Skocz do zawartości
klotz

oświetlenie do 60x40x40

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kokomag napisał:

Falownik napewno, ale powiem Ci jak dla mnie osobiste to versamax 3 to chyba nie jest do końca dobry wybór. Mialem versamax 1 i versamax 3 w krewetkariach i szczerze to albo mialem jakieś trefne wersje albo ten typ już tak ma. Teraz wszędzie mam wsadzone Tidale jeden 35 i dwa 55, moje są dużo mocniejsze niż versamaxy, i napewno sama obsługa i jakość wykonania jest lepsza w tidalu, ale to jest moje zdanie. 

pierwsze oferty z brzegu 

2 x jump165 - 130W za  2200pln 

1x RSX100 - 115w za 1900pln 

1x Reef Flare M 140W za jakieś 2100pln z uchwytem 

1x radion xr15 PRO 105W za jakieś 2500 z uchwytem

z tych tutaj to ja bym Ci polecił Reef Flare M 140W, światła będzie dużo. Ja wybrałem Flare M PRO 160W ale z uchwytem to już około 3300 brutto, ja brałem na firmę FR to płaciłem netto więc dużo taniej. Mialem obawy co do tej lampy ale elegancko wykonana, swieci bardzo mocno, sterowanie aplikacja bardzo dobre, a co najważniejsze suport firmowy na najwyższym poziomie. Naprawdę zastanów się mimo wszystko czy nie dać im szansy (nie dawno przechodziłem przez ten sam dylemat wyboru lampy) i tak naprawdę nikt Ci tu konkretnie nie doradzi ze weź ta czy tamta i będzie super. 

 

 

ale jak mówisz że nie jest za dobra ta kaskada to nie wiem czy nie wypychał towaru z magazynu, już ją mam wiec na razie musi zostać 

co do światła to jump nie wzbudza mojego zaufania wykonaniem może jak zobaczę na żywo to zmienię zdanie

radion świeci punktowo i nie jestem pewny czy da rade 60 cm oświetlić raczej po bokach będzie ciemno to mała lampka w końcu 

reef flare sam nie wiem nie znalazłem żadnych opinii na jej temat kosztuje tyle samo co utytułowana konkurencja a jest trochę kupowaniem kota w worku firma już ją wycofała i sprzedaje tylko wersje pro gdzie maxspest eterale ciągle sprzedaje od tylu lat wiec obawiam się że może to być trochę inna jakoś niż twoja pro 

RSX 100 nie ukrywam jest moim faworytem ze względu na dwa źródła światła szeroko rozmieszczone 

2 godziny temu, kokomag napisał:

odnośnie falownika to tak samo zależy od ułożenia skaly, mialem w 75l jebao sow 4 ale padła, (dawała radę), później testowałem nero 3 i jebao slw20 tak samo obie dmuchaly (obie miały plusy i minusy) - jebalo lepiej potrafiła rozbujać fale w zbiorniku, ale u mnie finalnie stanęło na RedSea Wave25. 

co do falowników lepiej śmigło typu jebao czy strumienice jak twój wave 25 ?

wziął bym maxspecta gyre tyle że nie wiem czy nie za mocne to bedzie do 96 l a sterowanie bym miał z jednej apki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klotz napisał:

skały mam na razie 5 kg i na pewno trzeba będzie dokupić jeszcze 5 tym bardziej że to dwa kawałki mam w dodatku dość nie ustawne :( myślę czy by ich nie rozbić na mniejsze i skleić e coś bardziej foremne go niż kula :p 

wszystko będzie zależało od tego co uda mi się dokupić 

co do ustawieni to raczej coś płaskiego bo głębokość 40 cm nie pozwoli na zbyt wysokie konstrukcje, nie wiem ile minimalnie koral musi mieć miejsca do tafli wody ??

i tak przy okazji zapytam orientujesz się może czy do 96 l będę potrzebował falowniki ? filtrem jest  kaskada aqaela versamax 3

Jak kaskada to tylko Tidal. Każdy raczej Ci to poleci na tak mały zbiornik ze względu pojemności koszyka na media filtracyjne. W Tidalu więcej upchasz. Tidal 110 za niecałe 3 stówki i masz spokój :)

Falownik/cyrkulator na bank. Nie wiem nawet czy dwa na przeciwko siebie. Zobacz Svanur W-10 (4000L/H) ze sterownikiem. 

