Skocz do zawartości
drogba_37

Cyrkulator na szybę 2cm

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w doborze cyrkulatora na szybę o grubości 2cm (dokładnie to akryl) , jedyne co udało mi się znaleźć to Jebao SOW-20, ale i tam jest na szybę max 1,9cm. Boję się że u mnie może nie załapać a potrzebuje 2 sztuki. W stanach 80% to akrylowe zbiorniki o grubościach ponad 2cm i tam cyrkulatory śmigaja aż miło, a ja, pierdoła?? nie moge nic znalezc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnesy do pomp Tunze 6065.520 magnes mocujący pompy cyrkulacyjne tunze na szybach do 20mm.

Magnes wzmacniający do Maxspect Gyre XF-350 i odpowiednie do mniejszych. Dokładniejszej opinii jak to działa i jak się mocuje możesz zasięgnąć u jednego ze sponsorów forum. Ale umożliwia zamocowanie gyre na szybie 30mm co dawało by ci zapas. Z drugiej strony XF-350 wisi u mnie na 18mm i nie widzę aby miała z tego powodu trudności podejrzewam że te 2mm nie zrobią jej wielkiej różnicy. Ale tu o podejście praktyczne zapytaj @luft

Dawno temu stosowane pompy mover miały mocowanie w postaci wieszaka...

To z rozwiązań oryginalnych przychodzi w pierwszej kolejności do głowy. Z patentów DIY czyścik Aquamedic Mega Mag 3  i doklejony cyrkulator... Tego magnesu to chyba nie urwie żadna pompa cyrkulacyjna. Tylko ostrożnie z palcami. DIY to również magnes neodymowy zatopiony w żywicy bądź innym tworzywie zamykającym szczelnie wewnętrzną część.
 

 

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem informację od jednego z użytkowników że SOW-20 bez problemu działa na szybie 20mm. Ale temat wciąż otwarty

@chwialek

Dzięki za info o czyściku Mega Mag ;) Nie wiedziałem o jego istnieniu.... korzystał ktoś z ver 2 albo 3 ?? :o

Ja od lat używam Flipper -MAX 24mm i myślałem że nic lepszego nie ma, a tu proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

na dole strony http://csfrey.pl/gyre.html jest ładna tabelka gdzie mozna zobaczyc jakie cyrkulatory do jakiej grubosci trzymaja

XF350 20mm (przy wzmocnieniu ktore wklada sie do wody zwieksza do 25mm grubosci sciany zbiornika)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.