Skocz do zawartości
REEFEK

Dopadło i mnie cyjano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje  waszej pomocy 

Dopadło mnie cyjano 

Zaczęło się to od zmiany oświetlenia z ledow na hybryde ati ( to był tylko zapalnik)

Zbiornik  ma ok 6 miesięcy po przesiadce  i od tego momentu  

Po4 0 no3 zeszło z 10 do 2-5 i się utrzymuje 

 

Po4 dozuje codziennie  i po 2/3 h robie test  hanna 713 pokazuje 0

Kh 7.7

Ca 420

Mg 1350

Ryb mam dużo korali też (dam linka do filmu na koncu)

Karmie na przemian suchym i mrozonkami 3 razy dziennie  plus nori

W sumpie  zywa skala z poprzedniego  akwarium ok 3kg odpieniacz 1kg kulek maxspect

Uv 18w leci 24h(jak leje bakterie I fito wylaczam)

Cyrkulacja  2x jebao slw 30 lecą na 50%( jedna pompa jest ruchoma zmienia położenie prawo lewo)

Pompa obiegowa  jebao DCP-8000  leci na 95% także Cyrkulacja  jest moim  zdaniem  ok

Codziennie  przedmuchuje skale pipeta czekam aż zleci na wate,wate zmieniam i leje fito 

Balling  jakiego używam to fauna marin Balling light, nic więcej  nie leje czasem jak mi się wspomni jod 

Swiece 10 h na pełnej mocy 12 łącznie 

 

Zamowilem dzis korallenzucht cyanoclean i coral snow, bo jest tego dziadostwa coraz więcej 

I teraz moje pytanie  co mogę jeszcze  zrobić lac codziennie  bakterie (special blend)

Robić podmiany nie robić?

Akwarium mam ogólnie  3 lata i jeszcze  nigdy nie miałem cyjano dlatego  taka panika 

Nie chce chemiclena I innego badziewia,chyba że na prawdę  nie będzie wyjścia 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, ilarios napisał:

Dlaczego twierdzisz że chemiclean to badziewie?

 

Tak mi się napisało nie chce używać tego typu produktów,moim zdaniem zawsze  są jakieś skutki uboczne jak nie odrazu to wychodza po czasie ale to moje zdanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo przyszlo samo pojdzie. Ja uzywalem blue life red rx i spisalo sie wysmienicie zadnych strat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, kokomag napisał:

 

Samo przyszlo samo pojdzie

 

Też, tak myślę 

U mnie całe dno pokryło się grubym fioletowym kożuchem. Zmniejszyłem dzienne porcje żarcia o połowę i po miesiącu odeszło.

Nic nie odsysałem, tylko obserwowałem, co by szkód wśród korali nie robiło. Jakby na to spojżeć przychylnym okiem, to całkiem ciekawa bakteria, taki naturalny absorber popełnianych przez nas błędów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Raff 2020 napisał:

Też, tak myślę 

U mnie całe dno pokryło się grubym fioletowym kożuchem. Zmniejszyłem dzienne porcje żarcia o połowę i po miesiącu odeszło.

Nic nie odsysałem, tylko obserwowałem, co by szkód wśród korali nie robiło. Jakby na to spojżeć przychylnym okiem, to całkiem ciekawa bakteria, taki naturalny absorber popełnianych przez nas błędów 

Problem w tym że u mnie nie ma co absorbować  heh bo po4 0 no3 2-5 więc jest mega nisko a na piachu ma najmniej na skalach jest sporo i zaczyna mi korale zajmować  także zostawić i czekać w moim wypadku nie wchodzi w gre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, REEFEK napisał:

Po4 dozuje codziennie  i po 2/3 h robie test  hanna 713 pokazuje 0

Tu mnie trochę zdziwiłeś , bo skoro dozujesz i mierzysz , to dawkę powinieneś znaleść , tylko nie mierzenie po godzinie tylko na drugi trzeci dzień . Te dawki co lejesz są małe i znikają w mgnieniu oka . Mam glony w baniaku i wiem co pisze , bo jak bym lał tak jak ty to dawno by padły . Na filmiku wcale nie jest źle , ładny baniak . Ile lejesz fito ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, REEFEK napisał:

Problem w tym że u mnie nie ma co absorbować  heh bo po4 0 no3 2-5 więc jest mega nisko a na piachu ma najmniej na skalach jest sporo i zaczyna mi korale zajmować  także zostawić i czekać w moim wypadku nie wchodzi w gre

Nie walczyłbym z cyjano, tylko z przyczyną powstania.

