Skocz do zawartości
fOe

Bakterie na start BIOPALETS XL

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie byscie polecili bakterie na start do biopaletek xl skala sucha 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

microlift special blend

W czym to masz? Sump, panel, kaskada? 

Podobno trzeba długo czekać aż paletki zaczną działać... 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr przeplywowy   po 2 niespieszy mi sie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej tam wsypać life bio fil albo węgiel? Ktos inny może doradzi


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jakie byś nie wlał i samo się rozbuja, może biodigest?, raczej będzie ciężko żeby ktoś doradził konkretnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym taką możliwość to dodał bym jeszcze kawałek skałki lub trochę kulek, ceramiki czy czegokolwiek z ustabilizowanego działającego zbiornika, w którym kręcą się podobne peletki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używa właśnie tych peletek XL? Jak się sprawdzają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku ja je używam już od paru lat. Zaczęliśmy w poprzednim zbiorniku a teraz stosujemy również w nowym. Niedaleko Ciebie Radek w Rybniku również na nich jedzie. W średnio obciążonym zbiorniku są nawet optymalne i nie zwiększają zbytnio prac wokół zbiornika (jedynie raz w roku należy dołożyć pelletów do filtra których cały czas ubywa). Nie należy natomias się spodziewać że w zbiornikach skrajnie przeciążonych nagle sprowadzą nutrienty do niewykrywalnych poziomów (chyba że je również skrajnie przedawkować z ryzykiem dużych wahan no3 i pojewienia się glutów bakteryjnych w zbiorniku). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2021 o 10:15, sumka33 napisał:

Tomku ja je używam już od paru lat. Zaczęliśmy w poprzednim zbiorniku a teraz stosujemy również w nowym. Niedaleko Ciebie Radek w Rybniku również na nich jedzie. W średnio obciążonym zbiorniku są nawet optymalne i nie zwiększają zbytnio prac wokół zbiornika (jedynie raz w roku należy dołożyć pelletów do filtra których cały czas ubywa). Nie należy natomias się spodziewać że w zbiornikach skrajnie przeciążonych nagle sprowadzą nutrienty do niewykrywalnych poziomów (chyba że je również skrajnie przedawkować z ryzykiem dużych wahan no3 i pojewienia się glutów bakteryjnych w zbiorniku). 

Marek w jakim filtrze je trzymiesz? Duży przepływ potrzebują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tradycyjnym przepływowym DIY - kiedyś ktoś tu na forum je wykonywał i nam jeden zrobił. Ja mam przepływ ok 2000-3000 i przy takim nie odkłada się w srodku detrytus. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.