nutrientu do momentu wyzerowania któregoś. Ja też jadę na ATI Pro i mam problemy z zerowaniem po4.

Jakieś 4 dni dopiero 

Co mnie zastanawia  czy podbijać po4 czy po prostu  poczekac bo no3 tez mi spadlo z 5/10 na 2 lub nizej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, REEFEK napisał:

Witam mam do was pytanie odnośnie po4 akwarium  po przesiadce która była w sierpniu

 

2 godziny temu, REEFEK napisał:

Po4 0 mierzone hanna  i ati kropelkowym 

Szczęściarz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, REEFEK napisał:

akieś 4 dni dopiero 

Co mnie zastanawia  czy podbijać po4 czy po prostu  poczekac bo no3 tez mi spadlo z 5/10 na 2 lub nizej

Ja podbijam ale mam do zużycia jeszcze około 1l PRO. Na półce czeka już ATI Essentials Plus.

Na Twoim miejscu dałbym akwarium trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PiotrMi napisał:

Ja podbijam ale mam do zużycia jeszcze około 1l PRO. Na półce czeka już ATI Essentials Plus.

Na Twoim miejscu dałbym akwarium trochę czasu.

No właśnie  nie chce  za bardzo  kombinować ,jedyne co mnie wkurza ten brązowy nalot który dziennie  zdmuchuje wprawdzie  jest go mniej ale drażni oczy robil byś na moim miejscu  podmiane czy raczej się wstrzymać poki co jutro mija 2 tydzień bez

6 minut temu, Arek77 napisał:

 

Szczęściarz ;)

Przy samych lps I 3 sps to nie wiem czy to takie szczęście  hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, REEFEK napisał:

Przy samych lps I 3 sps to nie wiem czy to takie szczęście  hehe

Ale zawsze łatwiej podnieść niż zbić np.  więcej pokarmu lub ostrożne dozowanie fosforanów. Przy małym dozowaniu, mimo że na testach wychodzi 0, to jest on czasowo dostępny dla korali I to powinno wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, REEFEK napisał:

No właśnie  nie chce  za bardzo  kombinować ,jedyne co mnie wkurza ten brązowy nalot który dziennie  zdmuchuje wprawdzie  jest go mniej ale drażni oczy robil byś na moim miejscu  podmiane czy raczej się wstrzymać poki co jutro mija 2 tydzień bez

A jak wygląda urobek w odpieniaczu...? Dużo, mało, coś się zmieniło ostatnio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nalot nie ma nic wspólnego z brakiem PO4... też borykam się z problemem braku fosforanów a mam świeży zbiorniczek bo wystrartowany na początku sierpnia, no3 też mam około 2 więc można powiedzieć bliźniaczo a żadnego nalotu na piasku nie mam więc pewnie masz go z innej przyczyny. Napisałeś natomiast coś co mnie zastanowiło a mianowicie kulki maxpecta... też mam wrzucone od początku i w dodatku też chyba sporo. Zastanawiam się teraz czy nie są za dobrze zasiedlone i nie pochłaniają za dużo, może sprubować wyjąć powiedzmy połowę na jakiś czas i zobaczyć co będzie się działo. Ja chyba tak zrobię bo przez brak fosforanów trochę mi zoanthusy marudzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Flasher napisał:

Wydaje mi się że nalot nie ma nic wspólnego z brakiem PO4..

 

22 minuty temu, REEFEK napisał:

ten brązowy nalot który dziennie  zdmuchuje wprawdzie  jest go mniej ale drażni oczy

A ten nalot na piasku, to nie jest przypadkiem jakiś rodzaj dino?

Bardziej chodzi mi o to żeby pokazać, że brak równowagi w nutrientach to zaraz jakiś atak organizmów prostych jak glony,dino, cyjano....

Edytowane przez PiotrMi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, PiotrMi napisał:

A jak wygląda urobek w odpieniaczu...? Dużo, mało, coś się zmieniło ostatnio?

1.5 tyg pół kubka bardzo ciemny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, REEFEK napisał:

1.5 tyg pół kubka bardzo ciemny

Mam podobnie. Obecnie karmię dużo suchym i dorobiłem się jeszcze dużego wzrostu no3 a po4 było zero mierzone Hanna 736. Ponieważ część korali zaczęła tracić tkankę (miękkie i los) zacząłem podnosić po4 sztucznie. Po podniesieniu po4 odpieniaczu zaczął wyrzucać kosmiczne ilości urobku. Obecnie stan lps jest lepszy, no3 spada a po4 trzymam wykrywalne.

Może jeszcze to warto zobaczyć...

 

Edytowane przez PiotrMi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, PiotrMi napisał:

Mam podobnie. Obecnie karmię dużo suchym i dorobiłem się jeszcze dużego wzrostu no3 a po4 było zero mierzone Hanna 736. Ponieważ część korali zaczęła tracić tkankę (miękkie i los) zacząłem podnosić po4 sztucznie. Po podniesieniu po4 odpieniaczu zaczął wyrzucać kosmiczne ilości urobku. Obecnie stan lps jest lepszy, no3 spada a po4 trzymam wykrywalne.

Może jeszcze to warto zobaczyć...

 

Dzięki za pomoc mam nadzieję  że za jakiś czas się to unormuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.