Skocz do zawartości
Luca197

Tunze 3181 Reaktor glonów

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy pytanie odnośnie tego reaktora. Czy ktoś go ma lub miał lub znał kogoś kto takowy posiadał. Jak działa, czy wart jest swojej ceny, czy robi robotę. Co jeżeli chodzi, o obsługę itd.

Pytam, bo właśnie dzisiaj  go kupiłem, a ciężko, o jakieś opinie.

Z góry będę wdzięczny za jakieś opinie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kokomag napisał:

To najpierw kupiłeś a dopiero pytasz o opinie? 

:thumbup: fakt... Ja zanim coś kupię to przekopie masę tematów na forum na dany sprzęt.

Może napisz jakie masz akwa i w jakim celu kupiłeś ten reaktor. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, kokomag napisał:

To najpierw kupiłeś a dopiero pytasz o opinie? 

Tak właśnie.

21 minut temu, Chrusciik napisał:

:thumbup: fakt... Ja zanim coś kupię to przekopie masę tematów na forum na dany sprzęt.

Może napisz jakie masz akwa i w jakim celu kupiłeś ten reaktor. 

Nie widzę sensu w tym aby opisywać moje akwarium, podawać parametry i wjakim celu kupiłem reaktor jak również nie piszę, że potrzebuje pomocy z moim akwarium lub parametrami, pytanie brzmiało INACZEJ !. Każdy wie do czego służy Reaktor glonowy. Zadałem konkretne pytanie i grzecznie poprosiłem, o opinie, a jeżeli nie masz nic do powiedzenia w tej kwestii po prostu nie zaśmiecaj mi tutaj i daruj sobie durne pisanie.

Edytowane przez Luca197 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Luca197 napisał:

Czy ktoś go ma lub miał lub znał kogoś kto takowy posiadał. Jak działa, czy wart jest swojej ceny, czy robi robotę

Widziałem system w którym chodził, Właściciel miał zbiornik nastawiony na zoantusy, ponad 500l wody w systemie, chyba nawet jest na forum, może się odezwie i napisze. Ja wtedy miałem refugium w sumpie, porównywaliśmy wady i zalety. Zasadniczo, u mnie był szybszy przyrost i glony były bardziej zbite, grubsze, niż te które widziałem w reaktorze. Z tego co pamiętam, właściciel znacznie ograniczył przepływ wody, bo z tego co mówił, pralka nie służyła ich wzrostowi. Dodatkowo w takim filtrze nie było żadnego życia poza glonami, natomiast w sumpie czy nawet w filtrach Twistmana czy AF nie ma problemu z utrzymaniem kiełży czy innego drobiazgu.

Osobiście nie brał bym go, zarówno z uwagi na powyższe, jak również na gabaryty czy konstrukcję.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dale napisał:

Widziałem system w którym chodził, Właściciel miał zbiornik nastawiony na zoantusy, ponad 500l wody w systemie, chyba nawet jest na forum, może się odezwie i napisze. Ja wtedy miałem refugium w sumpie, porównywaliśmy wady i zalety. Zasadniczo, u mnie był szybszy przyrost i glony były bardziej zbite, grubsze, niż te które widziałem w reaktorze. Z tego co pamiętam, właściciel znacznie ograniczył przepływ wody, bo z tego co mówił, pralka nie służyła ich wzrostowi. Dodatkowo w takim filtrze nie było żadnego życia poza glonami, natomiast w sumpie czy nawet w filtrach Twistmana czy AF nie ma problemu z utrzymaniem kiełży czy innego drobiazgu.

Osobiście nie brał bym go, zarówno z uwagi na powyższe, jak również na gabaryty czy konstrukcję.

Dziękuję za informację mam nadzieję, że jeszcze koś się wypowie. Dużo jest filmików odnośnie tego reaktora, ale ciężko znaleźć jakieś opinie kogoś kto już go posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Luca197 napisał:

Tak właśnie.

Nie widzę sensu w tym aby opisywać moje akwarium, podawać parametry i wjakim celu kupiłem reaktor jak również nie piszę, że potrzebuje pomocy z moim akwarium lub parametrami, pytanie brzmiało INACZEJ !. Każdy wie do czego służy Reaktor glonowy. Zadałem konkretne pytanie i grzecznie poprosiłem, o opinie, a jeżeli nie masz nic do powiedzenia w tej kwestii po prostu nie zaśmiecaj mi tutaj i daruj sobie durne pisanie.

No właśnie... każdy wie do czego służy reaktor glonowy. Dlatego pytanie było proste ?
Kupiłem reaktor bo:
- nie mam SUMPa
- chcę poprawić stabilność wody
- mam problem z azotanami

blaaa blaaa blaaa..... 

"Kupiłem wczoraj Golfa III i proszę o opinię czy się nada rajdy przełajowe..." 
Głupie pytanie głupia odpowiedź :clowning

 

stop_agresji.png


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIS, Panowie PIS…

LOVE AND PEACE :heart: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Chrusciik napisał:

No właśnie... każdy wie do czego służy reaktor glonowy. Dlatego pytanie było proste ?
Kupiłem reaktor bo:
- nie mam SUMPa
- chcę poprawić stabilność wody
- mam problem z azotanami

blaaa blaaa blaaa..... 

