Skocz do zawartości
REEFEK

Goniopora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich  i mam pytanie gdzie najlepiej  umiescic goniopore  ? W jakiej części zbiornika  i w jakiej cyrkulacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, REEFEK napisał:

Witam wszystkich  i mam pytanie gdzie najlepiej  umiescic goniopore  ? W jakiej części zbiornika  i w jakiej cyrkulacji 

Cyrkulacja średnia 

Może być na dnie akwarium, dobrze jak będzie miała podstawkę, unikać bezpośrednio piasku, może być na skale raczej w dolnej części akwarium, lubią światło.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pj007 napisał:

Na dnie i lubią światło ciężko uzyskać :). 

Może w twoim zbiorniku, ja z tym nie mam problemów. 

Pozd. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację wszystko zależy od interpretacji lubią światło. 

Ja interpretuje to tak :) : lubią światło czyli lubią dużo światła. Więc zlokalizowane są takie korale w górnej polowce zbiornika a korale które nie tolerują dużego światła są zlokalizowane w dolnej części zbiornika. Nie natrafiłem na korale z zooksantelami które lubią przebywać w cieniu (zapewne że względu na zooksantele :)). Co innego niefoto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, pj007 napisał:

W sumie masz rację wszystko zależy od interpretacji lubią światło. 

Ja interpretuje to tak :) : lubią światło czyli lubią dużo światła. Więc zlokalizowane są takie korale w górnej polowce zbiornika a korale które nie tolerują dużego światła są zlokalizowane w dolnej części zbiornika. Nie natrafiłem na korale z zooksantelami które lubią przebywać w cieniu (zapewne że względu na zooksantele :)). Co innego niefoto. 

 

:Dmyśl tam sobie co chcesz...twoja racja, twoje akwarium.

Jak już tak cię boli to " lubią światło " miałam na myśli aby nie dawał jej w ciemne miejsca bo lubią światło, no chyba że ty nie masz w dolnej części światła w akwarium, ja mam.

 

miłego wieczoru 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beti nie tyle co się czepiam co akurat goniopory dość kapryśne zwierzaki i jak ktoś przeczyta lubią światło to wrzuci je do góry bo przecież będą miały lepiej :). 

Po prostu wyczulony jestem na to bo sam kiedyś źle zinterpretowałem podpowiedzi :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to chyba nie goniopore masz ze Ci się przemieszcza???

mam trzy gonio u siebie i mam je w różnych miejscach, musiałem je wielokrotnie przestawiać żeby w końcu podpasowalo każdej, stawianie na piasku to dosyć śliski temat ponoć ponieważ dosyć łatwo mogą złapać infekcje z syfku który zawsze będzie gdzieś tam się zbierał z takimi opiniami się spotkałem

Edytowane przez kokomag (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest moje 2 podejście do tego korala i chyba ostatnie ^_^ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, REEFEK napisał:

To jest moje 2 podejście do tego korala i chyba ostatnie ^_^ 

Jeden z najtrudniejszych Lps, jest piękne jeśli się przyjmie, czerwona i odmiany fluo są najbardziej narażone w zbiorniku na niepowodzenia, ale są zbiorniki gdzie się wszystko trzyma i ma się dobrze.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Beti napisał:

Jeden z najtrudniejszych Lps, jest piękne jeśli się przyjmie, czerwona i odmiany fluo są najbardziej narażone w zbiorniku na niepowodzenia, ale są zbiorniki gdzie się wszystko trzyma i ma się dobrze.

Np. zbiornik naszej Pani moderator.

A propos, gdzie o tej porze rosną takie palmy? ;)

Ale wracając do tematu ;) W sobotę wkleiłem szczepkę goniopory i żeby zapewnić sobie sukces przyjęcia, wkleiłem ją obok mającej się dobrze innej goniopory. Niestety po włożeniu do zbiornika już się nie otworzyła. Trochę za mocno na nią wiało, więc przestawiłem cyrkulację, ale po zmianie wypuściła tylko jeden kwiatek i zamknęła się na dobre.

44E036CE-8442-44AA-88C3-B5864096168E.thumb.jpeg.6b53b1e52fd490e8ef0848a337f6fed1.jpeg

Jest szansa, że jeszcze się przyjmie?

A może poczekać kilka dni i przenieść ją w inne miejsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym koralem to jest różnie ... Niby trudny, a u mnie permanentna walka z fosforem- potrafi dojść nawet do 0,5, przy azocie na poziomie 10 jednostek. jak zjechałem alkoholem z nutrientami, to mi ukwiały zaczęły łazić... odstawiłem alko, ukwiały siadły, fosfor skoczył. Miałem odmianę zielona i różową, ale nie doceniłem galaxeii - myślałem że te 5 cm będzie wystarczające... okazało się że ma długie macki, no i jednorazowe myzianie (kilka godzin, jak zauważyłem) wystarczyło żeby różowa zeszła


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za wielkość ale w galerii z poprzedniego akwarium mam tylko takie. Tu po lewej goniopora z umiejscowieniem bezpośrednio pod modułem skupionym w jednym punkcie z 50W i dwiema belkami led.

