Skocz do zawartości
Daro73

Zerowe po4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam typowego Reefmaxa bez żadnych przeróbek ze standardowym odpieniaczem który produkuje trochę urobku, nie ma raczej obawy że wyjaławia akwarium . Obsada to para błazenków i pictochromis, Korale to obsada mieszana bardziej miękkie, dużo tego nie ma. Od jakiegoś czasu koralowce zaczęły marudzić nawet te miękkie. Miałem wahania kh, podejrzewam że przez to padła mi część korali, nie przeżyła montipora czerwona, oraz stylophora. Zacząłem stabilizować poziom kh dodając kh buffer. Przy okazji zacząłem mierzyć bardziej dokładnie poziom no3 i po4. Okazało się że poziom no3 utrzymuje się na stałym poziomie około 2.4 mierzone hannką , natomiast po4 wyniosło równo 0.00 także mierzone hanką. Zacząłem dozować nutrienty korzystając z kalkulatora ATI . Problem jest w tym że po4 pomimo dozowania następnego dnia wynosi równo 0.00. Co może powodować taką konsumpcję fosforanów, glonów żadnych nie mam. Mam też problem z cyjano, próbuje go zwalczyć dozując codziennie kroplę bakterii cyjano clean corallen zucht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Daro73 napisał:

Co może powodować taką konsumpcję fosforanów, glonów żadnych nie mam.

Same korale konsumują PO4 (szczególnie szybkorosnące miękasy) plus ewentualnie rozwinięta w zbiorniku biologia (bakterie) plus cyjano.

Ile wrzucasz pokarmu dziennie? Karmisz trochę suchym pokarmem? Wstaw fotkę zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotkę wrzucę jutro a właściwie dziś na spokojnie, sam zobaczysz jednak że to akwarium jest raczej ubogie i zbyt bogatego życia tam nie ma. Dziennie to rozmrażam kostkę pokarmu ale rzadko wrzucam całą, pokarm jest rozmrożony i płukany, suchym karmię rzadko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Daro73 napisał:

Dziennie to rozmrażam kostkę pokarmu ale rzadko wrzucam całą, pokarm jest rozmrożony i płukany, suchym karmię rzadko

Spróbuj przez tydzień-dwa karmić więcej suchym pokarmem (mrożonka co trzy dni). 

Możesz też kupić pylisty pokarm dla korali I z dwa razy w tygodniu wlać taki roztwór do akwa.....tylko z głową - w małych ilościach. Może po tym czasie PO4 stanie się wykrywalne. Zazwyczaj suche pokarmy są mniej smaczne dla ryb (choć błazenki zjedzą wszystko:)), ale za to zawierają wszystkie niezbędne składniki pokarmowe w przeciwieństwie do mrożonek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z suchym pokarmem jest problem że jeden z parki błazenków wcina sucha pokarm aż miło, drugi nawet tego pokarmu nie tknie. Wczoraj dodałem prawie 1ml ATI Nutrition P. Dziś po dodaniu nie ma już śladu, znowu 0.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Daro73 napisał:

Z suchym pokarmem jest problem że jeden z parki błazenków wcina sucha pokarm aż miło, drugi nawet tego pokarmu nie tknie. Wczoraj dodałem prawie 1ml ATI Nutrition P. Dziś po dodaniu nie ma już śladu, znowu 0.00

A jaki poziom PO4 chciałbyś osiągnąć i utrzymać? Karmione korale niezbędne nutrieny będą uzyskiwać z pokarmu. Dodatkowo możesz regularnie dostarczać fosfor w preparacie ATI. Jeśli korale dalej będą natrudzić to raczej nie będzie to wina tego, że Hanka pokazuje 0 bo fosfor i tak będzie na bieżąco dostarczany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich bakterii używasz obecnie i na jakich startowałeś zbiornik? Ja mam podobny problem, Fosforany niewykrywalne przez HI 736, a azotany ledwo zmieniają kolor testu saliferta. Karmię 4 kostki dziennie plus algi nori i płatki.

E05CFB51-4130-45FA-8ADD-58AD29A58908.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu regularnie dostarczam fosforany w preparacie ATI, dozuję prawie prawie 1ml dziennie według kalkulatora na stronie. Kiedyś miałem fosforany na poziomie 0.04 i tyle chciałbym utrzymać. Po podaniu preparatu fosforany są wykrywane ale kiedy robię test następnego dnia wieczorem ich poziom wynosi 0.00. Azotany utrzymują się na poziomie 2,4. Nie wiem na jakich bakteriach startował zbiornik poprzedni właściciel bo zbiornik kupiłem używany ze 2 lata temu, obecnie stosuję jedynie bakterie cyjano clean. Dlaczego zacząłem mierzyć poziom no3 i po4, korale zaczęły marudzić i okazało się że poziom fosforanów mam niewykrywalny, mierzony fotometrem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.