"Kupiłem wczoraj Golfa III i proszę o opinię czy się nada rajdy przełajowe..." 
Głupie pytanie głupia odpowiedź :clowning

 

stop_agresji.png

Jak już wcześniej napisałem jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i odpowiedzieć na moje pytanie to proszę omijaj ten wątek z daleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Luca197 napisał:

Jak już wcześniej napisałem jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i odpowiedzieć na moje pytanie to proszę omijaj ten wątek z daleka.

Kultura kolego... kultura ;) 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Chrusciik napisał:

No właśnie... każdy wie do czego służy reaktor glonowy. Dlatego pytanie było proste ?
Kupiłem reaktor bo:
- nie mam SUMPa
- chcę poprawić stabilność wody
- mam problem z azotanami

blaaa blaaa blaaa..... 

"Kupiłem wczoraj Golfa III i proszę o opinię czy się nada rajdy przełajowe..." 
Głupie pytanie głupia odpowiedź 

Ale nie bardzo rozumiem o co ta spinka jest? Że dostałeś po łapach? No ja rozumiem Autora tematu, zapytał o opinie dotyczące reaktora, a nie o filozoficzne rozważania na temat jego sensu istnienia w systemie. Fakt, więcej wniesie pytanie o opinie przed zakupem, no ale jak kupił juz tego Golfa, to musi z nim żyć... prawda?

Poza tym nie znalazłem nigdzie nawiązań golf--->rajdy przełajowe, znaczy tłumacząc na nasze filtr tunze---->SPS hi-end, więc nie uciekaj w demagogię, bo i znaczek nie pomoże :) Ale nie przejmuj się, też taki byłem, na szczęście wyrosłem z tego :), więc i Ty pewnie za jakiś czas podejdziesz z dystansem i uśmiechem do tej sytuacji :)

2 godziny temu, Luca197 napisał:

mam nadzieję, że jeszcze koś się wypowie. Dużo jest filmików odnośnie tego reaktora, ale ciężko znaleźć jakieś opinie kogoś kto już go posiada.

Obawiam się że może być niewielu użytkowników u Nas, ten sprzęt jest bardziej popularny na zachodzie Europy i w Stanach. Moim zdaniem wynika to z kiepskiego stosunku ceny do całokształtu. Bo o ile jakość jest lepsza niż typowa chińszczyzna, o tyle wymagania co do miejsca, sposób działania i rozwiązania konstrukcyjne nie są zbyt optymalne. Ale chętnie dowiem się jak wpływa on na redukcję nutrientów w systemie, fajnie też jak byś robił co jakiś czas ICP, bo ciekaw jestem jak w takim systemie mikroelementy są konsumowane po dołożeniu tego typu reaktora.

1 minutę temu, Chrusciik napisał:

Kultura kolego... kultura ;) 

No nie przeginaj Kolego, bo stracę sympatię, wpadasz w czyjś wątek, piszesz od czapy i jeszcze pouczasz o kulturze jak Ci uwagę zwracają?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


:czapkizgłów:)

Edytowane przez Chrusciik (wyświetl historię edycji)

Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dale napisał:

Ale nie bardzo rozumiem o co ta spinka jest? Że dostałeś po łapach? No ja rozumiem Autora tematu, zapytał o opinie dotyczące reaktora, a nie o filozoficzne rozważania na temat jego sensu istnienia w systemie. Fakt, więcej wniesie pytanie o opinie przed zakupem, no ale jak kupił juz tego Golfa, to musi z nim żyć... prawda?

Poza tym nie znalazłem nigdzie nawiązań golf--->rajdy przełajowe, znaczy tłumacząc na nasze filtr tunze---->SPS hi-end, więc nie uciekaj w demagogię, bo i znaczek nie pomoże :) Ale nie przejmuj się, też taki byłem, na szczęście wyrosłem z tego :), więc i Ty pewnie za jakiś czas podejdziesz z dystansem i uśmiechem do tej sytuacji :)

Obawiam się że może być niewielu użytkowników u Nas, ten sprzęt jest bardziej popularny na zachodzie Europy i w Stanach. Moim zdaniem wynika to z kiepskiego stosunku ceny do całokształtu. Bo o ile jakość jest lepsza niż typowa chińszczyzna, o tyle wymagania co do miejsca, sposób działania i rozwiązania konstrukcyjne nie są zbyt optymalne. Ale chętnie dowiem się jak wpływa on na redukcję nutrientów w systemie, fajnie też jak byś robił co jakiś czas ICP, bo ciekaw jestem jak w takim systemie mikroelementy są konsumowane po dołożeniu tego typu reaktora.

No nie przeginaj Kolego, bo stracę sympatię, wpadasz w czyjś wątek, piszesz od czapy i jeszcze pouczasz o kulturze jak Ci uwagę zwracają?

