Skocz do zawartości
Przemek

Tropical Live chat - porozmawiajmy o świetle i jego roli w akwarium morskim...

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Myślę że wiele osób które mnie zna osobiście( i zawodowo ;) ) doskonale wie że temat światła i jego roli w akwarium morskim jest mi bliski od niemal 14 lat.. W tym czasie miałem możliwość badania środowiska naturalnego raf koralowych  za pomocą różnych urządzeń(spektrometry, fitofotometry itd) a także w "dojrzewalniach" koralowców - czyli farmach koralowców. Zapewne część z Was może nie wiedzieć, że podczas wzrostu koralowców część doświadczonych "farmerów" w trakcie hodowli i przed wysyłką przenosi korale pomiędzy stacjami - czyli miejscami w których hodowane są koralowce (różniących się między sobą pod kątem temperatury, oświetlenia a także dostępności pokarmu w wodzie).. W jakim celu?  O tym i o wielu innych aspektach mam nadzieję będziemy mogli podyskutować już wkrótce.
 
W związku z tym  zapraszam Was na Tropical live chat który odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godzinie 18:00 - link https://www.facebook.com/Tropical.Poland/posts/4722321957827550
Porozmawiamy sobie o świetle i jego roli w akwarium morskim - pewnie przy okazji poruszymy tematy związane z często używanym przez akwarystów zagadnieniami jaki PAR/PUR oraz spektrum.. Sądzę, że przyjdzie nam się rozprawić z kilkoma czasem fałszywymi przekonaniami oraz najczęstszymi błędami popełnianymi przez akwarystów... 
Tropicalowi dziękuję zaś za zaproszenie - widzimy i słyszymy się w poniedziałek!
 
Przemek Cybulski
 
Marine Power LIVE
Temat: Światło w akwarium morskim cz. 1
 Poniedziałek - 6 grudnia, godz. 18:00
UWAGA, UWAGA! Już w najbliższy poniedziałek zapraszamy Was na pierwszy odcinek poświęcony oświetleniu akwarium morskiego.
Nie jest tajemnicą, że nasze Słońce jest głównym napędem energetycznym raf koralowych. To właśnie dzięki światłu słonecznemu korale mają energię do życia. W akwarium musimy je jednak zastąpić sztucznym źródłem światła. Nie jest to jednak bez znaczenia, skąd pochodzi światło, którym oświetlamy akwarium. Dlatego właśnie podejmiemy ten temat na najbliższych spotkaniach.
W kolejnym odcinku naszym Gościem będzie Przemek Cybulski. Nie możemy się doczekać tego live chata! 
Zapraszamy Was już w najbliższy poniedziałek!
 

262915247_4721584864567926_1011862362090542306_n.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację będę na pewno. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.