To, o czym pisze @Ariel ma sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ariel napisał:

Tu mnie trochę zdziwiłeś , bo skoro dozujesz i mierzysz , to dawkę powinieneś znaleść , tylko nie mierzenie po godzinie tylko na drugi trzeci dzień . Te dawki co lejesz są małe i znikają w mgnieniu oka . Mam glony w baniaku i wiem co pisze , bo jak bym lał tak jak ty to dawno by padły . Na filmiku wcale nie jest źle , ładny baniak . Ile lejesz fito ? 

300ml na dobę fito idzie 

Na chwilę  obecną dozuje 15ml grotech phosphat plus  dawka na moje akwarium  to 9ml

Juz ostatnio myslalem  ze hanna jest zepsutą ale mierzyłem w drugim  akwarium  z ukwialami I pokazywała 0.04

No nic podniosę dawkę o 2-3 ml i zobaczę 

Bo kurde  goniopory mi marudzą  reszta korali ma się dobrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Ariel napisał:

Tu mnie trochę zdziwiłeś , bo skoro dozujesz i mierzysz , to dawkę powinieneś znaleść , tylko nie mierzenie po godzinie tylko na drugi trzeci dzień . Te dawki co lejesz są małe i znikają w mgnieniu oka . Mam glony w baniaku i wiem co pisze , bo jak bym lał tak jak ty to dawno by padły . Na filmiku wcale nie jest źle , ładny baniak . Ile lejesz fito ? 

Jedyne co mi podniosło po4 to reef roids do 0.02 i na drugi dzień było już 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ dawkę dzienną jeśli dozujesz przez pompę to nie jest to problem . Ja u siebie praktycznie korali nie mam , tylko glony . Ale to co producent pisze na opakowaniu to takie zabezpieczenie , by od czegoś zacząć i nie przesadzić przy średnio obsadzonym baniaku . Startowałem z 9l siporaxu i małą ilością glonów i 5 rybami i nic nie musiałem dozować . Teraz mam dużo glonów i 2 l siporaxu i jak nie dożyje ATI N i P to bym miał same zera . No3 z 25 spada do zera w dobę Po4 tak samo fito leje stężone 180ml a czasami wleje 0,5l na raz jak czyszczę pojemnik . 
Masz dużą masę korali i dobrą filtrację , baniak ma 6 miesięcy bo przenosiłeś teraz masz nowe światło . Moim zdaniem zbiornik potrzebuje jeszcze trochę czasu . Zwiększ dawkę grotecha i nie mierz co trochę , tylko co 24 lub nawet 48h . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Ariel napisał:

Zwiększ dawkę dzienną jeśli dozujesz przez pompę to nie jest to problem . Ja u siebie praktycznie korali nie mam , tylko glony . Ale to co producent pisze na opakowaniu to takie zabezpieczenie , by od czegoś zacząć i nie przesadzić przy średnio obsadzonym baniaku . Startowałem z 9l siporaxu i małą ilością glonów i 5 rybami i nic nie musiałem dozować . Teraz mam dużo glonów i 2 l siporaxu i jak nie dożyje ATI N i P to bym miał same zera . No3 z 25 spada do zera w dobę Po4 tak samo fito leje stężone 180ml a czasami wleje 0,5l na raz jak czyszczę pojemnik . 
Masz dużą masę korali i dobrą filtrację , baniak ma 6 miesięcy bo przenosiłeś teraz masz nowe światło . Moim zdaniem zbiornik potrzebuje jeszcze trochę czasu . Zwiększ dawkę grotecha i nie mierz co trochę , tylko co 24 lub nawet 48h . 

