Skocz do zawartości
RoN_01

Sprzęt po 5 latach nadaje się do nowego akwarium ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

W tym roku w grudniu mija 5 lat od kiedy kupiłem sprzęt do obecnego akwarium. Za 3-4 miesiące będę się przeprowadzał i będę mógł sobie pozwolić na większe akwarium. W obecnym od początku się nie miesiłem ale tylko taki wymiar mogłem wstawić :(

Doradźcie czy coś z tego sprzętu co mam mogę wykorzystać w nowym akwarium a jeśli tak to do akwarium o jakich wymiarach (litrach) maksymalnie mogę  myśleć. Czy lepiej sprzedać całość i postawić nowe akwarium takie jak mi pasuje z nowym sprzętem. Głównie zależy mi lampie i odpieniaczu bo automatyczna dolewka czy pompy dozujące to przełożę. Pompy cyrkulacyjne dam raczej już nowe  

Nie ukrywam że wykańczam segment i trochę jednak na razie kasa idzie na inne wydatki aby jak najszybciej wykończyć i się przeprowadzić.

Akwarium będzie prostokątne o szerokości minimum 55 cm

Sprzęt nad którym się zastanawiam aby przenieść do nowego akwarium tak najbardziej to

- Lampa Zetlight ZT 6600 200W

- Odpieniacz Twistman OB 150 IN

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to określić docelowy wymiar i obsadę...

Twistman pociągnie 500L średnio zarybionej zupy pod LPS...

Ale lampa tylko 240L pod LPS... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Szymon pisał.

Co do lampy mogę podpowiedzieć, że można próbować dołożyć niebieskie belki celem doświetlenia akwarium ( aby niekoniecznie kupować nową lampę ).


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat :)

Wstępnie myślałem aby zrobić akwarium o długości 120cm i wykorzystać moja lampę led + dodać 2-3 świetlówki t5 54W ale tak z czasem pomyślałem że jak mam teraz 80cm to przesiadać się na 120cm nie wiele zyskam.

Pojawił się pomysł aby przesiąść się na akwarium o długości 160cm  i wykorzystać moją lampę + świetlówki t5 80w. Tylko że lampa Lampa Zetlight ZT 6600 200W ma 70 cm więc na środku świeciła by lampa + świetlówki a po bokach tylko tyle co z świetlówek i nie wiem czy nie będzie na środku za jasno a na bokach za ciemno :(

Trochę chciałem wykorzystać lampę + t5 ale widzę że będzie chyba ciężko

Inna opcją jest dokupienie drugiej takiej lampy ( w sumie 140cm )  i danie jej obok i będę miał na całej długości lampę led lub moją lampę dam na środku a po bokach kupić dwie mniejsze lampy ?

Lampa ma 5 lat i nie wiem ile wytrzyma, jeszcze takim ostatnim rozwiązaniem sprzedanie tej lampy i kupienie nowej na cały zbiornik. 

 

Jakie rozwiązanie byście wybrali ? może wy macie jakiś pomysł

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.