Z lampami kolega wyżej wszystko opisał. Jak lampa Twoim zdaniem okaże się zbyt słaba to zawsze masz 14 dni na zwrot towaru :)


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Chrusciik napisał:

Z lampami kolega wyżej wszystko opisał. Jak lampa Twoim zdaniem okaże się zbyt słaba to zawsze masz 14 dni na zwrot towaru :)

problem w tym że nie będę wiedział bo nie mam porównania wiec wole kupić mocniejszą i obniżyć moc niż zastanawiać się czy to powinno tak wolno rosnąć i co jest przyczyną tego 

to moje pierwsze akwarium morskie i chciałbym problemy zniwelować do minimum 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie lepiej śmigało wave25 dlatego że miałem ustawiona w pionie i jeden wirnik dmuchał na zbiornik a drugi za skale i problem martwych stref znika. Ale jest dosyć gabarytowa. No i nie wiem jak w gyre ale tutaj masz ustawienia dmuchania do przodu i tylu oraz strumien z każdego wirnika możesz rowniez otworzyć na czy stłumić odpowiednio przekręcając glowic. Co do maxspecta to czy to będzie jump czy etheral czy rsx wykonanie jest takie same, tu nie ma cudów. Z lampa zrobisz jak zechcesz, zawsze możesz skontaktować sie z obsługa crazycorals i pogadać o tych lampach reef flare, ja tam brałem i jestem zadowolony i z towaru i z obsługi. Wydaje mi się że chodzi tu bardziej o to że nowe lampy są mocniejsze generalnie i na słabsze modele będzie mniej chętnych. Na dzień dzisiejszy i tak zdecydowałbym się albo na reef flare albo na radiona. W maxspecta z tych wymienionych juz bym się niepchał, tak jak mówiłem przerabiałem niedawno temat i byłem w tym samym punkcie. Napewno każda z tych lamp zda egzamin w jakimś stopniu, ale pamiętaj ze na udany zbiornik wpływ ma wiele czynników. Ja ze swoich obserwacji wywnioskowałem ze dopiero przy około 2w/l wszystko rosło jak należy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kostki mi się bardziej podobają :D Chyba mniej problemu z oświetleniem :D


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam tej reef flare m i są za 2500-2700 bez uchwytu. Z uchwytem wyjdzie 3000. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Chrusciik napisał:

Dlatego kostki mi się bardziej podobają :D Chyba mniej problemu z oświetleniem :D

na początku miało być stawiane w kostce 64l co po bojowniku stoi gdzieś w piwnicy ale po przemyśleniach padło na nowe szkło 

wymiary to kompromis szerokości i nośności  komody na której będzie stało 

Godzinę temu, kokomag napisał:

Na dzień dzisiejszy i tak zdecydowałbym się albo na reef flare albo na radiona.

ja na 90% wezmę r5 100w 

chyba że po świętach podjade do e-rybka i zobacze na żywo te jumpy od maxsecta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak tam zdecydujesz. Uwierz mi że niedługo jak zaczną się problemy, wszyscy na forum będą pisać że za słabe światło masz. Może popatrz porostu na lampe t5? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kokomag napisał:

Zrobisz jak tam zdecydujesz. Uwierz mi że niedługo jak zaczną się problemy, wszyscy na forum będą pisać że za słabe światło masz. Może popatrz porostu na lampe t5? 

t5 wydaje mi się pomału odchodzą poza tym nie chciało by mi się co 6m wymieniać rur 

powiedz mi jakie ty masz szkiełko i czym je oświetlasz ? 100 W na 96l to za mało myślisz 

2 godziny temu, Chrusciik napisał:

Jak kaskada to tylko Tidal. Każdy raczej Ci to poleci na tak mały zbiornik ze względu pojemności koszyka na media filtracyjne. W Tidalu więcej upchasz. Tidal 110 za niecałe 3 stówki i masz spokój :)