Nie wiem jaki to Par, ale z pewnością światła "dużo".
Z moich doświadczeń :
-nie lubią zbyt dużej cyrkulacji
-cholernie istotny jest poziom manganu, mangan pełni funkcję ochronną przed stresem oksdacyjnym, goniopory szczególnie są narażone na przykre efekty stresu oksyadacyjnego. Tym bardziej jak damy jej dużo światła. Ja po swojej wiem kiedy należy podlać manganu bo marudzi, na drugi dzień po dodaniu jest już lepiej. 

large.IMG_20210126_152644755.jpg.ce766b2cc261fbfe62da5040ba11ceed.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sagerrak1 napisał:

cholernie istotny jest poziom manganu, mangan pełni funkcję ochronną przed stresem oksdacyjnym, goniopory szczególnie są narażone na przykre efekty stresu oksyadacyjnego. Tym bardziej jak damy jej dużo światła. Ja po swojej wiem kiedy należy podlać manganu bo marudzi, na drugi dzień po dodaniu jest już lepiej. 

Sprawdziłem, na ostatnim ICP (robiony 2 tyg. temu) poziom manganu 0,0003. Korci mnie, żeby coś dolać, ale mój baniak ma niecałe 12 mcy, a podobno goniopory nie lubią świeżych zbiorników. @Sagerrak1 jak myślisz?

I jeszcze jedno, czy siarczan manganu się do tego nada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykła niby to fiolet niby jakas szarawa,pierwszy tydzień  się otwierała pięknie pozniej nagle mój błazenek po 1.5 roku stwierdził że fajny "ukwial" i zaczął się tulić do niej i od tego czasu przestała poki co ja przełożyłem w inne miejsce widac poprawe nieśmiało cos tam wyciąga 

Kh 8.3 

Ca 450

Mg 1350

No3 5

Po4 0 codziennie  dozuje 

Ryb dość sporo  ale szczęście nie szczęście po4 0 

Do zbiornika  nie leje żadnych dodatkow tylko fitoplankton  i karmie korale cyklopem 

Balling light  z fm wszystkie  korale buzuja 

Chyba spróbuję jeszcze  z alveopora 

A goniopora  która bardzo chciałem mieć ni ch.. 

Edytowane przez REEFEK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Raff 2020 napisał:

Sprawdziłem, na ostatnim ICP (robiony 2 tyg. temu) poziom manganu 0,0003. Korci mnie, żeby coś dolać, ale mój baniak ma niecałe 12 mcy, a podobno goniopory nie lubią świeżych zbiorników. @Sagerrak1 jak myślisz?

I jeszcze jedno, czy siarczan manganu się do tego nada?

O ile makroskładniki to bym na luzie robił z czda,  tak mikroelementy jakoś wolę zaufać komuś, kto przygotował konkretny roztwór i go obrandował. Mój wybór nieprzypadkowy (choć nieczęsty) to AF za stosunek stężenia do ceny. Goniopory nie lubią świeżych zbiorników, goniopory nie lubią zmian, goniopory są kapryśne. Dlatego uważam, że jeśli da się podjąć kroki ku temu by poprawić im warunki to należy to robić. Wyceluj stężeniem tak, żeby mieć 0,0013 i obserwuj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z moich obserwacji doszłem do wniosku że goniopora nie lubią oprócz zbyt mocnej cyrkulacji również niskich nutrijentow. Moja zaczęła marudzić gdy PO4 zjechało poniżej 0,1 a NO3 poniżej 5.

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, korabol napisał:

Witam, z moich obserwacji doszłem do wniosku że goniopora nie lubią oprócz zbyt mocnej cyrkulacji również niskich nutrijentow. Moja zaczęła marudzić gdy PO4 zjechało poniżej 0,1 a NO3 poniżej 5.

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk
 

No właśnie  miałem no3 dość nisko podnioslem i goniopora  odżyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam moje w NO3 0,5 - 1 a PO4 0,02-0,04 i nie marudzą.
A długo hodujesz je w takich warunkach?

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk

No właśnie  miałem no3 dość nisko podnioslem i goniopora  odżyła
Cieszę się że się udalo[emoji106] z goniporami to tak jest moim zdaniem trochę loteria, albo ładnie się pompują albo marudzą.

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.