Skocz do zawartości
Wojdl

Pożyteczne rybcie do 105 l

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Wojdl napisał:

@Chrusciik wysłałbyś zdjęcie aplikacji albo ją podlinkował ?  Nmg znaleźć (mam androida)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nhn.android.band

 

Grupa: coralz Poland

 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek77 napisał:

Poczytaj i pooglądaj filmiki z tą rybką: Discordipinna greissinggeri.

Może nie jest za specjalnie pożyteczna, ale ciekawa do obserwacji.

 

Godzinę temu, Wojdl napisał:

@Arek77 Panie czemu ona taka tania ? :clowning

Piękna mała rybka , z zajefajnym kształcie . Popatrzyć trzeba na żółtka ile kosztował 4 lata temu i dziś :ph34r: . Proponuje zastanowić się ile jesteśmy w stanie zapłacić za nasze pupile , bo założę się z wami o flaszkę , że zapłacicie więcej :googleye . Dla sprostowania , szukałem jednego miękkiego i przez 8 miesięcy nie znalazłem . Jak się pojawił kosztował 250€ i było z niego 30 szczepek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałbym dwa błazny plus ukwiał-rybcie nie do zdarcia;) widok zasiedlonego ukwiału bezcenny.

Jeszcze mógłbym pokusić się na: Pterapogon kauderni, jakiegoś ślizga i może gobiodona.  Zresztą sam szukam obsady ale do zbiorniczka mniejszego bo tylko 60 l. Ale tak jak pisali koledzy wyżej to poprawiłbym ułożenie skały i zainwestował w lampę. Pierwsze akwarium kostkę 42 l też prowadziłem na aquel i było bez szału. Późnie reefmaxa początkowo również na aquelu aż przesiadłem się na maxspecta z t5 i był to strzał w dzięsiatkę. Nową kroplę też postawiłem na podobnym zestawie.

Jeżeli chodzi o zakup życia to nigdy nie zawiodłem się na Jadwidze Morskiej, Seafrags.

Dołożylbym jeszcze drugi filtr np tidala 110- mega sprzęt i ta pojemność. Nie mogę również zapomnieć o automatycznej dolewce. Dla mnie drugie po oświetleniu najważniejsze urządzenie.

 

Edytowane przez natan2012
poprawa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, natan2012 napisał:

Osobiście wybrałbym dwa błazny plus ukwiał-rybcie nie do zdarcia;) widok zasiedlonego ukwiału bezcenny.

 

Nie będę ukrywał , bo uwielbiam ukwiały . Zabezpieczyć pompy na początku przy quadri , albo brać dywanowe i rybcie do nich dostosowane . Jak będzie ktoś zainteresowany to mogę temat założyć. 
Trochę glonów na start nie zaszkodzi , a jeśli będzie zainteresowanie , to baniak będzie trzeba mocno obciążyć :clapping

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się już poprawiać jednego kolegi ale muszę dodać - ani cinthus ani biocellatus to nie są babki kopiące tylko symbiotyczne ( krewetka kopie norki a babka tylko jej pilnuje ).

W akwarium pełnią rolę raczej ozdobną niż pożyteczną. 

Mandaryn jedzący glony......... ehhhhh


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@montymick a jakiegoś konika morskiego mogę dodać, czy za małe akwarium, a jak tak to jakiego ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wojdl napisał:

@montymick a jakiegoś konika morskiego mogę dodać, czy za małe akwarium, a jak tak to jakiego ?

 

Kolego poczytaj lepiej dział dla początkujących bo widzę niezbyt poważne podejście do tematu- koniki to zwierzaki dla doświadczonych akwarystów. Wymagają specjalnego zbiornika, mocnej filtracji i żywienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@natan2012 Dobra na razie zostanę przy rybach i miękkasach.  Mógłbym jakiś kontakt do Ciebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Wojdl napisał:

@natan2012 Dobra na razie zostanę przy rybach i miękkasach.  Mógłbym jakiś kontakt do Ciebie ?

pisz na priv chętnie pomogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.