Skocz do zawartości
Dareklisc

Choroba postępuje.. 180brutto

Rekomendowane odpowiedzi

Stare akwarium zlikwidowane, nowe zalane...

Zbiornik 80x50x45, panel na tylnej ścianie 12cm.

Pompa obiegowa aquanova 2000

Lampa blau limina 4x24 + 2 chińskie  LED bary 470nm.

Świetlówki 2x blue plus + 2x coral plus

Dolewka kamoer ato

Grzałka eheim 75W

Cyrkulator sw 8

Skała , pojęcia nie mam ile kg weszło

Cześć żywej, rrr branche + af od @dadario

Media 

2L siporaxu ,1kg kulek maxpecta , to co było w kaskadzie + kawałki żywej skały. Na górze owata

6kg piasku aragonit 2mm , wyszło 1-1,5cm 

Sól fauna marine profesional salt

Odpieniacz narazie brak, jest miejsce na tunze 9004/9012

Zobaczę jak będzie z opłacalnością ale chce na ten moment zostać przy prowadzeniu zbiornika na all for reef 

Wody weszło +-150L

+-100l żywej, reszta świeża solanka.

Start na ATM colony, części żywej skały i działających mediów.

Ryby wpadły odrazu.

2 błazny, niestety 2 tyg przed przekładka mandaryna zjadło małe akwarium..

Koralowce przełożone po 2 dniach.

 

Tak to teraz wygląda ...large.IMG_20220223_162337.jpg.2f63dd9604ce75a3f062c4372d55bedc.jpg

Chciałbym wrzucić jakaś babkę kopiącą , co będzie odpowiednie na taki litraż ? Cintctus/sexgutata/pularis ? 

Planuje z czasem dokupić

Midasa, gramme Loreto, babke , może jeszcze jakiegoś malucha .

Z sprzętu napewno musi wpaść dodatkowy cyrkulator 

Edytowane przez Dareklisc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niech się kręci..... trzymam kciuki aby dojrzewanie obyło się bez strat. 

Jak masz panel zbudowany? Ile komór?

Nie myślałeś aby dorzucić drugi mały syrkulator aby dmuchał przy tylnej ściance? Tam może gromadzić się syfek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakąś inną fotkę nowego bo tego jpga nie widać ( przynajmniej ja nie widzę ).

p.s. Cinctus nie jest babką kopiącą :) 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arek77

Panel 4 komory gdzie 4 to dolewka.

25cm/18cm/20cm/12cm

Drugi cyrkulator pewnie wpadnie.

Coś obiegowa mi się nie podoba, za bardzo słychać jej pracę, nie wiem czy to normalne ale trochę mnie to irytuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Dareklisc napisał:

@Arek77

Panel 4 komory gdzie 4 to dolewka.

25cm/18cm/20cm/12cm

Drugi cyrkulator pewnie wpadnie.

Coś obiegowa mi się nie podoba, za bardzo słychać jej pracę, nie wiem czy to normalne ale trochę mnie to irytuje 

Właśnie się zastanawiałem nad tą Aqua Nova 2000 ale kiedyś miałem chyba 4000l i było słychać ciche wycie przy pełnej mocy, jak tak samo jest w tej 2000 to lepiej dołożyć do Jebao

Darek czy na blacie widoczne są wkręty? Jeśli tak, zabezpiecz je jakoś przed wodą bo jak woda wejdzie w płytę to będziesz miał zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz panel, więc regulacji na obiegowce nie potrzebujesz... Pomyśl o sicce, mała, cicha ale bardzo wydajna pompa, niestety firma u nas jakoś mało popularna a szkoda. 

Dobra uwaga z tymi wkrętami, niestety to słaby punkt Twojej szafki. 

Z babek polecam sexgutata. Bezproblemowa i spokojna, ale o zoa na piasku zapomnij... 

Powodzenia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, dadario napisał:

Masz panel, więc regulacji na obiegowce nie potrzebujesz... Pomyśl o sicce, mała, cicha ale bardzo wydajna pompa, niestety firma u nas jakoś mało popularna a szkoda. 

Dobra uwaga z tymi wkrętami, niestety to słaby punkt Twojej szafki. 

Z babek polecam sexgutata. Bezproblemowa i spokojna, ale o zoa na piasku zapomnij... 

Powodzenia!!!

A co za różnica czy sump czy panel w kontekście sterowania pompą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Dareklisc napisał:

Chciałbym wrzucić jakaś babkę kopiącą , co będzie odpowiednie na taki litraż ? Cintctus/sexgutata/pularis ? 

Cinctus to nie jest babka kopiąca. Dwie kolejne przy tym układzie skały i koralowcach stojących bezpośrednio na piasku będą Ci je ciągle zakopywać. Za kilka miesięcy możesz spróbować signigobius biocellatus. Jeśli Ci się uda dostać, to parkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Konrad_Wwa w przypadku stosowania komina pompa sterowana daje większą precyzję regulacji niż zawór. W panelu nie mamy takiej potrzeby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, dadario napisał:

@Konrad_Wwa w przypadku stosowania komina pompa sterowana daje większą precyzję regulacji niż zawór. W panelu nie mamy takiej potrzeby. 

mam panel i mam pompę tunze (sicce to chyba to samo) i w mojej ocenie "silent" to ma tylko w nazwie

@Dareklisc jak skręcisz pompę na powiedzmy 70% to nadal hałasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Konrad_Wwa w swojej wypowiedzi zawarłeś wszystko... "chyba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Konrad_Wwanawet na 50% ja dość mocno słychać.. ale chyba kupiłem uszkodzona używkę... Lampy wyłączone a rano temperatura 28°c , dla pewności odłączyłem grzałkę i dalej to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dareklisc napisał:

@Konrad_Wwanawet na 50% ja dość mocno słychać.. ale chyba kupiłem uszkodzona używkę... Lampy wyłączone a rano temperatura 28°c , dla pewności odłączyłem grzałkę i dalej to samo

dla pewności bym rozłożył i złożył ponownie jeśli tego nie robiłeś. Miałem aqua nova i fakt jak była na maksa to było ją słychać ale po skręceniu raczej nie było to uciążliwe. Teraz mam Tunze by tylko to było w  normlanych pieniądzach na miejscu ale już wiem, że zmienię na sterowalną. W większym szkle miałem DCP-3000 i była bezgłośna, teraz aż takiej mocy nie potrzebuję, niestety z tego co widzę DCP najmniejsza jest 2500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Konrad_Wwa napisał:

dla pewności bym rozłożył i złożył ponownie jeśli tego nie robiłeś. Miałem aqua nova i fakt jak była na maksa to było ją słychać ale po skręceniu raczej nie było to uciążliwe. Teraz mam Tunze by tylko to było w  normlanych pieniądzach na miejscu ale już wiem, że zmienię na sterowalną. W większym szkle miałem DCP-3000 i była bezgłośna, teraz aż takiej mocy nie potrzebuję, niestety z tego co widzę DCP najmniejsza jest 2500.

Głupie pytanie... Aquanova była na przyssawkach ? Teraz widzę że umnie ich nie ma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny być taki gumowe nóźki, nie są to przyssawki. Jak sobie wpiszesz w google na zdjęcia to widać, analogiczne rozwiązanie jest w pompach Jebao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Konrad_Wwa napisał:

Powinny być taki gumowe nóźki, nie są to przyssawki. Jak sobie wpiszesz w google na zdjęcia to widać, analogiczne rozwiązanie jest w pompach Jebao

Mam Jebao i Ci powiem, że te nóżki gumowe nic nie dają  :D Pompa tak chodziła, że było słychać jak szafka drży. Musiałem pokombinować żeby ją docisnąć do podłoża.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Aquaman napisał:

Mam Jebao i Ci powiem, że te nóżki gumowe nic nie dają  :D Pompa tak chodziła, że było słychać jak szafka drży. Musiałem pokombinować żeby ją docisnąć do podłoża.

No właśnie unosząc ta pompę żeby szyb nie dotykała to jej nie słychać wogole, mam wrażenie że te nóżki całe wibracje przenoszą 

 

Dałem przyssawki pod pompę, nic nie mogło. 

Jak poradzić sobie z bąbelkami które tworzą się w komorze pompy po spłynięciu z wcześniejszej przegrody ? Wszystko wali do akwarium i średnio to wygląda 

Edytowane przez Dareklisc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było drgań przy jebao i mocy 100%,  bąbelki mogą być spowodowane za niskim poziomem wody w komorze pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem bąbelki. Wystarczy podnieść poziom wody w komorze pompy tak jak pisze Konrad. Spróbuj też zmniejszyć siłę powrotu. 

Ja pompę docisnąłem do akwarium. Po prostu włożyłem klina od góry gdzie mam kolanko. Wszystko jest na sztywno teraz i nic nie słychać. 

Edytowane przez Aquaman (wyświetl historię edycji)

Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły prawie 2tyg, Dino, okrzemki praktycznie znikły, zostało trochę glonów :) na ten moment bez strat , mam nadzieję że tak zostanie.

konsumpcja 0,1dkh na dzień , także coś tam rośnie..

Na prawo łyso, za 2-3 tyg wpadną nowe acry , zobaczę jak to z nimi pójdzie :)

large.received_418230500131410.jpeg.19cd3ef901d774cc63685ecb0278368e.jpeglarge.received_375438250764146.jpeg.7d8d84232c06753d1a5bb8892e97801b.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dareklisc Trochę miejsca tam masz na korale jeszcze... Ładnie wygląda... Gratuluję!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakiś mostek muszę dorobić między konstrukcjami, już widze że braknie miejsca na euphylie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadły nowe koralowce i co bardziej mnie cieszy esencius Midas , w końcu mogłem kupić rybę która zawsze mi się podobała :)

na ten moment kolega trochę się zestresował , kolor stracił i wysypało go trochę na mordce ale będzie git.

temat babki kopiącej raczej odpuszczę, wleciało kilka większych nasariusow i strombus, myślę że dadzą radę.

Zdjęcia w niebieskim z soczewką , bo tak lubię :)

zastanawiam się czy nie obkleic zbiornika folia z żółtym filtrem, ktoś przerabiał temat ?

large.IMG_20220320_184002.jpg.a5b0cabf1986d14b8a3d2c16ebd5d5cb.jpg

large.IMG_20220320_182430_1.jpg.8097882ec5613dc0d3b0cb743076941e.jpglarge.IMG_20220320_182422.jpg.98a1de3b3e6b07a1c69d67f682bff091.jpglarge.IMG_20220320_182412_1.jpg.828a2f46506b305abc83609fe82fd77b.jpglarge.IMG_20220320_182404_1.jpg.d6f904bae5fa3fb4bd8c365a5a04039a.jpglarge.IMG_20220320_184318.jpg.df4162d14438e2e3373543e755ec2b82.jpglarge.IMG_20220320_182458_1.jpg.c88d2593e726318403ba6eef30bff1a4.jpg

Edytowane przez Dareklisc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te acropory z dwóch pierwszych zdjęć fajne. Skąd je masz?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.