Skocz do zawartości
Mokry

Czy pomożecie w kupowaniu akwarium z sumpem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące zakupu akwarium morskiego(około 180l) z sumpem czy byście mogli mi doradzić i pomóc z kupnem sprzętu i ile to będzie kosztowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jaki sprzęt Ci chodzi ? Akwarium ? Czy pompy itp ?


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mokry napisał:

Witam, mam pytanie dotyczące zakupu akwarium morskiego(około 180l) z sumpem czy byście mogli mi doradzić i pomóc z kupnem sprzętu i ile to będzie kosztowało?

Najlepszym sposobem było by znalezienie kilku sklepów z akwarystyką morską (Google) I wysłanie zapytania o ofertę na takie akwarium wraz z zapytaniem o cenę.

To co Ci przyślą proponuję przedstawić tu na forum i wtedy podyskutujemy co warto a co nie warto kupić.

Każdy z forumowiczów ma inną wizję akwarium, jedni wolą sześciany, inni prostokąty, jedni chcą mieć las akropor, inni falujące miękasy. Niektórych stać na pompę obiegową za 3000, inni zadowolą się taką za 300-600 zł.

Za akwarium ok 200 l na nowym sprzęcie kupisz już za ok 3000 zł ale można i wydać 10000.

Można też kupić używany zestaw z życiem lub bez (patrz portale aukcyjne).

 

Ja na swoje akwa ok 400 l w obiegu na używanym sprzęcie, na start, wydałem ok 3500 zł. 

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o akwarium:
Osobiście nie polecam sklepów akwarystycznych. Ceny z kosmosu (2x droższe niż u szklarza).
Warto poszukać na olx coś używanego / cały zestaw. Cenowo można się dogadać.
Szklarz na olx weźmie Ci za takie akwarium 600zł (OptiWhite). Sump ze zwykłego szkła float wyniesie Cię 200zł. Dodatkowo można się dogadać z wywierceniem dziur pod sumpa i kominem. Koszt jakieś 150zł.

Sprzęt:
Pompa obiegowa z regulacją N-RMC 2000 - 284 zł
Grzałka Aquael 150 W - 105 zł
Cyrkulator JVP-120 - 35 zł x2 /  Lub coś z regulacją Aqua Nova NWM-4000 - 280 zł
Odpieniacz - tutaj się nie wypowiem bo nie znam się zbytnio
Lampa - odwieczny dylemat :) Każdy poleca co innego. Dzisiaj widziałem na OLX Pacific Sun Diuna t5 8x39w za 999 zł. Jedna z lepszych firm. Warto mieć zapas watów :) Możesz poszukać jest tego pełno. Ważne żebyś miał te 180-200 watów. Zależy co będziesz miał w akwa.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mokry napisał:

Witam, mam pytanie dotyczące zakupu akwarium morskiego(około 180l) z sumpem czy byście mogli mi doradzić i pomóc z kupnem sprzętu i ile to będzie kosztowało?

Pytanie, chcesz odpowiedź z czapy, czy sensowną? Jesli z czapy, to @Chrusciik Ci udzielił i temat zamkniety.

Jeśli zależy Ci na odwiedzi użytecznej, to podaj więcej danych - jakiego typu chcesz mieć zbiornik (mix, czy może jakiś profilowany np. sps lub glony - no co, różne sa gusta :) - nie krytykuję, ale to ważna informacja), następnie, czy myślałeś już o metodzie prowadzenia - filtracja i suplementacja, bo to wpływa na konstrukcję zbiornika. No i najważniejsze kwestie, na czym Ci zalezy - na tanim zestawie, czy bezkompromisowej jakości, jak bardzo czas się liczy? Wpisałeś w lokalizacje Irlandię, wybacz, ale raczej nie widzę sensu z zakupie na olx baniaka i transporcie do Irlandii... Czemu nie kupisz czegoś na miejscu? Napisz coś więcej...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mokry napisał:

Witam, mam pytanie dotyczące zakupu akwarium morskiego(około 180l) z sumpem czy byście mogli mi doradzić i pomóc z kupnem sprzętu i ile to będzie kosztowało?

Witaj. Oczywiście znajdą się ci co bezinteresownie pomogą. 

Oglądaj zbiorniki... analizuj... pytaj.  

Zaplanuj obsadę do niej dostosowuje się warunki np cyrkulację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.