Skocz do zawartości
dadario

Pompa perystaltyczna ciągłego dzialania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie o sprzęt. Pompa perystaltyczna do ciągłego podawania dodatków w naszych zbiornikach. Jaka i dlaczego. 

Z krajowych producentów tylko Aqua Trend ma swojego milestona. Poza tym wielka pustka.

Na świecie jest Ecotech Versa (w Europie niedostępna w sprzedaży niestety), Kamoer X1 pro T, Kamoer  FX. 

CO Wy użytkownicy możecie polecić. 

a może to tylko zbędny luksus?

 

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CalcFeder PRO pracujący w trybie StandAlone - nie obsługuje wtedy czujnika optycznego i elektrozaworu - a dozowanie od 50ml do 7 litrów na dobę.

Oprócz tego oczywiście może pracować jako sterownik reaktora wapnia - ale tego nie potrzebujesz..

https://pacific-sun.eu/shop/dosing-stations/calcfeeder-pro-controler/


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek zwracam honor, o tej pompie zapomniałem, jakoś w pamięci mam ją jako element Waszego reaktora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JerzyB to już pompa klasy przemysłowej... Cena pewnie przewyższa wartość życia w moim akwarium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa perystaltyczna dozująca IPCR6 6 l/h 230VAC

Pompa perystaltyczna VPERN12-1 o wydajności 12 l/h

 

Znajdziesz na popularnym serwisie aukcyjnym. Tylko ni słowa o tym czy pompa może pracować 24/7
 

Tu masz natomiast pompę którą dawniej wykorzystywano w zasilaniu reaktorów wapnia...
Aqua Medic SP3000

Pompa może być wykorzystywana do zasilania urządzeń o niskim przepływie wody, takich jak Nitratreduktor lub Calciumreaktor.

Urządzenie można także wykorzystać do uzupełniania wodą wapienną odparowanej z akwarium wody - do pompy należy podłączyć elektroniczny czujnik poziomu wody aquaniveau oraz Kalkwasserreaktor.

Pompy z serii SP można także w łatwy sposób sterować czasowym mechanicznym lub elektronicznym zegarem czasowym.

Dane techniczne:
wydajność (stała) 3.0 l/h
max podnoszenie 10 m (1 bar)
silnik synchroniczny - 20 obr/min
zużycie energii 4,5 Wat

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dadario napisał:

@JerzyB to już pompa klasy przemysłowej... Cena pewnie przewyższa wartość życia w moim akwarium. 

Na Allegro kupisz tanio.Jedyna wada tej pompy  to , że  głośno stuka.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dadario, pisałem Ci o rozwiązaniu w cenie połowy milestone i z parametrami lepszymi niż większość dostępnych pomp (zakres wydajności i dokładność sterowania), u mnie działa do tej pory, nie zamienił bym na nic innego, rozumiem ze szukasz czegoś lepszego :) ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale wiesz jak jest... Twoją metodę poznałem, szukam innych dróg, chociaż nie jest wykluczone, że wrócę do Twojego pomysłu.. 

@chwialek właśnie patrzyłem, to zwykle pompy najczęściej do podawania chemii gospodarczej... Trzeba było by kombinować sterownik czasowy, bawić się w regulację itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko :) też tak robiłem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdradzę Wam sekret... Znalazłem zupełnym przypadkiem chińczyka...

Pompa do ciągłego podawania johnllen micom. Cudów się nie spodziewam, aczkolwiek ich dozowniki działały u mnie bezproblemowo i bezobsługowo 10lat... Zobaczymy. Na pewno dużym plusem jest cena 330zł, podawanie od 1-50ml/min... Jak będzie z głośnością i awaryjnością czas pokaże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, dadario napisał:

Zdradzę Wam sekret... Znalazłem zupełnym przypadkiem chińczyka...

Pompa do ciągłego podawania johnllen micom. Cudów się nie spodziewam, aczkolwiek ich dozowniki działały u mnie bezproblemowo i bezobsługowo 10lat... Zobaczymy. Na pewno dużym plusem jest cena 330zł, podawanie od 1-50ml/min... Jak będzie z głośnością i awaryjnością czas pokaże...

Jak będzie mieć silnik krokowy to podziel się linkiem.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacek56 raczej na 99,999 procent nie będzie w tej cenie silnika krokowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dadario napisał:

@Jacek56 raczej na 99,999 procent nie będzie w tej cenie silnika krokowego...

No to strata kasy


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła pompa... Ogólnie jest ok, gdyby nie jeden mały problem... Przy dozowaniu mniejszym niż 10ml/min wałek ślizga się na rolkach nie powodując pompowania wody... Dam jej szansę żeby się dotarła i ułożyła... Jeśli do piątku nie zacznie pracować tak jak powinna to wraca do sklepu... No niestety... Ale jakieś tam nowe doświadczenie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2022 o 21:05, dadario napisał:

Dzisiaj przyszła pompa... Ogólnie jest ok, gdyby nie jeden mały problem... Przy dozowaniu mniejszym niż 10ml/min wałek ślizga się na rolkach nie powodując pompowania wody... Dam jej szansę żeby się dotarła i ułożyła... Jeśli do piątku nie zacznie pracować tak jak powinna to wraca do sklepu... No niestety... Ale jakieś tam nowe doświadczenie jest...

Witam 

Jak pompa dotarła się?

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JerzyB napisał:

Witam 

Jak pompa dotarła się?

 

Pozdrawiam

 

 

:) :) :) 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JerzyB niestety... Pompa już zapakowana, wraca do sklepu niestety... 

Pomysł dobry, wykonanie gorsze. Ale przynajmniej spróbowałem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.