Właśnie znalazłem recenzje filtrów kubełkowych na YT 

na kanale: Kulesiowy AquaŚwiat Arkadiusz Kula , gość testuje między innymi tidala i suchej nitki na nim nie zostawił 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, klotz napisał:

Właśnie znalazłem recenzje filtrów kubełkowych na YT 

na kanale: Kulesiowy AquaŚwiat Arkadiusz Kula , gość testuje między innymi tidala i suchej nitki na nim nie zostawił 

Każdy ma tam jakieś inne doświadczenia z filtrami :) Jeden poleci kubełkowy inny kaskadę... Zapewne jakieś 10% akwarystów używa wewnętrzne i nie narzekają :D Ważne żeby filtr się sprawdzał 

10 godzin temu, kokomag napisał:

Zobacz na crazycorals pl

tam flare m 140w jest za 1850 

 

Aaa ok :D Ja po prostu patrzyłem na te nowe lampy :D


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, i tyle będzie z mojej strony w tym temacie. Odnośnie światła znajdź fil SebaHolcera na YT z seafarm - jest film o świetle, jeśli da Ci coś do myślenia to super, jeśli nie to wróć do e-rybki i niech Ci panowie doradza lampę tak jak i filtr, zresztą od początku widać ze byłeś mocno nastawiony na tego maxspecta, więc było brać i sam byś stwierdził czy jest ok czy nie. (u mnie 75L brutto, 65L netto świece od 8 do 9h30 wschód, od 9h30 do 20h30 swieci 140W I od 20h30 do 22 zachód (zostaje mi 20W w zapasie narazie) 

Odnośnie tego filmu z testem co wymieniłeś wcześniej, - opisze Ci ze swojego doświadczenia jeszcze raz: obie marki posiadałem aquael i tidal

 Versamax 3: z plusów to tylko ze dosyć pojemny, następnie żeby dostać się do koszyków trzeba wyciągać rurkę zasysającą, wyciągasz koszyki i tak syf zostaje w środku (to samo Pan Kula zarzucił tidalowi), jak dłużej nie będziesz czyścił to pompę tak samo ciężko wyciągnąć (ten sam zarzut co do tidala), dużo zawyżona przepustowość

 

Tidal - pompa jest w akwarium (i owszem jest problematyczne dostanie się do pompy a to dlatego ze obudowa plastikowa jest dobrze i solidnie wykonana i co ma trzymać to trzyma), wodę ustawiasz na odpowiednim poziomie i skimmer działa jak ma działać, ja mam lustro wody na wysokości spływu kaskady i jest cacy (2,5cm od krawędzi zbiornika) , masz jedna dużą pokrywkę i masz dostęp bezpośredni do jednego koszyka, nie zdarzyło mi się żeby syf wylać do akwarium, po za tym ja koszyk wywalilem i powiększyłem jeszcze pojemność, dużo mocniejsza pompa jak versamax, te pokrętła co Pan Kula mówil, tak jak to rozebrał i zaczął tym wymachiwać to owszem lata to sobie, ale jak to masz pod woda wszystko jest jak należy i spełnia swoją role. Ja i tak nie mam z tym problemu żeby ściągnąć cala kaskadę i ja wymyć ja porządnie z boku. 

ps. to jest tylko moje zdanie, test i opinie w tym filmie to tak samo jak i te haslo o tym ze pan w Daci wyprzedzi Twoje Bmw, może i tak dlaczego nie, ale jak wjedzie Ci w dupe twojego Bmw to co?

 

 

Edytowane przez kokomag (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, klotz napisał:

radion świeci punktowo i nie jestem pewny czy da rade 60 cm oświetlić raczej po bokach będzie ciemno to mała lampka w końcu 

A skąd takie twierdzenie??? Pytam poważnie, bo oglądałem i xr15 i 30 na żywo i jakoś punktowego świecenia za cholerę nie da się zauważyć...

