Skocz do zawartości
janusz-pśl

Spektrofotometr w akwarium morskim

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w necie takie oto urządzenie spektofotometr AQUA PLUS+.

Z opisu producenta wygląda to wspaniale ale nie moge znaleść żadnych informacji, czy tego typu urządzenia nadają się do badania wody w akwarium morskim.

W związku z moim lenistwem przy badaniu wody i jak na razie braku decyzji o zakupie komputera do akwarium, zastanawiam się czy takie urządzenie usprawni mi proces wykonywania testów.

Czy macie jakieś doświadczenia z takimi urządzeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://diodeprobe.com/produkt/spektrofotometr-aqua-plus/

Tu masz link do opisu produktu. Facet na filmiku mówi, że urządzenie nadaje się do słonej wody, ale patrząc na zakres pomiarowy (np pH od 6 do 7,6, PO4 od 0,1 do 1,5 czy niski zakres pomiaru Ca I Mg  od 1 do 50 ppm) będzie nieprzydatny...no chyba, że będziesz się bawił w rozcieńczenia.

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik widziałem wcześniej. Film reklamowy to film reklamowy a sprawdzenie w rzeczywistości to inna bajka.

Dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

widziałem głównie negatywne opinie o tym produkcie na FB. Pytanie czy to się w ogóle nadaje do wody morskiej?

Zoolek wypuścił nowy fotometr, również z opcja morska.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, arrowb napisał:

Hej,

widziałem głównie negatywne opinie o tym produkcie na FB. Pytanie czy to się w ogóle nadaje do wody morskiej?

Zoolek wypuścił nowy fotometr, również z opcja morska.

Wygląda ciekawie, spory zakres mierzonych parametrów, cena za komplet ok 2000 pln nie jest jakaś zaporowa, ale nadal wole zestaw hanek - ma dla mnie dwie zalety - modele sprawdzone i porządnie przetestowane, no i mogę robić wszystkie pomiary na raz, to znaczy, kH, fosfor i azot zajmują mi ok 7 minut maksymalnie, w tym czasie również sprawdzam zasolenie i robię ewentualne korekty reaktora i odpieniacza.

Ale urządzenie samo w sobie ciekawe, może w przyszłości się skuszę, zwłaszcza jak rozszerzą zakres badanych pierwiastków.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.