Skocz do zawartości
klotz

dojrzewanie małej koski

Rekomendowane odpowiedzi

witam 

Posiadam mały baniaczek 60x40x40 filtracja kaskada zasypana Aquaforest Life Bio Fil żywy piach 10kg i naturalna skała ok 10kg 

zalane ok 3 tyg temu wodą z filtra RODI plus sól Aquaforest Sea Salt po tyg dolałem Microbe-Lift Special Blend lampa świeci ok 12h dziennie i jak na razie woda kryształ jedynie osad z pisaku na bokach akwarium 

I tu moje pytanie czy to za szybko żeby jakieś glony zaczęły się mnożyć czy woda jest po prostu zbyt sterylna ? 

Czy istnieją jakieś preparaty bakteryjny umożliwiające start dojrzewania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, klotz napisał:

witam 

Posiadam mały baniaczek 60x40x40 filtracja kaskada zasypana Aquaforest Life Bio Fil żywy piach 10kg i naturalna skała ok 10kg 

zalane ok 3 tyg temu wodą z filtra RODI plus sól Aquaforest Sea Salt po tyg dolałem Microbe-Lift Special Blend lampa świeci ok 12h dziennie i jak na razie woda kryształ jedynie osad z pisaku na bokach akwarium 

I tu moje pytanie czy to za szybko żeby jakieś glony zaczęły się mnożyć czy woda jest po prostu zbyt sterylna ? 

Czy istnieją jakieś preparaty bakteryjny umożliwiające start dojrzewania ?

Glony prędzej czy później się pojawią. Na przyspieszenie dojrzewania i na zaszczepienie drobnego życia w akwarium ja dodałem trochę wody z innego działającego akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, klotz napisał:

witam 

Posiadam mały baniaczek 60x40x40 filtracja kaskada zasypana Aquaforest Life Bio Fil żywy piach 10kg i naturalna skała ok 10kg 

zalane ok 3 tyg temu wodą z filtra RODI plus sól Aquaforest Sea Salt po tyg dolałem Microbe-Lift Special Blend lampa świeci ok 12h dziennie i jak na razie woda kryształ jedynie osad z pisaku na bokach akwarium 

I tu moje pytanie czy to za szybko żeby jakieś glony zaczęły się mnożyć czy woda jest po prostu zbyt sterylna ? 

Czy istnieją jakieś preparaty bakteryjny umożliwiające start dojrzewania ?

Najszybciej trochę wody z innego zbiornika. Albo kawaleczek skały. Popytaj może ktoś Ci udostępni :)

Widziałem kiedyś ampułki BioDigest. Dajesz jedną co 15 dni. Ale musisz poczytać do jakiego baniaka są i kiedy się je stosuje bo nie pamiętam :P


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, klotz napisał:

zalane ok 3 tyg temu wodą z filtra RODI plus sól Aquaforest Sea Salt po tyg dolałem Microbe-Lift Special Blend lampa świeci ok 12h dziennie i jak na razie woda kryształ jedynie osad z pisaku na bokach akwarium 

A dodajesz coś żeby cykl azotowy wystartował, coś co by dostarczało amoniak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, klotz napisał:

Czy istnieją jakieś preparaty bakteryjny umożliwiające start dojrzewania ?

Ja polecam wsadzić 1 kostkę mrożonki, po około tygodniu pokryje ją taki ,,glut,, wtedy ją wyjmujesz i dojrzewanie powinno ruszyć :) Jak chcesz je przyśpieszyć to polecam ATM colony.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, chris_ek napisał:

A dodajesz coś żeby cykl azotowy wystartował, coś co by dostarczało amoniak?

nie wlałem tylko Microbe-Lift Special Blend i to tyle

5 godzin temu, Aquaman napisał:

Najszybciej trochę wody z innego zbiornika. Albo kawaleczek skały. Popytaj może ktoś Ci udostępni :)

Widziałem kiedyś ampułki BioDigest. Dajesz jedną co 15 dni. Ale musisz poczytać do jakiego baniaka są i kiedy się je stosuje bo nie pamiętam :P

no chyba podjadę do sklepu wydębić trochę wody 

po jakim czasie powinno coś zacząć się dziać w sklepie mówili że dojrzewanie to ok 3 tyg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, klotz napisał:

nie wlałem tylko Microbe-Lift Special Blend i to tyle

 

3 godziny temu, klotz napisał:

po jakim czasie powinno coś zacząć się dziać w sklepie mówili że dojrzewanie to ok 3 tyg 

A nie mówili że trzeba dojrzewanie jakoś wystartować? I raczej obstawiałbym 4 tygodnie. Przede wszystkim musisz zacząć proces dojrzewania, może być mrożonka może być tzw "ghost feeding". Poczytaj koniecznie o cyklu azotowym i chyba w ogóle o podstawach akwarystyki morskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2022 o 17:30, chris_ek napisał:

 

A nie mówili że trzeba dojrzewanie jakoś wystartować? I raczej obstawiałbym 4 tygodnie. Przede wszystkim musisz zacząć proces dojrzewania, może być mrożonka może być tzw "ghost feeding". Poczytaj koniecznie o cyklu azotowym i chyba w ogóle o podstawach akwarystyki morskiej.

No faktem jest że o akwarystyce morskiej nie wiem za dużo dlatego udałem się do specjalistycznego sklepu żeby pomogli mi założyć jakąś małą kostkę na której będę mógł się uczyć 

Jutro chyba podjadę do nich porozmawiać co dalej mam z tym robić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś pojechałem do specjalistycznego sklepu budowlanego żeby mi doradzili jak zbudować dom. Dalej nie umiem. 

Wybacz ostry sarkazm, ale nie da się lat praktyki i chłopnięcia teorii wyjaśnić zielonemu na pierwszej wizycie. 

Kolego, przed Tobą wiele czytania forum, publikacji , artykułów i marketingu. Napotkasz wiele sprzecznych teorii, będziesz obierał pewne drogi, czasem się mylił. CHŁOŃ WIEDZĘ. zacznij np od podstaw i przeczytaj cały Reefhub kolegi @Tester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Sagerrak1 napisał:

Ja kiedyś pojechałem do specjalistycznego sklepu budowlanego żeby mi doradzili jak zbudować dom. Dalej nie umiem. 

Wybacz ostry sarkazm, ale nie da się lat praktyki i chłopnięcia teorii wyjaśnić zielonemu na pierwszej wizycie. 

Kolego, przed Tobą wiele czytania forum, publikacji , artykułów i marketingu. Napotkasz wiele sprzecznych teorii, będziesz obierał pewne drogi, czasem się mylił. CHŁOŃ WIEDZĘ. zacznij np od podstaw i przeczytaj cały Reefhub kolegi @Tester

Myślę że trochę przesadzasz prowadzenie akwarium to nie jakaś magia rozumie że niektórzy mędrcy solniczkowi tak uważają ale ja myślę że wszystko jest dla ludzi 

Co do sklepu to myślę że w specjalistycznym sklepie wyspecjalizowanym w akwarystyce morskiej pracują ludzie znający się na rzeczy i są w stanie doradzić co kupić by zacząć i jak wystartować nowy zbiornik 

To mój pierwszy zbiornik słony który ma służyć właśnie nauce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.