Porównaj rozłożenie diod i jaki rodzaj optyki jest zastosowany... Dodatkowo większą moc i możliwość zawieszenia jej wyżej bez oślepiania. Razem to powoduje, że z niemal pewnością mogę polecić ją do w/w zbiornika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Koledze chodziło o to że gabarytowo jest mała a akwarium długie, tez uważam ze taki radion doświetli akwarium, beda tylko strefy po rogach z mniejsza ilością światła, pozostanie tylko dopasować obsade, szersza lampa lepiej doświetli rogi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kokomag napisał:

Powiem Ci tak, i tyle będzie z mojej strony w tym temacie. Odnośnie światła znajdź fil SebaHolcera na YT z seafarm - jest film o świetle, jeśli da Ci coś do myślenia to super, jeśli nie to wróć do e-rybki i niech Ci panowie doradza lampę tak jak i filtr, zresztą od początku widać ze byłeś mocno nastawiony na tego maxspecta, więc było brać i sam byś stwierdził czy jest ok czy nie. (u mnie 75L brutto, 65L netto świece od 8 do 9h30 wschód, od 9h30 do 20h30 swieci 140W I od 20h30 do 22 zachód (zostaje mi 20W w zapasie narazie) 

Odnośnie tego filmu z testem co wymieniłeś wcześniej, - opisze Ci ze swojego doświadczenia jeszcze raz: obie marki posiadałem aquael i tidal

 Versamax 3: z plusów to tylko ze dosyć pojemny, następnie żeby dostać się do koszyków trzeba wyciągać rurkę zasysającą, wyciągasz koszyki i tak syf zostaje w środku (to samo Pan Kula zarzucił tidalowi), jak dłużej nie będziesz czyścił to pompę tak samo ciężko wyciągnąć (ten sam zarzut co do tidala), dużo zawyżona przepustowość

 

Tidal - pompa jest w akwarium (i owszem jest problematyczne dostanie się do pompy a to dlatego ze obudowa plastikowa jest dobrze i solidnie wykonana i co ma trzymać to trzyma), wodę ustawiasz na odpowiednim poziomie i skimmer działa jak ma działać, ja mam lustro wody na wysokości spływu kaskady i jest cacy (2,5cm od krawędzi zbiornika) , masz jedna dużą pokrywkę i masz dostęp bezpośredni do jednego koszyka, nie zdarzyło mi się żeby syf wylać do akwarium, po za tym ja koszyk wywalilem i powiększyłem jeszcze pojemność, dużo mocniejsza pompa jak versamax, te pokrętła co Pan Kula mówil, tak jak to rozebrał i zaczął tym wymachiwać to owszem lata to sobie, ale jak to masz pod woda wszystko jest jak należy i spełnia swoją role. Ja i tak nie mam z tym problemu żeby ściągnąć cala kaskadę i ja wymyć ja porządnie z boku. 

ps. to jest tylko moje zdanie, test i opinie w tym filmie to tak samo jak i te haslo o tym ze pan w Daci wyprzedzi Twoje Bmw, może i tak dlaczego nie, ale jak wjedzie Ci w dupe twojego Bmw to co?

 

 

 

kolego filtr już mam wiec będzie musiał posłużyć trochę jak się nie sprawdzi to go wymienię to akurat nie duży koszt

co do e rybki to oni tam są zakochani w AI i tylko to polecają tak jak ty Reef Flare, wiec u nich na pewno już sprzętu nie kupie tym bardziej że nie mają żadnej z wyżej wymienionej konstrukcji, przypuszczam że wszystkie te lampki są na podobnym poziomie pozostają kwestie wizualne i użytkowe 

wyżej kolega polecał eterala jako najlepszy wybór wiec to chyba kwestia preferencji, jedni lubią Audi inni BMW 

 

Godzinę temu, kokomag napisał:

Chyba Koledze chodziło o to że gabarytowo jest mała a akwarium długie, tez uważam ze taki radion doświetli akwarium, beda tylko strefy po rogach z mniejsza ilością światła, pozostanie tylko dopasować obsade, szersza lampa lepiej doświetli rogi. 