Jeżeli chodzi, o ten reaktor fakt jest dość drogi, a kupiłem go ponieważ chciałem go kupić jak również oglądałem wiele filmików odnośnie tego reaktora. Nie mieszkam w Polsce i dlatego chcę uzyskać opinię kogoś kto taki z tego forum posiada lub zna kogoś kto również taki posiada i jakąś opinie, o tym sprzęcie swoją ma, nie kupiłem czegoś, o czym nie czytałem lub jak wcześniej napisałem chociaż nie oglądałem na jego temat . I jak najbardziej jak tylko go dostanę i zobaczę jak to wszystko wygląda moją i jak to pracuje, opinią się podzielę.

8 godzin temu, Chrusciik napisał:

No właśnie... każdy wie do czego służy reaktor glonowy. Dlatego pytanie było proste ?
Kupiłem reaktor bo:
- nie mam SUMPa
- chcę poprawić stabilność wody
- mam problem z azotanami

blaaa blaaa blaaa..... 

"Kupiłem wczoraj Golfa III i proszę o opinię czy się nada rajdy przełajowe..." 
Głupie pytanie głupia odpowiedź :clowning

 

stop_agresji.png

Jak już wcześniej napisałem jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i odpowiedzieć na moje pytanie to proszę omijaj ten wątek z daleka.

Edytowane przez Luca197 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z całym szacunkiem zadam również proste pytanie po co pytać o sprzęt  jeśli już go kupiłeś? po co Ci teraz opinie ludzi? podłączaj i niech działa sam zaobserwujesz jak się będzie spisywał. ja tam nie jestem długo użytkownikiem forum, ale tematów już widziałem w h.....j.  typu "Koledzy kupiłem i nie wiem czy to dobry sprzęt" i jak najbardziej podpisuje się pod postami Kolegi Chruscika, 

Odnośnie reaktora mialem 7 miesięcy po 3 padło światło, po 7 rozszczelniła się pokrywa. Kupiony nowy. 
 

ps. Nie doczytałem że nie masz go jeszcze w łapskach.  

Edytowane przez kokomag (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie doszedł mi reaktor już odpalony, glony wsadzone mam tylko pytanie jak długo to świecić ? Czy przy karmieniu ryb wyłączać reaktor ? I mniej więcej jak szybko powinno się to kręcić ? Ma być jak w pralce czy troszkę wolniej. Pytam, bo tooj w sumie pierwszy reaktor jest a nigdzie w sumie nie jest opisane tak dokładnie co i jak. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Luca197 napisał:

Wreszcie doszedł mi reaktor już odpalony, glony wsadzone mam tylko pytanie jak długo to świecić ?

Zazwyczaj reaktor świeci się zamiennie do oświetlenia w akwarium, czyli głównie w nocy, co ma stabilizować pH. Czas świecenia ja uzależniam od parametrów NO3 I PO4 - jak mam niskie to ok 8-12 godz. Jak wyższe to 12-16 godz. Choć znam takich co świecą non stop.

Jeśli chodzi i przepływ wody..... jeśli chcesz aby reaktor był również siedliskiem drobnego życia to ustawiasz wolniejszy przepływ ( tak aby przy przy przyglądaniu się z bliska było widoczne delikatne poruszanie się małych gałązek glonów. Jeśli nie zależy Ci na drobnym życiu pomiędzy gałazkami glonów to przeplyw ustawiasz tak aby lekki ruch większych gałązek glonów było widać z daleka.

A jeśli chodzi o wyłączanie reaktora podczas karmienia..... wg mnie nie ma sensu tego robić.... reaktor/refugium i tak powinno być umieszczone za wstępną filtracją mechaniczną więc o przedostaniu się do niego większej ilości, pokarmu nie powinno być mowy.

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Arek77 napisał:

Zazwyczaj reaktor świeci się zamiennie do oświetlenia w akwarium, czyli głównie w nocy, co ma stabilizować pH. Czas świecenia ja uzależniam od parametrów NO3 I PO4 - jak mam niskie to ok 8-12 godz. Jak wyższe to 12-16 godz. Choć znam takich co świecą non stop.

Jeśli chodzi i przepływ wody..... jeśli chcesz aby reaktor był również siedliskiem drobnego życia to ustawiasz wolniejszy przepływ ( tak aby przy przy przyglądaniu się z bliska było widoczne delikatne poruszanie się małych gałązek glonów. Jeśli nie zależy Ci na drobnym życiu pomiędzy gałazkami glonów to przeplyw ustawiasz tak aby lekki ruch większych gałązek glonów było widać z daleka.

A jeśli chodzi o wyłączanie reaktora podczas karmienia..... wg mnie nie ma sensu tego robić.... reaktor/refugium i tak powinno być umieszczone za wstępną filtracją mechaniczną więc o przedostaniu się do niego większej ilości, pokarmu nie powinno być mowy.

Super, dziękuję za odp. Pytałem, o oświetlenie, bo chwilowo świece 9 H i nigdzie nie mogłem znaleźć jak długo, ale Twoja odpowiedź całkowicie wszystko i klarownie wyjaśnia.

Dziękuję serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.