Skocz do zawartości
Nosaczpospolity

Montipora talerzowa - karmienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
teraz przez dwa tygodnie nie będzie mnie w domu. Ryby będą dokarmiane w dzień, ale pozostaje problem z montiporą, którą trzeba karmić po zgaszeniu światła. Niestety nikt kto dokarmia ryby nie będzie mógł przyjść w nocy dlatego pytam. Lepiej nie dokarmiać przez te dwa tygodnie czy lepiej zrobić to w dzień?
Z góry dziękuję za odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamienie montipory ?   po co ?  ja nigdy nie karmiłem montipor a rosną jak szalone  . zaczynam uważać że to chwast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic jej nie będzie

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

kamienie montipory ?   po co ?  ja nigdy nie karmiłem montipor a rosną jak szalone  . zaczynam uważać że to chwast.
Dokładnie,

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Nosaczpospolity napisał:

Witam, 
teraz przez dwa tygodnie nie będzie mnie w domu. Ryby będą dokarmiane w dzień, ale pozostaje problem z montiporą, którą trzeba karmić po zgaszeniu światła. Niestety nikt kto dokarmia ryby nie będzie mógł przyjść w nocy dlatego pytam. Lepiej nie dokarmiać przez te dwa tygodnie czy lepiej zrobić to w dzień?
Z góry dziękuję za odpowiedź 

Możesz się nie przejmować ;) Mógłbyś mieć problem w przypadku korali, które nie korzystają z fotosyntezy. A i to tylko w przypadku braku karmienia ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się karmi montiporę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Arek77 napisał:

A jak się karmi montiporę?

@Beti na pewno będzie wiedziała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Arek77 napisał:

A jak się karmi montiporę?

Nie karmi się jej w ogóle. Tzn. światło + to co ma normalnie w wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Raff 2020 napisał:

@Beti na pewno będzie wiedziała

@Raff 2020nie rób jaj :D

Dziennie wiadro robaków, rosną jak na drożdżach 

Jak startowałeś z akwarium to pisałeś na Pw o porady bo byłeś zielony i chciałeś się wzorować moim zbiornikiem, po roku drwisz ze mnie, sorry takie mam odczucia

bardzo nie ładnie, sorry nie mam 20lat, proszę Cię wyluzuj. 

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

…no i się doigrałem 

@Beti jeśli Cię w jakiś sposób uraziłem, to bardzo przepraszam. Nie mam zwyczaju drwić z osób, od których mogę się czegoś nauczyć.

No i nie chciałbym stracić możliwości uczestniczenia w tak zacnym gronie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Raff 2020 napisał:

…no i się doigrałem 

@Beti jeśli Cię w jakiś sposób uraziłem, to bardzo przepraszam. Nie mam zwyczaju drwić z osób, od których mogę się czegoś nauczyć.

No i nie chciałbym stracić możliwości uczestniczenia w tak zacnym gronie :)

Spoko  ;)

 

 

Jeśli chodzi o dobry przyrost montipory talerzowej to chyba najważniejsze światło, reszta na drugim planie.

Są akwaria co mimo światła nie chcą  zbytnio rosnąć a są takie jak mój że to chwast rośnie jak głupie, to tak jak xenia.

Wydaję się że światło powinno załatwić sprawę do końca, a jednak są zbiorniki co mają problemy z przyrostem tego chwastu. 

Ważna też istotą są parametry wody mikro makro jod itd na poziomie normalnym bez braków. 

Co jeszcze, w mojej obserwacji czerwona rośnie bardzo szybko, zielona wolniej a fluo jeszcze wolniej.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Talerzówki mają inaczej niż zwykłe digitaty. Trochę jak acry - długo nic nie rośnie, aż coś zaskakuje i potem rosną jak głupie, i ciężko się ich pozbyć, nawet skrobiąc skałę. Nie karmi się niczym. Dobra woda i światło, dużo światła lubią. Moja fioletowa talerzówka dop. od 2 mies. rośnie a akwa ma 21 mies. Myślę, że kwestia, który kolor szybciej rośnie zależy wyłącznie od widma i strumienia  światła jaki do nich dociera. Pozdr. tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, tomko napisał:

Myślę, że kwestia, który kolor szybciej rośnie zależy wyłącznie od widma i strumienia  światła jaki do nich dociera

To jak wytłumaczyć dwa kolory są obok siebie, a zielony rośnie 50% wolniej. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Beti napisał:

To jak wytłumaczyć dwa kolory są obok siebie, a zielony rośnie 50% wolniej. 

U mnie jest dokładnie tak samo. Czerwona idzie 2x szybciej. Też mam je koło siebie i mam porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Beti napisał:

To jak wytłumaczyć dwa kolory są obok siebie, a zielony rośnie 50% wolniej. 

Chodzi barwę światła które absorbują koralowce o różnych kolorach - widmo światła dla obu w waszym przypadku jest takie same. Jak masz więcej w widmie białego, czerwonego, pomarańczowego to lepiej będzie rosła czerwona. Jak masz dużo aktynicznego to przynajmniej w teorii powinna lepiej rosnąć zielona, fioletowa etc. Przynajmniej w teorii bo w praktyce bywa różnie i pewnie zależy to od wielu innych rzeczy. Trzeba by poeksperymentować suwakami kolorów ledów albo zmienić świetlówki. Pozdr., tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, tomko napisał:

Trzeba by poeksperymentować suwakami kolorów ledów albo zmienić świetlówki. Pozdr., tomko

Jeśli się posiada takowe lampy :D

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Beti napisał:

Jeśli się posiada takowe lampy :D

 

Ja tam nie będę kombinował, bo nie potrzebuje większych przyrostów monti. U mnie zielona talerzowa rośnie podobnie do czerwonej i też są jedna obok drugiej. Sumarycznie mam ok. 14-15k K  na suwaczkach i w świetlówkach, więc raczej na niebiesko, i obie są głęboko przy dnie w akwarium 70 cm H. W ramach ciekawostki napiszę że obok nich  stoi monti talerzowa odmiana zielono miętowa z Australii z JM, od początku (ponad rok) przyrosty zerowe. Więc kij wie o co tak naprawdę chodzi :D


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, tomko napisał:

W ramach ciekawostki napiszę że obok nich  stoi monti talerzowa odmiana zielono miętowa z Australii z JM, od początku (ponad rok) przyrosty zerowe. Więc kij wie o co tak naprawdę chodzi

No widzisz, coś w tym jest, zagadkowa sprawa :)ale pierw twierdziłeś ze światło, a ja uważam że nie tylko światło, może potrzebują większej cyrkulacji  lub mikro I makro etc... czas pokaże ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.