Skocz do zawartości
dadario

Apex Neptune opinie, oceny, informacje.

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, że ciekawski jestem z natury a dodatkowo lubię gadżety mam pytanie. Kto w Polszy korzysta z Apexa, jak wg Was się sprawuje, czy warto... 

Cena to rzecz względna. Przytaczany na forum ostatnio pomiar pH dał mi do myślenia. Sprzęt polskiej produkcji z wynikiem w chmurze do pH tysiąc... Pomiar temperatury z sterowaniem tysiąc... Pomiar zasolenia tysiąc... Pompa o dużej wydajności tysiąc... 

Taki Apex w podstawie ma dużo, a modułowość pozwala na rozwijanie "systemu". Tylko czy to marketing czy sprzęt działa. Jak z serwisem, dostępnością na przykład elementów pompy. Czy bezawaryjność to mocna strona czy raczej produkt kuleje? 

@CoralHouse trochę liczę na Was bo jako jedyni macie dostęp do tego w sklepie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, używam jedynie do sterowania podawaniem CO2 do reaktora. Jest pomiar, elektro zawór włącza się wyłącza kiedy powinien. Kiedy ph zaczyna rosnąć powyżej wpisanej wartości dostaje powiadomienie i wiem że trzeba podpiąć kolejna butle z CO2.

W sumie tyle... To jest dla mnie najważniejsze

OPR pomiar jest, da się bez tego żyć.
Temperatura + wł/wył grzałkę.
Zasolenie poglądowe mało dokładne zmienne wraz z temperaturą.
Dodatkowe dodatkowo płatne gadgety typu pomiar przepływu, odczyt styczników...otwierasz szafkę zapala się światło.
Sterowanie dedykowaną pompą dozującą przez dedykowane dodatkowo płatne moduły.

Wszystko można zrobić używając innych tańszych sprzętów... Ale można tez mieć APEX'a [emoji3]

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, J@cekWro napisał:

Sterowanie dedykowaną pompą dozującą przez dedykowane dodatkowo płatne moduły

Sterowanie DOSem odbywa się po prostu przed podpięcie do bazy, przynajmniej tak mówi instrukcja... Sam moduł pompy swoje kosztuje, ale  wg mnie nie jest jakoś super drogi... 

Poza sterowaniem reaktorem coś jeszcze wykorzystujesz tak regularnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dadario - jeśli lubisz gadżety to proponuję reeffactory - jedynie co to nie ma sterowania reaktorem wapnia, ale podobno to też można jakoś ogarnąć ;)

Masz pomiar PH, Temperatury, KH, Zasolenie, Poziom cieczy, pompki, zasilanie ;)

image.thumb.png.fd7d50dd8ef270c30e01387e33040b48.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atk a mógłbyś podliczyć ile kosztowało by gdyby zapragnąć posiadać z reef factory:

Miernik pH z możliwością sterowania gniazdem, drugi miernik pH z alarmem,  czujnik temp z możliwością sterowania grzałką/chłodzeniem, miernik zasolenia, dodatkowe 3gniazda sterowane, pomiar kH oraz dwie pompy sterowane w zależności od wyniku pomiaru kH i pH???

Pytam poważnie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będę w stanie coś pomóc. Ja u siebie większość aparatury mam opartą o produkty Neptune Systems, a jeśli coś nie mam tej marki to jest ono zarządzane przez ich komputer.

Aktualnie używam:

1. Komputer - APEX16 +4x sonda (pH, temp, zasolenie, redox) + 2x Energy bar (łącznie 12 portów, z czego używam 11, jeden w zapasie w razie potrzeby uruchomienia lampy UV) - super sprawa, wszystko mam w jednym miejscu, można zaprogramować pracę zasilonych urządzeń wg. własnych potrzeb, sondy działają bardzo dobrze, jedynie trochę problemów jest czasem z sondą od zasolenia ale i na to jest sposób jak się ma dostęp do drukarki 3D.

2. Dozowniki - 2x DOS (Balling + NOPOX) - jeśli zależy Ci na dokładnym dozowaniu płynów to lepszych pomp nie widziałem, a przerobiłem kilka innych marek

3. Dolewka: Automatic Top-Off Kit v2 - działa idealnie, dzięki kilku czujnikom nie ma opcji pracy pompy na sucho albo wlaniu większej ilości wody niż potrzeba

4. Czujniki przepływu - jeden mam na powrocie (kontroluje pracę pompy głównej), a drugi przy obiegu pompy od chłodziarki (w razie gdyby pompa padła chłodziarka, której nie widzę bo stoi na zewnątrz budynku, nie będzie pracowała na sucho)

5. Czujniki poziomu wody/zalania - mam ich kilka, głównie robą za zabezpieczenie domu przed zalaniem

6. Akcesoria: Breakout Box - świetne urządzenie dla osób lubiących majsterkowanie, można np podpinać do niego różnego rodzaju przełączniki, kontraktony albo standardowe czujniki poziomu wody

To chyba tyle...

Oczywiście poza pracą pomp cyrkulacyjnych i pompy głównej, które mam podłączone pod UPSa, wszystkie pozostałe urządzenia (oświetlenie, odpieniacz, rollermat, filtr przepływowy, grzałka, chłodziarka) są zarządzane przez APEXa.

W moim wypadku przyszedł taki moment, że albo musiałbym zrezygnować z hobby ze względu na całkowity brak czasu, albo wydać trochę PLN i wspomóc się automatyką. Wybrałem drugą opcję i pomimo wysokich kosztów finalnie jestem bardzo zadowolony z decyzji i wydaje mi się, że moje korale i ryby także, ponieważ po wielu przygodach udało mi się w końcu ustabilizować zbiornik i skończyły się ciągłe plagi i choroby.