Tak zrobię dzięki za rady 

Najgorsze jest to że w kwietniu  się przeprowadzam i znowu wszystko  od nowa :o

Godzinę temu, Ariel napisał:

Zwiększ dawkę dzienną jeśli dozujesz przez pompę to nie jest to problem . Ja u siebie praktycznie korali nie mam , tylko glony . Ale to co producent pisze na opakowaniu to takie zabezpieczenie , by od czegoś zacząć i nie przesadzić przy średnio obsadzonym baniaku . Startowałem z 9l siporaxu i małą ilością glonów i 5 rybami i nic nie musiałem dozować . Teraz mam dużo glonów i 2 l siporaxu i jak nie dożyje ATI N i P to bym miał same zera . No3 z 25 spada do zera w dobę Po4 tak samo fito leje stężone 180ml a czasami wleje 0,5l na raz jak czyszczę pojemnik . 
Masz dużą masę korali i dobrą filtrację , baniak ma 6 miesięcy bo przenosiłeś teraz masz nowe światło . Moim zdaniem zbiornik potrzebuje jeszcze trochę czasu . Zwiększ dawkę grotecha i nie mierz co trochę , tylko co 24 lub nawet 48h . 

Tak zrobię dzięki za rady 

Najgorsze jest to że w kwietniu  się przeprowadzam i znowu wszystko  od nowa :o

Film z dzisiaj normalnie jest więcej cyjano ale to dopiero wieczorem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat

Też mam problem z cyjano + brązowy nalot(chyba nie krzemiany) i nie mam pojęcia co mam zrobić żeby się jego pozbyć

Akwa założone w 09.2020 r., 91l(45x45x45) lampa reef flare pro, parametry 1.026, no3  - 2,5 , po4 - 0 (badane salifertem i potwierdzone w akwarystycznym na Hance), ca 420, mg 1650 , kh - 8,5

Obsada :korale+ 2 błazenki, doktorek, midas, gramma loretto, krewetka, globulus.

podmiany raz na m-c . 

Miesiąc temu poddałem się i zastosowałem chemiclean, po trzech dniach wszystko ładnie zeszło, obecnie od tygodnia znowu z tym dziadostwem walczę - odsysam, leje bakterie(śmierdziele, nit out 2, stability wszystkiego po trochę +NO3po4x 2mml).Może mi ktoś podpowiedzieć co mam zrobić - sam już nie wiem czy lanie bakterii jest ok,- bo się wyzerują parametry , czy powinienem zwiększyć po4, jak tak to czym?

 

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mogłem zauważyć przez dwa lata obecności na tym forum to problem brązowych glonów, w mniej lub bardziej dojrzałych akwariach, pojawia się głównie w okresie zimowym. Czy nie jest to związane ze zwiększoną ilością CO2 w wodzie w okresie kiedy mniej wietrzymy mieszkania? Nawet przy prawidłowym pH(pow. 8.0) i wężyku za oknem i tak akwa  "oddycha" całą powierzchnią wody. Większa ilość CO2 sprzyja rozwojowi glonów i bakterii fotosyntetyzujących. Trzeba ten okres po prostu przeczekać i pilnować aby glony nie "wlazły" na korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PH 7.8-  nie bardzo mam jak ściągnąć szybę u gory bo mam Ryby co lubią skakać. Jak można podwyzszyc ph? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jano79 napisał:

PH 7.8-  nie bardzo mam jak ściągnąć szybę u gory bo mam Ryby co lubią skakać. Jak można podwyzszyc ph? 

Jaką metodą prowadzisz zbiornik? Balling?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię podmianki tak jak pisałem solą af probiotic reef salt dozuje raz w tygodniu af component ABC po4mml i mam ca i kh w butelkach z sklepu morskiego. Dodatkowo af amino i vitallity po kropelce 2x w tygodniu. Zużycie Ca i mg mam znikome, tak naprawdę mam problem żeby zbic MG. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.