Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, kokomag napisał:

Ja Ci powiem tak ja jak swoją m pro przycedze to korale z akwarium chcą do lodówki, moc jest i w porównaniu do radionka obok ( w takim samym baniaku) lepiej mi rozświetla więc domniemam ze więcej "PAR" daje, co do tego maxspecta 500 to nie wypowiem się, nie mialem

Dlatego ostatecznie... prosze o opinie czy lepiej bedzie wybrac reef flare pro m czy maxspect rsx r5 200 ? Ktora z tych lamp bedzie lepsza, wiem ze pro m oswietlapole 90x60x60, a maxspect rsx ma tez ciemne pola, o czym czytalem na forum, roznica cenowa niewielka... prosze o opinie miedzy tymi dwoma lampami

Na trzmielu pisza ze pro m doswietla pole 90x60x60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci Kolego nie powie która masz wybrać i która będzie lepsza. Ja mam reff flarę i sobie chwale, a byłem sceptycznie nastawiony, ktoś inny Ci powie ze ma maxspecta i tez sobie chwali. obie będą dobre zapewne, jedyne co to reef flare to nowsza konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxspect sprawdzony mało awaryjny ale poświata wizualna pod fiolet wchodzi a reef flare np bardziej niebieska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge dodac od siebie ze mialem kiedys mjl 165  Maxspecta i samo sziatlo czy poswiata bardziej mi sie podobalo niz w radionie czy reef flare. Ale wszystko to ma sie podobac obsadzie a nie nam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, pj007 napisał:

Maxspect sprawdzony mało awaryjny ale poświata wizualna pod fiolet wchodzi a reef flare np bardziej niebieska

MJL 165 Regular czyli dotychczasowa - tak poświata fioletowa

MJL 165 Blue - no mam nadzieję, że już za kilka dni pojawi się na półkach sklepowych - poświata NIEBIESKA - testuje ją od kwietnia ubieglego roku. Wisi obok Maxspect Ethereal - mozna ustawić na obu lampach spójna barwę co mnie bardzo cieszy, poniewaz Ethereal byl do tej pory moją ulubioną lampa ze stajni Maxspect. Do MJL podchodziłem z dużym dystansem, ale po ponad roku czasu świecenia powiem tylko, że to bardzo dobra lampa, a liczę, że wersja BLUE to będzie hicior. 

15 godzin temu, Tomek1987 napisał:

Dlatego ostatecznie... prosze o opinie czy lepiej bedzie wybrac reef flare pro m czy maxspect rsx r5 200 ? Ktora z tych lamp bedzie lepsza, wiem ze pro m oswietlapole 90x60x60, a maxspect rsx ma tez ciemne pola, o czym czytalem na forum, roznica cenowa niewielka... prosze o opinie miedzy tymi dwoma lampami

Na trzmielu pisza ze pro m doswietla pole 90x60x60

RSX 200 doświetla do 120 cm jesli damy linki. Przy nóżkach to będzie 100-110cm max. 


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed godziną dostaliśmy info z celnego, że zwalniają towar. Także na dniach będziemy gotowi myślę z dystrybucją nowości

a tutaj można sobie poczytać i pooglądać ... http://csfrey.pl/lampa-mj-l165.html

http://csfrey.pl/images/5_kbjo8300.png 


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/53oD0XNhB7A taka ciekawostka


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak... minal miesiac, a ja wciaz nie wybralem lampy :D, roznica cenowa ktora jest do przyjecia 300-400 zl, maks na lampe 3400 wiec wybor pozostal miedzy 2x reef flare s, ktore doswietla powierzchnie 60x60 (koszt z uchwytami okolo 3400) lub maxspect rsx r5 200, lampa tansza chyba ze dokupie modul wifi wtedy wychodzi miniej wiecej to samo, dzwonilem do sklepu i oczywiscie kazdy zachwala nowe reef flare y tyle ze tu juz przy dwoch robi sie kwota ponad 4 k,co jest nie do przyjecia, pytanie czy ten poprzedni model jest tak bardzo gorszy od nowego? Jesli tak to dlaczego cena utrzymuje sie na poziomie 1350 pln? Moze przeciagniety ten temat ale kwoty powyzej 2500 warto przedyskutowac. W akwarium mam lpsy i miekkie, a efekt ma byc podkreslenie i wybarwienie oraz wzrost tych koralowcow... która bedzie lepszym wyborem ??

Maxspect mjl 165 blue x2 ?? f*ck... chyba nic nie kupie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Tomek1987 napisał:

Wiec tak... minal miesiac, a ja wciaz nie wybralem lampy :D, roznica cenowa ktora jest do przyjecia 300-400 zl, maks na lampe 3400 wiec wybor pozostal miedzy 2x reef flare s, ktore doswietla powierzchnie 60x60 (koszt z uchwytami okolo 3400) lub maxspect rsx r5 200, lampa tansza chyba ze dokupie modul wifi wtedy wychodzi miniej wiecej to samo, dzwonilem do sklepu i oczywiscie kazdy zachwala nowe reef flare y tyle ze tu juz przy dwoch robi sie kwota ponad 4 k,co jest nie do przyjecia, pytanie czy ten poprzedni model jest tak bardzo gorszy od nowego? Jesli tak to dlaczego cena utrzymuje sie na poziomie 1350 pln? Moze przeciagniety ten temat ale kwoty powyzej 2500 warto przedyskutowac. W akwarium mam lpsy i miekkie, a efekt ma byc podkreslenie i wybarwienie oraz wzrost tych koralowcow... która bedzie lepszym wyborem ??

Ciekawe porównanie.

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.