W planach mam jeszcze zakup Tridenta, ale to dopiero w przyszłym roku. Pewnie zaraz znajdą się komentarze że po co tyle hajsu wydawać albo że to tylko zbędne gadżety, ale ja i tak będę stał przy swoim, że to były jedne z najlepszych zakupów jakie poczyniłem w temacie sprzętu do akwarium.

Gdyby kolega miał jeszcze jakieś pytania o sprzęt to śmiało pisz na priv, w wolnej chwili (czyli zazwyczaj wieczorami) postaram się odpowiedzieć :)

Edytowane przez R3BEL (wyświetl historię edycji)

Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również długi czas korzystałem z Apex'a. Z samej pracy byłem bardzo zadowolony. Zestaw nie tak bardzo rozbudowany jak u kolegi @R3BEL ale też miałem pomiar tempertatury, 2x pH ( akwa i reaktor ), redox i zasolenie. Niestety po której aktualizacji softu system już nie wstał i tak zakończyła się moja historia z APEX. Mimo wszystko polecam.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@montymick pytanie. Nie jest to tania zabawka, podejmowałeś próby kontaktu z serwisem?? Czy po prostu olałeś... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas serwis nie istnieje. korzystałem z forum Apex'a ale ostatecznie nic z tego nie wyszło i sprzęt zaległ w szufladzie :(


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@montymick nie korciło Cię żeby wysłać to na naprawę??? To nie jest złośliwość czy coś, ale dosyć drogi wypełniacz do szuflady, zwłaszcza, że z Twoje opisu wynika że problemem jest soft a nie uszkodzenie elektroniki... 

Pytam bo jestem ciekawy jak Apex podchodzi do kwestii naprawy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 hours ago, dadario said:

@montymick nie korciło Cię żeby wysłać to na naprawę??? To nie jest złośliwość czy coś, ale dosyć drogi wypełniacz do szuflady, zwłaszcza, że z Twoje opisu wynika że problemem jest soft a nie uszkodzenie elektroniki... 

Pytam bo jestem ciekawy jak Apex podchodzi do kwestii naprawy... 

Może kiedyś znajdę chwilę na to. Równolegle do apexa rozwijałem swój system sterowania, który ostatecznie go zastąpił.

Co prawda nie ma powiadomień w chmurze ale po za tym jest ok.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@R3BEL @montymick dziękuję za informacje... 

Ciekawe czy są jeszcze jacyś anonimowi użytkownicy tego wynalazku...

Wczytuję sie ostatnio w temat i cała seria ich produktów jest chwalona, zastanawia mnie ciągle ta niska popularność w Europie... O serwisie w USA wiem i zdaję sobie z tego sprawę, ale w dobie dzisiejszego rynku nie gra mi różnicy czy serwisuje Chińczyk czy Amerykanin, europejskich serwisantów nieeuropejskiego sprzętu po prostu nie ma... 

Cena? Na moje oko (kieszeń) nie jest zaporowa, jest wysoka... Ale porównując do polskich wykonawców wcale nie aż taka oderwana od rzeczywistości...

Pewnego rodzaju tradycja? Wciąż podchodzimy w kategorii "osobista kontrola" lepsza niż automatyzacja... Dodatkowo z racji finansów odbiegających od średniej europejskiej uciekamy w prostsze produkty lub DIY?

Ktoś jeszcze się podzieli swoim zdaniem w tym temacie???

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkalem wiele lat w USA i przed powrotem do Europy na stale zakupilem kluczowy sprzet do akwarium wlaczajac w to Apexa.

Akwarium jeszcze nie odpalilem wiec nie moge skomentowac jak sie sprawuje ale powiem Ci, ze Apex jest chyba najbardziej popularny w USA z kilku powodow:

-firma amerykanka z tradycjami i klienci dobrze ja znaja

-bardzo dobry serwis na terenie USA

-ceny komputera sa akceptowane w USA a dodatki sa tanie - w Europie sklepy maja szalone marze - np w Usa dodatki kupujesz za ponizej 100 USD a w Europie powyzej 200 Eur

 

Edytowane przez harnas (wyświetl historię edycji)

_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, harnas said:

Ja mieszkalem wiele lat w USA i przed powrotem do Europy na stale zakupilem kluczowy sprzet do akwarium wlaczajac w to Apexa.

Akwarium jeszcze nie odpalilem wiec nie moge skomentowac jak sie sprawuje ale powiem Ci, ze Apex jest chyba najbardziej popularny w USA z kilku powodow:

-firma amerykanka z tradycjami i klienci dobrze ja znaja

-bardzo dobry serwis na terenie USA

-ceny komputera sa akceptowane w USA a dodatki sa tanie - w Europie sklepy maja szalone marze - np w Usa dodatki kupujesz za ponizej 100 USD a w Europie powyzej 200 Eur

 

Omg, I see dead people ;)

Ja też bym nie mógł żyć bez apexa.. nie mam dozownika, ale mam p4 pro do którego też mam zdalny dostęp..

 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester czyli używasz... Napisz Twoje wrażenia... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że wiele tu juz zostało napisane i nie wiem czy mam co dodać.

Pamiętam, że miałem jakies problemy z początkową konfiguracją wifi i na początku komputer był kapryśny jeśli chodzi o zdalne połączenie. Nie wiem czy to kwestia softu czy mojego routera, ale później to się uspokoiło i od wielu miesięcy jest super.

Sondy kalibruje co pół roku i nie widzę jakichś odstępstw. Sterowanie wygodne, dodawanie modułów też. Prawdopodobnie jest to jeden z najbardziej zaawansowanych komputerów akwarystycznych. Dla mnie zdalny dostęp do wyników oraz kontrola gniazdek i logowanie wyników jest dzisiaj podstawą jeśli chodzi o taki komputer.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.