Dokładnie o to mi chodziło trafiłeś w sedno moich obaw :D

3 godziny temu, kokomag napisał:

Odnośnie światła znajdź fil SebaHolcera na YT z seafarm - jest film o świetle

Zastanawiam się o jakiej firmie wspomina ten pan na początku filmu mówiąc że jest to wspólny czynnik problemów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie, nie jestem zakochany w reef flare, poprostu mam sprobowalem i jestem zadowolony. Tak jak mówiłem niedawno tez szukałem lampy i tez myślałem nad etheralem, bo mialem wcześniej jump165 od nich i bylem super zadowolony, tak naprawdę zadecydowała dostepnosc i moc lamp, chciałem radiona 30pro ale długi był okres oczekiwania żeby go dostać, a za raz po nim był tylko reef flare i dlatego na nia padło, ponieważ na dłuższe plany etheral byłby za słaby dla mnie, ale owszem to jest dalej bardzo dobra konstrukcja. Plusem w radionach czy flarach jest to ze nie masz dodatkowej skrzynki sterownika. Wydaje mi się ze Seb mówił właśnie o czymś z AI. Weź to co najbardziej czujesz i tyle, jak nie masz możliwości obejrzenia towaru na żywo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kokomag napisał:

Nie zrozumiałeś mnie, nie jestem zakochany w reef flare, poprostu mam sprobowalem i jestem zadowolony. Tak jak mówiłem niedawno tez szukałem lampy i tez myślałem nad etheralem, bo mialem wcześniej jump165 od nich i bylem super zadowolony, tak naprawdę zadecydowała dostepnosc i moc lamp, chciałem radiona 30pro ale długi był okres oczekiwania żeby go dostać, a za raz po nim był tylko reef flare i dlatego na nia padło, ponieważ na dłuższe plany etheral byłby za słaby dla mnie, ale owszem to jest dalej bardzo dobra konstrukcja. Plusem w radionach czy flarach jest to ze nie masz dodatkowej skrzynki sterownika. Wydaje mi się ze Seb mówił właśnie o czymś z AI. Weź to co najbardziej czujesz i tyle, jak nie masz możliwości obejrzenia towaru na żywo

szczerze ten eteral mi się najbardziej podoba wizualnie jest dość dużą lampką i na te 130 W wiec na 96l brutto by wystarczyło, poza tym można go wyrwać ze sterowaniem za 2250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, klotz napisał:

szczerze ten eteral mi się najbardziej podoba wizualnie jest dość dużą lampką i na te 130 W wiec na 96l brutto by wystarczyło, poza tym można go wyrwać ze sterowaniem za 2250

Na allegro za 2150. Też jakoś mi się bardziej podoba niż Reef flare :) Każdy ma inny gust.
Porównania nie miałem ale zapewne Reef flare M i Maxspect Ethereal świecą tak samo.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Chrusciik napisał:

Na allegro za 2150. Też jakoś mi się bardziej podoba niż Reef flare :) Każdy ma inny gust.
Porównania nie miałem ale zapewne Reef flare M i Maxspect Ethereal świecą tak samo.

ale na allegro to bez sterowania :p w reef shop jest komplet za 2500 minus rabat 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, klotz napisał:

ale na allegro to bez sterowania :p w reef shop jest komplet za 2500 minus rabat 10%

Ale do czego CI ten kontroler ? To służy do tego jak chcesz kilka urządzeń obsługiwać (przykładowo dwie lampy, albo lampa i pompa). Sam kontroler widziałem na olx za 300zł. 
Samą lampę obsługujesz telefonem więc nic więcej nie trzeba.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Chrusciik napisał:

Ale do czego CI ten kontroler ? To służy do tego jak chcesz kilka urządzeń obsługiwać (przykładowo dwie lampy, albo lampa i pompa). Sam kontroler widziałem na olx za 300zł. 
Samą lampę obsługujesz telefonem więc nic więcej nie trzeba.

ok myślałem że kontrola jest tylko przez wi-fi z tego kontrolera dzięki za info to będzie jeszcze taniej bo za 2088 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierasz sobie tylko Syna-G Cloud i tam się łączysz z lampą.
Kontroler jest dobry jak masz kilka takich lamp. Ustawiasz wszystkie jednocześnie.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kokomag napisał:

I jak tam Panie lampa wybrana?

Tak postanowiłem dać szanse eterealowi jak będzie rosło dobrze to zostanie jak nie to się wymieni na coś inne go 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, klotz napisał:

Tak postanowiłem dać szanse eterealowi jak będzie rosło dobrze to zostanie jak nie to się wymieni na coś inne go 

Dobry wybór :)


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.