Skocz do zawartości
jar2789

Osuszacz powietrza...

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że idzie zima i należałoby już zakryć szybkami nakrywkowymi akwarium z powodu wilgoci to myślę czy nie zastąpić tego takim cudeńkiem..

https://allegro.pl/oferta/osuszacz-powietrza-pochlaniacz-wilgoci-oczyszczacz-9964488143

Co Wy na to? Używa ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez byl problem z wilgocia, osuszacz byl tylko doraznym i chwilowym rozwiazaniem, radzilbym zainwestowac w nawietrzaki do okien, a wentylacja grawitacyjna zrobi swoje

Do tego powietrze zima jest bardziej suche wiec krotkie wietrzenia dodatkowo pomoga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawietrzniki nic nie pomogą jak masz niesprawną kratkę wentylacyjną. Uchyl lekko okno i przyłóż zapalniczke do kratki jak będzie wciągać płomień to masz zbyt szczelne okna. Mój osuszacz działa od 10 lat i  odprowadza 5 litrów na dobę. Przy zakupie sprawdziłbym efektywność osuszania przy 20-25 stopniach Celsiusza . Producenci zazwyczaj podają efektywność urządzenia przy 30 stopniach. Im wyższa temperatura tym więcej wody odprowadzi osuszacz. Jak chcesz kupić porządny osuszacz to polecam firmę Fral, nie baw się w zabawki szkoda kasy.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw czy masz ten problem. U mnie w nowym mieszkaniu (2 lata) wyszła pleśń na ścianach zewnętrznych (parter), okna również parowały. Wywietrzniki cały czas otwarte - wentylacja jest. Dopiero pomogło gdy podniosłem temperaturę w mieszkaniu - wtedy widać różnicę. A temperaturę podniosłem naprawdę niewiele - ok. pół stopnia w górę. Jeżeli masz wilgotność do 60% to raczej nie warto kupować osuszacza.

Możesz kupić nawet tani czujnik https://mi-store.pl/product-pol-999-Czujnik-Termometr-Xiaomi-Mi-Temperature-and-Humidity-Monitor-2-BLE.html - łączy się BT i nie potrzeba nic więcej poza smartfonem żeby sprawdzić wilgotność i temperaturę.

 

image.thumb.png.47f115b7d6a95f5c4cb0646053ab23a9.png

 


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.