Skocz do zawartości
mem_phis

Termometr WiFi Aqueal

Rekomendowane odpowiedzi

W innym watku poruszylem temat cen sprzetu, np Reef Factory. I tak np. monitor PH 1100zl!! czy zasolenia 1400zl!!

Przy tej cenie, termometr za 390zl wygladal praktycznie na promocje ;) wersja ze sterowalnymi gniazdkami 660zl (czyli też bez tragedii).

I w międzyczasie znalazlem termometr Aqueal. 110zl. Główna roznica (poza cena) to brak wyswietlacza. Po polaczeniu z wifi (bez problemu), mamy podglad temp, danych historycznych oraz funkcje powiadomień po przekroczeniu zakresu (jeszcze nie dostałem więc nie wiem jak dobrze to działa). Fajnym dodatkiem jest temp. w pomieszczeniu - ale dla tej niestety nie da się ustawic powiadomienia (a w razie awarii ogrzewania to byłby fajny bajer).

Podsumowując - w tej cenie - super ! Mojemu kumplowi ze studiów, gdy wyjechał na wakacje zepsuta grzalka ugotowala 500l pieknego morskiego akwarium :/ - tu miałby jakieś szanse

Aqueal ma też podwojne gniazdo wifi za 170zl, czyli wyszloby 280zl za taki zestaw co Reef Factory ma za 660zl - ale na ta chwile, te 2 urządzenia nie wspolpracuja, trzeba by robić to ręcznie. Napisalem do nich maila, żeby dodali akcje do termometru, więc może kiedyś :)

jeszcze mala dygresja. Gdyby sprzet naszego drugiego (a właściwie 3go) polskiego producenta Pacific Sun, działał jak należy - to byłby hit na skalę swiatowa.

Zestaw od Reef factory (ceny z głowy)

Kh keeper plus - 3600zl

Termometr - 390zl

Pomiar ciagly PH (badz sterowanie reaktorem) - 1100zl

4x pompa dozujaca - 2000zl

Razem - 7 tys zl

To samo z PS (kore 7th kh lab, plus termometr i dobra sonda PH od hydrometu) - 4k, gdyby tylko działało...

Ale z drugiej strony Alkatronic z Dosetronic- to już 8 tys..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam termometr  WiFi od aquael. Od wczoraj jest zamontowany więc ciężko o opinię. 

Grzałkę mam pod gniazdkiem WiFi Gosund. Jeżeli coś grzałka nawali i za bardzo podgrzeje to dostane komunikat  i odepnę jej zasilanie na gniazdku. W lato jak temperatura przekroczy dany poziom to odpalę zdalnie klimę w pokoju i zatrzymam dalszy wzrost.

Myślałem o RF thermo control i liczyłem że może zrobią w ostatni weekend  promocje ale lipa. A jakoś nie uśmiecha mi się wydać 660 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, grzalke można wpiac pod dowolne najtansze gniazdko sterowalne (ja np korzystam z Xiaomi) - tylko, nie zawsze jesteśmy pod tel, czasami ustawienia tel nie dopuszczaja powiadomien, więc gdyby to się sterowalo samo z automatu to by było lepiej - ale, na ta chwile w tych pieniądzach - jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też w granicy 200 zł sterowniki z gniazdkami i termostatem. Nie mają komunikacji WiFi, ale dokładając termometr  mamy sterowanie i podgląd online temperatury.  Czyli za połowę ceny RF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet znalazlem coś takiego

Allegro listwa

200zl, wifi 2 gniazda, wyswietlacz, termometr.... w teorii powinno działać :)

Ale wybralem Aqueala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja używam termometru z Wifi za 89zł i apka wyglada tak. 

Podgląd w każdej chwili włącznie z powiadomieniami na telefon. 

Screenshot_20211203_105811.jpg


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, rumik21 napisał:

A ja używam termometru z Wifi za 89zł i apka wyglada tak. 

Podgląd w każdej chwili włącznie z powiadomieniami na telefon. 

Screenshot_20211203_105811.jpg

19 minut temu, rumik21 napisał:

A ja używam termometru z Wifi za 89zł i apka wyglada tak. 

Podgląd w każdej chwili włącznie z powiadomieniami na telefon. 

 

Możesz podlinkować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mem_phis napisał:

W innym watku poruszylem temat cen sprzetu, np Reef Factory. I tak np. monitor PH 1100zl!! czy zasolenia 1400zl!!

Przy tej cenie, termometr za 390zl wygladal praktycznie na promocje ;) wersja ze sterowalnymi gniazdkami 660zl (czyli też bez tragedii).

I w międzyczasie znalazlem termometr Aqueal. 110zl. Główna roznica (poza cena) to brak wyswietlacza. Po polaczeniu z wifi (bez problemu), mamy podglad temp, danych historycznych oraz funkcje powiadomień po przekroczeniu zakresu (jeszcze nie dostałem więc nie wiem jak dobrze to działa). Fajnym dodatkiem jest temp. w pomieszczeniu - ale dla tej niestety nie da się ustawic powiadomienia (a w razie awarii ogrzewania to byłby fajny bajer).

Podsumowując - w tej cenie - super ! Mojemu kumplowi ze studiów, gdy wyjechał na wakacje zepsuta grzalka ugotowala 500l pieknego morskiego akwarium :/ - tu miałby jakieś szanse

Aqueal ma też podwojne gniazdo wifi za 170zl, czyli wyszloby 280zl za taki zestaw co Reef Factory ma za 660zl - ale na ta chwile, te 2 urządzenia nie wspolpracuja, trzeba by robić to ręcznie. Napisalem do nich maila, żeby dodali akcje do termometru, więc może kiedyś :)

jeszcze mala dygresja. Gdyby sprzet naszego drugiego (a właściwie 3go) polskiego producenta Pacific Sun, działał jak należy - to byłby hit na skalę swiatowa.

Zestaw od Reef factory (ceny z głowy)

Kh keeper plus - 3600zl

Termometr - 390zl

Pomiar ciagly PH (badz sterowanie reaktorem) - 1100zl

4x pompa dozujaca - 2000zl

Razem - 7 tys zl

To samo z PS (kore 7th kh lab, plus termometr i dobra sonda PH od hydrometu) - 4k, gdyby tylko działało...

Ale z drugiej strony Alkatronic z Dosetronic- to już 8 tys..

Cześć

Masz jeszcze nasz sprzęt czy już sprzedałeś? 

pozdrawiam

Przemek

 

PS. Widzę że stacja jest podpięta do chmury i pracuje. Odezwij się do mnie proszę, mam jedną sprawę.

 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam....... czeka na wysylke do was, tylko musze cos zorganizowac zastepczego do pomiaru KH zanim nie rozstrzygniemy co dalej robimy z kore. A reaktor, czeka na wolna chwile, zebym go rozebral wyczyscil i wystawil (on jeden po bojach z pompa dozujaca nawet dzialal, ale ati essentials pro okazalo sie mniej problematyczne i w podobnych pieniadzach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, mem_phis napisał:

Ja nawet znalazlem coś takiego

Allegro listwa

200zl, wifi 2 gniazda, wyswietlacz, termometr.... w teorii powinno działać :)

Witam, ja posiadam to urządzenie od sierpnia spisuje się super, sterowanie wifi do tego można zobaczyć historie twojej temperatury, ogólnie sprzet mega żałuj że nie kupiłeś :/ dzieki elitechowi moja grzałka wkoncu nie podgrzewa mi akwa do 27 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.